Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 200 ili 250...???

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

 

    Zanima me kakvi su ovi modeli, vise sam novcano blizi 200 ali hteo bih da cujem iskustva i sa 250, i koje su razlike. Dakle...mane, vrline...sve.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemate pojma u kakvom sam s****. Ja hocu da uzmem motor. Ali posto imam starijeg burazera koji je usao sa nekim kesom za moj sadasnji skuter, nasao se novi problem. On se nalozio na motore...E ja sam ga lozio da uzmemo masinu sa menjacem, da se ne zajebavamo vise sa skuterima itd. Ali on hoce da uzme Beverly-a. njegov argument je, da ne moze da izgubi celo leto na polaganje i ucenje voznje, sto je neverovatno glupo. Jedina stvar koja moze da me spase u ovom trenutku je jedan dobar,a povoljan varadero...jer jedino mu se to svidja. Raspitujem se malo o Beverly-u, ali ne odustajem od motora...NIKAKO!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

kocha mladji, decko koji je isao sa nama za vikend na ovu voznju, vozio je YBR125 a da to mi sa jacim motorima skoro da nismo primetili

 

ionako nismo nigde zurili i jedino bi se nedostatak snage primecivao u obilazenjima vozila kad je guzva

 

sve u svemu, YBR ima dobar polozaj sedenja i nije uopste mali i naivan

 

predlozi burazeru da ga makar pogleda

 

 

beverly takodje ima svoje prednosti, za papuce i pijacu je daleko bolje resenje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

kocha mladji, decko koji je isao sa nama za vikend na ovu voznju, vozio je YBR125 a da to mi sa jacim motorima skoro da nismo primetili

 

ionako nismo nigde zurili i jedino bi se nedostatak snage primecivao u obilazenjima vozila kad je guzva

 

sve u svemu, YBR ima dobar polozaj sedenja i nije uopste mali i naivan

 

predlozi burazeru da ga makar pogleda

 

 

beverly takodje ima svoje prednosti, za papuce i pijacu je daleko bolje resenje :D

 

Eeeehh... bojim se da je moj burazer upravo za ovo poslednje sto si naveo, pokazao sam mu YBR, i ne svidja mu se...pokazao mu XT...ne svidja muse, kaze mali je..., pokazao mu DT...kaze ma staro je to(model je bio  99 godiste)...pokazemn mu Cagivu Mito...kaqze nema delova. Jedino ga Varadero malo privukao...i mozda XT 125 X...a ja se nalozio na menjac samo tako...videcu da caleta nalozim na menjac jer je i on nekad vozio motor( kawa z200) a nikada mi ne bi dao one zujalice, tako da bi Varadero 125 bio super...al jbg. Dace bog da nesto nadjem...

 

Aj da ne offujem vise...cepajte po  beverlyu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

beverly takodje ima svoje prednosti, za papuce i pijacu je daleko bolje resenje :D

Krajnje seljacki komentar!

 

Svako ko je vozio bev ce ti reci da je to najbolji skuter za grad, ali ubedljivo.

Ako ti ne treba za grad, onda definitivno postoje boja resenja.

A ovo papuce,pijaca, pozeraj i to..predrasude i potcenjivanje..bez razloga

Ustvari najboje nek ti se jave ovi sto imaju(ili su imali) beverlija i motor uporedo, pa nek ti prenesu svoja iskustva(yoman, borislion..)

Ono negatvno sto ja mogu da ti kazem o njemu sa svojih 9tkm s njim se najvise odnosi na lose servise, i mozda je malo osetljiv na losija goriva(250 sa ubrizgavanjem).

Cujem da ovi  s karburatorom nisu imali takve probleme.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

Kupovina motora je cesto iracionalna. U skladu sa godinama, zeljama, afinitetima, imidzom... Racio proradi kod nekoga ranije,kod nekada kasnije.  Kupovina skutera za gradsku voznju je mozda najracionalnija odluka. Velike guzve u Beogradu, kod ljudi koji motore koriste i za zavrsavanje posla, a ne samo kao voznju radi uzivanja, vrlo cesto shvataju sve prednosti skutera (bez obzira da li su pocetnici u svetu motora ili iskusniji bajkeri).  U svakom slucaju moje je misljenje da svaka klasa ili tip motora nudi nesto specificno. Bez obzira da li se radi o novom R-u ili skuteru od 50 kubika. Da skratim pricu, moje licno misljenje je da skuter od 200 ili 250 kubika (Beverly, Scarabeo ili npr. Malaguti Password) zadovoljavaju i gradske i van gradske aktivnosti. Porediti skuter sa ostalim motorima sa menjacem nije umesno, pogotovo ako se porede skuter od 250 kubika i standardni motor od 500 i vise ccm. Ali ako smem da komentarisem ne bih ni trenutak razmisljao izmedju Beverlia  250 i npr.ybr-a ili drugog motora od 125ccm.  Skuteri u toj klasi su fenomenalan i zabavan prevoz ( upotrebnu vrednost necu ni da komentarisem).

 

Razmisli o Scarabeu i Malagutiu, posebno zbog toga sto su im cene malo povoljnije (kvalitet sjajan, dizajn takodje). Govorim o novim motorima i saradnji sa predstavnicima prodaje tih marki ovde. Moje iskustvo je islo u prilog ove dve marke jer su ljudi koji ih prodaju bili mnogo ljubazniji i spremniji da daju popuste u robi ili novcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Razmisljao sam i o Malaguti-u Madison , ali nekako su mu tockovi mali u odnosu na velicinu. Znam mnogo ljudi koji su imali odlicna iskustva sa Madisonom, i to mi je jedna od opcija. Jel neko zna razliku izmedju 200 i 250 kod Beverly-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

beverly takodje ima svoje prednosti, za papuce i pijacu je daleko bolje resenje :D

Krajnje seljacki komentar!

 

Svako ko je vozio bev ce ti reci da je to najbolji skuter za grad, ali ubedljivo.

 

pa vozio sam i ja liberty 125, beverly 250, 500 Cruiser...

 

evo da pitamo mog komsiju koji je zapoceo ovu temu da li se nasao uvredjenim onim sto sam napisao

 

 

 

ukratko, kad ne razumes vic, obicno nije kriv onaj koji ga prica ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

beverly takodje ima svoje prednosti, za papuce i pijacu je daleko bolje resenje :D

Krajnje seljacki komentar!

 

Svako ko je vozio bev ce ti reci da je to najbolji skuter za grad, ali ubedljivo.

 

pa vozio sam i ja liberty 125, beverly 250, 500 Cruiser...

 

evo da pitamo mog komsiju koji je zapoceo ovu temu da li se nasao uvredjenim onim sto sam napisao

 

 

 

ukratko, kad ne razumes vic, obicno nije kriv onaj koji ga prica ;)

 

;D ;D ;D :D :D :D  Ja...uvredjen...ma ne bre... 8) 8) 8):D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Imam rešenje..... ;D ;D ;D ;D

Treba da imaš jedan skuter za po gradu, jedan kross za livadu, jednog za pistu Ra i jednog za put Varadera.

Ako ostane neki dinar kupiš i cruisera i bog da te vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

beverly takodje ima svoje prednosti, za papuce i pijacu je daleko bolje resenje :D

Krajnje seljacki komentar!

 

Svako ko je vozio bev ce ti reci da je to najbolji skuter za grad, ali ubedljivo.

 

pa vozio sam i ja liberty 125, beverly 250, 500 Cruiser...

 

evo da pitamo mog komsiju koji je zapoceo ovu temu da li se nasao uvredjenim onim sto sam napisao

 

 

 

ukratko, kad ne razumes vic, obicno nije kriv onaj koji ga prica ;)

U moru komentara vezanih za skutere koji i nisu mnogo afirmativni za njih desio se i tvoj komentar, pa ga zbog toga nisam shvatio kao salu. Posto vidim da si ih vozio, shvatam da je sala, sve je kul.

Nije mene nista od toga pogodilo da se razumemo, posto sta god o beverliju da se napise, ipak znam sta vozim,tako da..jos jednom sve kul, pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja