Jump to content

Moto Zajednica

Za malo... mojom greškom.

Recommended Posts

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Juče oko 23:40 sam prolazio pored BG sajma u pravcu grada. Kretao sam se srednjom trakom (levo bela, desno žuta) brzinom oko 55km/h, kada sam čuo sirenu i video plavu rotaciju negde iza sebe. Nisam mogao tačno da procenim gde se nalazi policijski auto, pa sam gledao malo napred, malo u ogledalo. Posle nekoliko pogleda, lociram policajca koji iz žute prelazi u moju traku. Sklanjam se u krajnju levu stranu svoje trake, a policajac, naizgled, pravo kroz mene. Odlučim da se sklonim u desno, dajem migavac, ubrzavam (da napravim još malo mesta), skrećem, pogledam opet u ogledalo - policajac je krenuo istim putem (promenio putanju da me obiđe sa desne strane). Levi migavac, zaleganje, vraćam se levo, policajac prolazi desno. Na sreću, bez veće frke.

 

POUKA: Kada se odlučite za neki manevar, ne menjajte odluku ;) Iz najbolje namere da oslobodim put, napravio sam glupu situaciju i sebi i njemu.

 

P.S. E, da... iako verovatno ovo neće doći do njega, ali hvala mu na pribranoj reakciji ;) mogao je da me sa'rani :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

To ti je kao pesaka kad ides, pa se nadjes nekom na putanji. Onda krenete da izbegnete jedan drugog, ali krecete u istu stranu, i tako levo desno levo desno, i na kraju se puknete glavom (ovo doduse moze i biti namerno, u slucaju musko-zenskog susreta ;D). U svakom slucaju, kao sto si i sam rekao, ako napravis neki potez ne treba posle menjati odluku. Fino si prosao, moze tako lep belaj da se nacini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Pored sajma u spicu, iskljucivo obalom save :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2413 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Zar ne bi trebao da se skloniš skroz sa strane kada čuješ sirenu i vidiš rotaciju? Dakle desni migavac i skroooz desno, zaustaviš dok ne prođe?

 

Neki dan sam se vraćao iz BG (bio je to dan kad nam je Bane Motoholic bio u gostima), na nadvožnjaku autoputa kod odvajanja za Batajnicu me je sustigla kolona vozila pod pratnjom. Pošto sam bio na nadvožnjaku, dodao sam gas da ga prođem i migavac desno... čim sam imao mesta povukao sam se skroz desno i usporio da prođu, da sam bio dalje, čak bih i stao sa strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

To ti je izgleda bilo ko sa babom na pesackom prelazu...cas krene-cas stane, nikad ne znas sta ce da uradi...a samim tim ne znas ni sam sta da uradis  ;D ;D ;D

 

Sto se tiche VIP kolona, od njih treba bezati glavom bez obzira posto su uglavnom bahati do j...

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Zar ne bi trebao da se skloniš skroz sa strane kada čuješ sirenu i vidiš rotaciju? Dakle desni migavac i skroooz desno, zaustaviš dok ne prođe?

 

Neki dan sam se vraćao iz BG (bio je to dan kad nam je Bane Motoholic bio u gostima), na nadvožnjaku autoputa kod odvajanja za Batajnicu me je sustigla kolona vozila pod pratnjom. Pošto sam bio na nadvožnjaku, dodao sam gas da ga prođem i migavac desno... čim sam imao mesta povukao sam se skroz desno i usporio da prođu, da sam bio dalje, čak bih i stao sa strane.

 

Trebalo bi, ali je bio auto sa desne strane. Dok sam ja pogledao iza, dodao gas da prođem i odem desno, on je već bio pored mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

dobro je proslo...

kad nesto odlucis, zapocnes neku, pretpostavimo pravilnu i bezbednu akciju, odradi je do kraja, jasno tako da svi vide tvoje namere.

e, sad, ako te bas hoce,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

da ne pametujem samo:

pravi vozac je tek onaj koji uvidi i shvati svoje greske (i po mogucnosti tudje, to je malcice teze...)

Pozdrav Nikoli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Zar ne bi trebao da se skloniš skroz sa strane kada čuješ sirenu i vidiš rotaciju? Dakle desni migavac i skroooz desno, zaustaviš dok ne prođe?

 

U ovom slucaju ne!  Krajnja desna, zuta traka pored sajma je cak i u to vreme (23:40) dosta opterecena autobusima i relativno se tu brzo krece saobracaj, a i policajac je dobro shvatio da Ceh nece u zutu traku.

 

Ceh, sigurno je tu bio mali zbun, kako da mu se sklanjas u levu traku ?!  Na kraju sve OK  i najbitnija je tvoja konstatacija posle svega:

 

POUKA: Kada se odlučite za neki manevar, ne menjajte odluku  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ceh, sigurno je tu bio mali zbun, kako da mu se sklanjas u levu traku ?! 

 

Ne u levu traku, vec uz levu ivicu trake u kojoj sam bio, posto je i u levoj bilo vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Tek sad videh bolje taj detalj. Pa znas sta, nezgodno je kad si svestan da se neko zalece iza tebe, ma ko to bio. Uhvati me prpa dok zamisljam tu situaciju, pogotovo sto se pored sajma brze vozi i stalno se neko prestrojava trazeci prostor da jos brze prodje. Cut` more, dobro je !  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

PU PU PU, sve je dobro kad se dobro svrši... izbegavam Vojvodu Mišića i kolima dok ne kupim Linkoln Navigator (a to neće biti u ovom životu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja