Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tenere (modeli)

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

E boki, boki :) pre samo nekoliko meseci si napisao ovo... (glasanje Super Tenere vs. Afrika Twin)

 

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=14972.msg202372#msg202372

pa afrika naravno da je bolja glas za afriku

 

Pa onda u ovoj temi, http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=14140.0

svaka cast za tekst,i samo da dodam da je afrika ipak legenda,nekaze se dzaba honda je to  ;D ;D ;D

 

Kad si promenio misljenje? :)

P.S. Tebalo bi i ti da probas super teneru,,,mozda proenis misljenje,,,to je pravi muski motor......pa ako si raspolozen rado cu te pustiti neki krug da je provozas,,,,videces da ces biti odusevljen,,,

p.s. najradije bi batalio sve te krseve i pazario gs a  1200......

 

 

 

 

 

He he Bokilicu izgleda da ti je otvoren dosije cim se tvoje izjave cuvaju u arhivi,inace po meni je Africa odlican motor ali ipak svi mora da se sloze sa misljenjem da joj definitivno fali 15-20konja,upravo onih koje ima ST tako da sa te tacke gledista ST je jace bolje ubrzava i samim tim pruza vise zadovoljstva u voznji.A za nekog ko ce da se sedne i vozi 100 -120 bez pretenzija ka gasiranju Afrika je idealna.Ovo ne pricam napamet vozio sam Acinu Afriku jedno 30-40 km tako da znam dobro o cemu pricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

Posle ovih postova o super teneri, ja se pitam zasto su dali isto ime obicnoj teneri i njoj. Ja ne vidim nikakvu slicnost izmedju ova dva motora. Daleko od toga da ST nevalja, meni se svidja. Ali on je ubica na asfaltu, dok ja za off road los. Sasvim druga prica za teneru, lenjo magare preko 110-120, dok van puta blista.

Meni je ST bliza TDM-u nego obicnoj tenerki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

E boki, boki :) pre samo nekoliko meseci si napisao ovo... (glasanje Super Tenere vs. Afrika Twin)

 

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=14972.msg202372#msg202372

pa afrika naravno da je bolja glas za afriku

 

Pa onda u ovoj temi, http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=14140.0

svaka cast za tekst,i samo da dodam da je afrika ipak legenda,nekaze se dzaba honda je to  ;D ;D ;D

 

Kad si promenio misljenje? :)

P.S. Tebalo bi i ti da probas super teneru,,,mozda proenis misljenje,,,to je pravi muski motor......pa ako si raspolozen rado cu te pustiti neki krug da je provozas,,,,videces da ces biti odusevljen,,,

p.s. najradije bi batalio sve te krseve i pazario gs a  1200......

 

 

 

 

 

He he Bokilicu izgleda da ti je otvoren dosije cim se tvoje izjave cuvaju u arhivi,inace po meni je Africa odlican motor ali ipak svi mora da se sloze sa misljenjem da joj definitivno fali 15-20konja,upravo onih koje ima ST tako da sa te tacke gledista ST je jace bolje ubrzava i samim tim pruza vise zadovoljstva u voznji.A za nekog ko ce da se sedne i vozi 100 -120 bez pretenzija ka gasiranju Afrika je idealna.Ovo ne pricam napamet vozio sam Acinu Afriku jedno 30-40 km tako da znam dobro o cemu pricam.

 

 

ja jesam dao tu izjavu naravno,,,ali do tada nisam znao za bolje,,,, ;D ;D ;D to jest nisam vozio supter tenericu,,,,

nego da nebude svaki ciga svoga konja hvali evo ja bi rado organizovao takmicenje super tenera protiv afrike,,,da probamo otvoren put ,auto put,magistrale,pa cak i off road,mocvarni teren,peskovit itd,,pa posle toga cije je pragnje bolje,,da da ....komplet takmicenje....

cak mozemo da vodimo i suvozacice da bilo nam bilo bolje takmicenje i potpunije...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

ja jesam dao tu izjavu naravno,,,ali do tada nisam znao za bolje,,,, ;D ;D ;D to jest nisam vozio supter tenericu,,,,

nego da nebude svaki ciga svoga konja hvali evo ja bi rado organizovao takmicenje super tenera protiv afrike,,,da probamo otvoren put ,auto put,magistrale,pa cak i off road,mocvarni teren,peskovit itd,,pa posle toga cije je pragnje bolje,,da da ....komplet takmicenje....

cak mozemo da vodimo i suvozacice da bilo nam bilo bolje takmicenje i potpunije...

 

Od svega što si nabrojao, ST je jedino jači motor, bolji na ubrzavanjima i max. brzini,

pa samim time i sa suvozačem. U svemu ostalom je Africa bolja, a o offroadu nemoj

ni pomišljati, jedino ako nađeš nekog jako lošeg s druge strane  ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

ja jesam dao tu izjavu naravno,,,ali do tada nisam znao za bolje,,,, ;D ;D ;D to jest nisam vozio supter tenericu,,,,

nego da nebude svaki ciga svoga konja hvali evo ja bi rado organizovao takmicenje super tenera protiv afrike,,,da probamo otvoren put ,auto put,magistrale,pa cak i off road,mocvarni teren,peskovit itd,,pa posle toga cije je pragnje bolje,,da da ....komplet takmicenje....

cak mozemo da vodimo i suvozacice da bilo nam bilo bolje takmicenje i potpunije...

 

Od svega što si nabrojao, ST je jedino jači motor, bolji na ubrzavanjima i max. brzini,

pa samim time i sa suvozačem. U svemu ostalom je Africa bolja, a o offroadu nemoj

ni pomišljati, jedino ako nađeš nekog jako lošeg s druge strane  ;D ;)

 

 

 

 

 

 

Ante K stavrno ne mogu da se slozim sa tim da je Afrika bolja u off ruodu od Tenera kad ni jedan ni drugi nisu za off-roud.Pre se moze postaviti pitanje ko je losiji za off-roud .Tako da iz eventualnog testa Afrika vs ST svakao treba izbaciti off ruod a onda ostaje makadam i asfalt gde ce zbog vece snage ST sigurnio pobediti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma ne da ce pobediti,,nego ce je odrati ko panta pitu....

za neko divljanje po terenu ti treba neko jare od 250cm.....

a za normalan off road i jedan i drugi zdovoljavaju,stim da st ima vise snage pa ce se i lakse cupati iz raznoraznih situacija,,naravno svaki motor od ova dva navedenih ima svoje prednosti i mane...... ;) ;) ;)

p.s. sinoc sam malko guglao po net,u....i nadjoh interesantne podatke,,neki klub obozavaoca tenere iz italije ...

kazu da im tenere orelaze po 100.000km bez vecih kvarova,i da imaju primerak sa 220.000km koji jos ide i radi a nije mu radjena generalna,,

doduse verujem i da je taj vozac jako stalozen i da nema navalicu adrenalina  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

ma ne da ce pobediti,,nego ce je odrati ko panta pitu....

za neko divljanje po terenu ti treba neko jare od 250cm.....

a za normalan off road i jedan i drugi zdovoljavaju,stim da st ima vise snage pa ce se i lakse cupati iz raznoraznih situacija,,naravno svaki motor od ova dva navedenih ima svoje prednosti i mane...... ;) ;) ;)

p.s. sinoc sam malko guglao po net,u....i nadjoh interesantne podatke,,neki klub obozavaoca tenere iz italije ...

kazu da im tenere orelaze po 100.000km bez vecih kvarova,i da imaju primerak sa 220.000km koji jos ide i radi a nije mu radjena generalna,,

doduse verujem i da je taj vozac jako stalozen i da nema navalicu adrenalina  ;) ;) ;)

 

 

 

 

 

 

 

Bokilicu sto ne prozoves nekog od Afrikanaca ko sumnja u kvalitete ST da se oprobate ,siguran sam da ce se naci neko ko ce braniti cast sekte Afrikanaca.Evo ja na nevidjeno dajem 2 prema 1 na tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

Ante K stavrno ne mogu da se slozim sa tim da je Afrika bolja u off ruodu od Tenera kad ni jedan ni drugi nisu za off-roud.Pre se moze postaviti pitanje ko je losiji za off-roud .Tako da iz eventualnog testa Afrika vs ST svakao treba izbaciti off ruod a onda ostaje makadam i asfalt gde ce zbog vece snage ST sigurnio pobediti. ;)

 

Makadam i veća snaga? Bojim se da imate malo iskustva u takvim vožnjama... Da bi ti na makadamu bila presudna

snaga ST vs. AT, onda znači da ti je Africinih 60 KS malo, a ja bi bash volio vidjeti tog vozača koji je u stanju

cijediti svih 60 KS na makadamu pa da mu nedostaje još onih 10-ak KS koje ST ima  ;D Da li si ikada vozio full

gas motor od 60 KS po makadamu i da ti fali snage? Kako prolaziš kroz zavoje u takvim situacijama ? Pazi, tu se

radi o brzinama preko 120 km/h ? Jesi kada vozio 150 km/h po makadamu koji nije pista, i ako da, koliko dugo ?

Da ne idemo dalje...

 

U ovakvim obračunima daleko bitnije je kako je motor izbalansiran i kako se ponaša na proklizavanjima, a tu

je AT bolja. Točka. Imao ST, znam što pričam. ST je dobar dok je teren utaban, kada te počne valjati, lako

se prevrneš jer se na ST ne smiješ jako nagnuti, nekako mu težište visoko visi. Itd...

 

Što se tiče kilometraža koju motocikl može preći, tu samo mogu reći da znam daleko više AT sa preko 100 tkm

bez rastavljanja motora, a znam ih puno. AT u principu nema bolnih točaka u mašini, ST bome ima, odlazile su

i radilice i brtve glave... Naravno da se uvijek može naći primjeraka svake vrste koji imaju enormnu kilometražu,

npr. moja Tenerka sa 170.000 km, no to ne znači da ću odmah skakati ako netko kaže da je Dominator još

izdržljiviji, ili neki drugi singl. Žišku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Nema sanse ST protiv Afrike na off road-u, sigurtan sam u to, jer mi se cini da je i neki coper bolji od nje van asfalta! Ovo pricam sa aspekta bivseg vlasnika ST!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

 

Ante K stavrno ne mogu da se slozim sa tim da je Afrika bolja u off ruodu od Tenera kad ni jedan ni drugi nisu za off-roud.Pre se moze postaviti pitanje ko je losiji za off-roud .Tako da iz eventualnog testa Afrika vs ST svakao treba izbaciti off ruod a onda ostaje makadam i asfalt gde ce zbog vece snage ST sigurnio pobediti. ;)

 

Makadam i veća snaga? Bojim se da imate malo iskustva u takvim vožnjama... Da bi ti na makadamu bila presudna

snaga ST vs. AT, onda znači da ti je Africinih 60 KS malo, a ja bi bash volio vidjeti tog vozača koji je u stanju

cijediti svih 60 KS na makadamu pa da mu nedostaje još onih 10-ak KS koje ST ima   ;D Da li si ikada vozio full

gas motor od 60 KS po makadamu i da ti fali snage? Kako prolaziš kroz zavoje u takvim situacijama ? Pazi, tu se

radi o brzinama preko 120 km/h ? Jesi kada vozio 150 km/h po makadamu koji nije pista, i ako da, koliko dugo ?

Da ne idemo dalje...

 

U ovakvim obračunima daleko bitnije je kako je motor izbalansiran i kako se ponaša na proklizavanjima, a tu

je AT bolja. Točka. Imao ST, znam što pričam. ST je dobar dok je teren utaban, kada te počne valjati, lako

se prevrneš jer se na ST ne smiješ jako nagnuti, nekako mu težište visoko visi. Itd...

 

Što se tiče kilometraža koju motocikl može preći, tu samo mogu reći da znam daleko više AT sa preko 100 tkm

bez rastavljanja motora, a znam ih puno. AT u principu nema bolnih točaka u mašini, ST bome ima, odlazile su

i radilice i brtve glave... Naravno da se uvijek može naći primjeraka svake vrste koji imaju enormnu kilometražu,

npr. moja Tenerka sa 170.000 km, no to ne znači da ću odmah skakati ako netko kaže da je Dominator još

izdržljiviji, ili neki drugi singl. Žišku?

 

 

 

 

 

 

 

A asfalt? Makar u necemu je bolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pazite sad,,,,,zavisi i zasta vam treba motor,,za neku kros voznju treba vam 1 cilindar,,,,

a za off road su i arfika i tenera tarabe,,mada je meni sve jedno.....ja sam i sa boldorkom uspevao da se protnem po razno raznim putevima i da

stignem na vrh beljanice po kamenjaru,zilion puta iso na pecanje po blatu itd... tako da ako cete na neki off road mozete bilo cime,naravno sa endurom je udobnije....e za extremne voznje 1 cilindar i to je to...naravno ja imam i dalje u planu da pazarim afriku da bih i to vozio  un svom zivotu,nisam vezan za jedan motor.... ili pegasa 3,,,

mada mozda padne i neki oldajmer.....a bas me zanima po kakvim sve off roadima idete pa vam je 2 cilindra i motori od 200kg zavrsavaju posao..

pa to su njive,,udjite u blato od pola metre,,ili mocvarne terene........e tad cete kupiti 1cilindar 250cm cvaju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Jednom sam negde napisao da ST nije za zesci off road jer je tezak na volanu. Licno sam probao po Rudniku i obrocima, i bio sam sav u goloj vodi. Ruke a pogotovo dlanovi su me boleli dva dana.

Po asfaltu je fantastican, jako, jako udoban. Cini mi se da bih mogao da ga vozim 1000 km bez odmaranja. Motor sa jako puno snage i koji bukvalno ne moze da se optereti. Jedina mana koju sam mu ja nasao je sto nema sestu brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Jednom sam negde napisao da ST nije za zesci off road jer je tezak na volanu. Licno sam probao po Rudniku i obrocima, i bio sam sav u goloj vodi. Ruke a pogotovo dlanovi su me boleli dva dana.

Po asfaltu je fantastican, jako, jako udoban. Cini mi se da bih mogao da ga vozim 1000 km bez odmaranja. Motor sa jako puno snage i koji bukvalno ne moze da se optereti. Jedina mana koju sam mu ja nasao je sto nema sestu brzinu.

pa za nesto zesce nije ni afrika,,sam 1 cilindar po mogustvu cvaja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

pazite sad,,,,,zavisi i zasta vam treba motor,,za neku kros voznju treba vam 1 cilindar,,,,

a za off road su i arfika i tenera tarabe,,mada je meni sve jedno.....ja sam i sa boldorkom uspevao da se protnem po razno raznim putevima i da

stignem na vrh beljanice po kamenjaru,zilion puta iso na pecanje po blatu itd... tako da ako cete na neki off road mozete bilo cime,naravno sa endurom je udobnije....e za extremne voznje 1 cilindar i to je to...naravno ja imam i dalje u planu da pazarim afriku da bih i to vozio  un svom zivotu,nisam vezan za jedan motor.... ili pegasa 3,,,

mada mozda padne i neki oldajmer.....a bas me zanima po kakvim sve off roadima idete pa vam je 2 cilindra i motori od 200kg zavrsavaju posao..

pa to su njive,,udjite u blato od pola metre,,ili mocvarne terene........e tad cete kupiti 1cilindar 250cm cvaju....

 

Otišao si u širinu, tema je bila ST vs. AT ... Dvotaktne cvaje su dobre samo ako se vozaš oko kuće, na njima

se ne može ozbiljno putovati, a i ne govorimo o ekstremnim vožnjama... Nema smisla puno ponavljati istu

stvar, tko god se ozbiljnije provozao po terenu sa ST zna o čemu pričam... Snaga je tu potpuno nebitna, mene

na obično sing Tenere nije mogao stići nitko sa ST čim teren bude malo tricky, jednostavno, ST izrazito jako

umara vozača na lošoj podlozi i treba jako puno snage i volje za prosječni tempo, dok na AT to ide ipak puuuno

lakše...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

znaci rezimirali smo da je afrika bolja po blatu itd,dok je tenera bolja na asfaltu i sitnom terenu,njivama itd....

 

Mislim da je Antek rekao da je ST bolja samo na asfaltu. Ako pod "bolja" racunas brza. A sunmjam da je nekome za ovu vrstu motora osnovno merilo brzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

znaci rezimirali smo da je afrika bolja po blatu itd,dok je tenera bolja na asfaltu i sitnom terenu,njivama itd....

 

Mislim da je Antek rekao da je ST bolja samo na asfaltu. Ako pod "bolja" racunas brza. A sunmjam da je nekome za ovu vrstu motora osnovno merilo brzina.

pa terajte vi hondo sektasi vodenicu na svoju vodu kolko hocete,al bitku cete tesko dobiti :);) ;D

 

brza zanaci da na manje obrtaja po asfaltu mozes da drzis istu putnu brzinu,samim tim se motor manje opterecuje,,,a za neki off road gde si ti bio,ja iostali koji voze normalno mozes i sa automatikom da ides...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

pa terajte vi hondo sektasi vodenicu na svoju vodu kolko hocete,al bitku cete tesko dobiti :);) ;D

 

Ne teram ja vodu ni na kakvu vodenicu, niti sam ja bas neki zagrizeni Hondas, ja volim BMW. Ovo vozim zato sto imam para za to. Vodu na Hondinu vodenicu ces najbolje terati ti, od onog trenutka kad kupis Afriku, sto najavljujes. Tada ce Afrika biti najbolji motor na svetu... kao sad ST.

 

brza zanaci da na manje obrtaja po asfaltu mozes da drzis istu putnu brzinu,samim tim se motor manje opterecuje,,,a za neki off road gde si ti bio,ja iostali koji voze normalno mozes i sa automatikom da ides..

 

Afrikina putna brzina je vise nego dovoljna za puteve po Srbiji. Mislim da je za enduro motor sporedna stvar maksimalna brzina po asfaltu. Ali ako te to usrecuje, eto, ST je brza.

 

a za neki off road gde si ti bio,ja iostali koji voze normalno mozes i sa automatikom da ides..

 

A kako ja to vozim? Ne secam se da smo ti i ja bili na nekoj off voznji da bi ti to znao? U svakom slucaju, dodji sa tim automatikom da te odvedem na neka mesta da mi pokazes kako se vozi. Ali bih vise voleo da dodjes sa ST-om. Jako bih voleo da tebe sa njom vidim na tom mestu. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

 

A kako ja to vozim? Ne secam se da smo ti i ja bili na nekoj off voznji da bi ti to znao? U svakom slucaju, dodji sa tim automatikom da te odvedem na neka mesta da mi pokazes kako se vozi. Ali bih vise voleo da dodjes sa ST-om. Jako bih voleo da tebe sa njom vidim na tom mestu. :)

 

 

pa o tome ti i pricam,svi off roadovi gde ste bili mogu se preci i automatikom,,,,,,,,a za neku mocvaru treba cvaja250....

svi ovi lokalni pitici,staze u sumi itd su manje vise lako savladivi putevi....

eh sad sto je motor vislji lakse se savladjuju prepreke, pogotovu tesko blato itd...,,nisi probao st,,,ja sam probao i jedno i drugo,,,,doduse nisam posedovao at,,sam sam je vozao,,, :) :)tako da na osnovu toga mislim i tvrdim da je bolja,,ja sam ljubitelj evropskih motora pa makar to bila i jawa dakar,,,,, :) :) :)jes da joj fali 5 ventil al dobro,,,,,

p.s. jel se i ovo racuna u off road,,,,

http://www.youtube.com/watch?v=1q5ZsaGMCDA&feature=related

 

 

kolko vidim terana je i na pariz dakaru...

http://www.youtube.com/watch?v=KyY4qYlA5oE&feature=related

 

ja vide ovde neki off road sve,,,,ko kaze da nemere....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

pa o tome ti i pricam,svi off roadovi gde ste bili mogu se preci i automatikom,,,,,,,,a za neku mocvaru treba cvaja250....

 

To možda tamo gdje ste vi išli  ;D Ili da ga nosiš  ;D

Nije poanta u tome da li možeš, nego kako to ide. Možeš ti uz puno truda i sa npr. Banditom 1200

proći izuzetno težak teren, gdje većina nebi ni išla. Opet krećeš u širinu, tema je AT vs. ST.

 

kolko vidim terana je i na pariz dakaru...

 

Da, samo što to nema puno veze sa serijskim motorom  ;) Terana je na Dakru i AT, i još

puno ostalih motora koje "vozimo", samo što je poprilično glupo to uspoređivati jer su

motori za Dakar potpuno drugačiji od ovih koje mi vozimo, a ovi koje mi vozimo ne bi u

tom ritmu izdržali jednu pravu etapu... Npr. pokojni Sainct je dvaput osvojio Dakar sa

BMWom F650 koji sa serijskim modelom ne dijeli apsolutno ništa !

 

Najblliže što neki serijski motor ima sa Dakar modelima su KTMovi, svi ostali su svjetlosno

daleko... Govorimo o pravim rally motorima, ljudi su išli na Dakar i sa Vespom...

Ne znam da li znaš, Peterhansel je osvojio 6 Dakrova na Yamahi XTZ850TRX - motor na

bazi TRXa, dorađen, nešto malo oklopa podsjeća na ST, no ram i sve ostalo potpuno

drugačije, praktički je vozio unikatan primjerak ...

 

Da ne duljimo, nitko ne kaže da ST ne može u off_road, nego da je AT lakša za vožnju

u tim uvjetima... Ja sam sa ST isprobavao svašta, nije me posebno dojmio... Osobno,

iako vozim Yamahe, u toj klasi bi prije odabrao AT i za vožnju cestom, bez obzira na 10 KS

manje, to mi ne znači ništa na takvom motoru... A AT se bolje pokazala u praksi, a osim

toga, Africa ima i puno više prodanih, duže se proizvodio i u puno većim količinama...

My, 0,02 $  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Evo sta ja nadjoh ovde! http://en.wikipedia.org/wiki/Paris_Dakar_Rally. Koliko mi se cini da je 9 : 5 za Yamahu!

Podrazumeva se da su to specijalno nabudzeni motori, kao sto su i automobili za relly, koji nemaju veze sa onim sto mi vidimo i kakve mi znamo. Mitsubishi Lancer, Ciroen Saxo, Subaru Impreca itd, itd.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Evo sta ja nadjoh ovde! http://en.wikipedia.org/wiki/Paris_Dakar_Rally. Koliko mi se cini da je 9 : 5 za Yamahu!

Podrazumeva se da su to specijalno nabudzeni motori, kao sto su i automobili za relly, koji nemaju veze sa onim sto mi vidimo i kakve mi znamo. Mitsubishi Lancer, Ciroen Saxo, Subaru Impreca itd, itd.....

 

 

 

 

 

 

He he pa naravno da je 9 prema 5 za Jamahu kad je Jamaha bolji motor generalno gledano al Hondina sekta je jaka pa moramo da se macujemo sa njima al nema veze ionako moramo o necemu da pricamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

 

 

 

 

 

 

He he pa naravno da je 9 prema 5 za Jamahu kad je Jamaha bolji motor generalno gledano al Hondina sekta je jaka pa moramo da se macujemo sa njima al nema veze ionako moramo o necemu da pricamo.

 

ocigledno da ovi linkovi na you tube nisu dovoljni da se dokaze da st ide i po off roadu,,,,ma sigurno su namesteni,,,

meni je dosta polemike,,st je bolja za moje potrebe ako nista drugo....i po mojoj proceni duzetraje,ali je i glupost voziti jedan motor 100.000km...

pa dosadi i posle 20.000km,covek treba da ih menja cesce,,bar je to moje misljenje..sto vise zena,motora,itd,promenis u zivotu vise ces i znati...

ali sta da se radi jaka je ova hondina sekta,mi se u afrikinom odeljku neguramo.......a oni napadaju nasu sekciju..sekta je to....

uostalom st je muski motor nije nezan kao afrika,pa ko voli neka bira sta ce da kupi,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja