Jump to content

Moto Zajednica

Do Ostroga Slava Mu i Milost!!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5375 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Bio sam na par dana kuci,pa eto obecao sam sebi da cu otici opet na to svetiliste,samo sada prvi put na dva tocka!

Ko nije bio u posljednjih godinu i malo jace ima malih promjena,sada ako hocete da preprijecite serpentine ne morate da se verete,vec imaju kamene stepenice,pa je uveliko lakse!?

 

Krenimo redom,krenuo iz Trebinja vrijeme ne moze biti bolje za puta,vedro,ma vrh,ni na jednoj carini nikakvih problema,guzve nije bilo!?

 

Cak nijedna policiska patrola,tacno da se covjek zabrine!?

 

Dolazak do donjeg Manastira,tu se ostavlja Sarac

obj55_sarac4tj.th.jpg

 

Zatim vec pomenutim stepenicama do Gornjeg Manastira

AMN9m_kamenestepenice6yv.th.jpg

 

Evo jos malo pa stigosmo

Kk9fc_gornjimanastir4pw.th.jpg

 

To je najblize sto se moze slikati,posto je zabranjeno slikanje i snimanje unutar ove Bogomolje

Xbdl1_gornjimanastir24ht.th.jpg

404.jpg

 

Slijedi ulazak i poklonjenje Civotu Svetog Vasilija Ostroskog,zatim ostavljanje imena najblizih da se pomenu u Molitvi,obilazak Crkve Svetog Krsta,Loze koja je iznikla iz Kamena,svaki put kao da je prvi,ko nije bio,od Sveg srca mu savjetujem da posjeti ovo mjesto kome se uvjek i iznova vracam!

 

A ovo je pogled sa terase ispred Gornjeg Manastira

CwjG2_saterasegmanastira7tx.th.jpg

 

tu je i Konak Manastira naravno i on je u stujeni!

aKPG8_konakgornjegmanastira5fn.th.jpg

Zp1RE_konakgornjegmanastira20yx.th.jpg

 

E sad polagano povratak,prije Donjeg Manastira ima jedna mala Crkvica

404.jpg

404.jpg

 

Donji Manastir nije moguce fotografisati,jer su u toku radovi kako mi rece jedan iz Bratstva Manastira,e tu sam se malo odmorio,pa polako povratak kuci!

Npqsr_donjimanastirradovi3qd.th.jpg

 

 

Prije ovoga Tunela,bas gdje stoji motor

404.jpg

nalazi se malcice prikriven potocic gdje mozete da se okrijepite vodom hladnom kao punicin pogled!

beAZg_potocic6ae.th.jpg

1oKxB_potocic12gx.th.jpg

 

Evo jos par slicica uz put

 

XgkPB_stijene1vo.th.jpg

 

404.jpg

 

N1ojg_pruga0jw.th.jpg

 

i poslije ovoga jednostavno morate,ali morate da svratite do konobe KOLIBA,ja sam navikao da svaki put kad posjecujem ovo Sveto mjesto u povratku da svratim na ovo prijatno mjesto koje ima 4 zvjezdice i svaku zasluzuje sa punim pravom

 

DQxif_kolibabogesici9cv.th.jpg

 

A ja sam se zasladio sa Crnogorskim palacinkama kojima sam odusevljen! Ovo mjesto niposto nemojte zaobici!!!

sv8GC_crnogorskepalacinke5ws.th.jpg

 

...i tako pune duse ,a i zasladjenog stomaka,polako nazad,a evo kod Brace Crnogoraca ni tunela bez Niksickog Piva!? Tunel za Drustvo!

n1EoR_tunelzapobjedu8ld.th.jpg

 

A tako i bi posto me zaustavi patrola poslije tunela,,pa kasnije jos jedna ali sve ok! E malo poslije pocinje kisa,pljusak jedno 20-ak minuta,srecom sam ponio kisno,kad je pocelo da lupa po kacigi,ja sam mislio da je grad,ali srecom brzo prestade i nije padala do prije Trebinja,a onda opet kao iz kabla,ali sve je proslo u redu!

Naravno kako kazu ko god podje na ovo Sveto mjesto nece mu se nista desiti i zato se zahvaljujem Bogu I Svetom Vasiliju!!!

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

nisam ove godine jos izlazio gore, ali obavezno svake godine podjem po 2-3 puta... moracu sad kad svanu ljepsi dani i dodje nova "ljubav" skoknut do gore, ono je milina i za oko i za dushu. znam da je prosle godine bio dosta los put, samo gore pred sami ulaz u manastir je bilo ok sredjeno, shiri i bolji asvalt...

vala od para koje donira narod mogli su napravit malo ljepsi put, no aj...

 

fina tura majstore i nadam se da je dusha sad na mjestu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5375 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pa jeste,koliko dobiju para,a i Drzava kao da ima hiljade ovakvih mjesta,pa da ne mogu da naprave krsten put do gore ima par dijelova bas rupcage,pobjegnes jednoj druga te doceka,ali ne zalim se!?

Bilo je dobro!

Jos jednom pozivam da posjetite ovo Sveto mjesto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak
nisam ove godine jos izlazio gore' date=' ali obavezno svake godine podjem po 2-3 puta... moracu sad kad svanu ljepsi dani i dodje nova "ljubav" skoknut do gore, ono je milina i za oko i za dushu. znam da je prosle godine bio dosta los put, samo gore pred sami ulaz u manastir je bilo ok sredjeno, shiri i bolji asvalt...

vala od para koje donira narod mogli su napravit malo ljepsi put, no aj...

 

fina tura majstore i nadam se da je dusha sad na mjestu :)[/quote']

 

Ljudino kako prošle godine nisam stigao obici manastire a Ana ima jaku zelju da ih pogleda, da li imaš želju da budeš vodic ove godine kad se budem vracao iz Makedonije?

 

2 mixa: odliène slike, svaka èast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bravo, Mixa! Odlicne slike i jos bolji putopis :)

 

Pre 2 godine smo nas nekoliko svratili do Ostroga pri povratku iz Bara i super je bilo. Treba to ponoviti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR
nisam ove godine jos izlazio gore' date=' ali obavezno svake godine podjem po 2-3 puta... moracu sad kad svanu ljepsi dani i dodje nova "ljubav" skoknut do gore, ono je milina i za oko i za dushu. znam da je prosle godine bio dosta los put, samo gore pred sami ulaz u manastir je bilo ok sredjeno, shiri i bolji asvalt...

vala od para koje donira narod mogli su napravit malo ljepsi put, no aj...

 

fina tura majstore i nadam se da je dusha sad na mjestu :)[/quote']

 

Ljudino kako prošle godine nisam stigao obici manastire a Ana ima jaku zelju da ih pogleda, da li imaš želju da budeš vodic ove godine kad se budem vracao iz Makedonije?

 

2 mixa: odliène slike, svaka èast!

 

to se ne pita, to se odma dogovor zavrsava ;)

 

ima da posjetimo manastir Ostrog, Moraca i manastir Sv. Petra Cetinjskog. pogledacu za jos neke zanimljive manastire ako interesuje Anu. sve se moze stari moj samo dok se benzina ima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5375 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Hvala ljudi,trudicu se i u buduce!!!

Mislim kad mi Pablo,Vecicrnogorac i Djura mislim takve velicine dodijele pohvale,pa sad sam se malo :oops: !?

 

Pa ako bude ta tura po Manastirima u zgodno vrijeme na ljeto,racunajte na jednoga pocetnika sa vama,nadam se da me necete dugo cekati!? Ja nisam nikada bio da vidim Manastir Moraca,pa eto!

 

Mada sad kad sam isao,valjda kako su povecane kazne,pa primjerno svi voze,znam prije ides prije Budosa 120 a onda te neko oduva,a sad ja 80 a ispred mene jos neka Alfa i gusla i ona 80,tako da dobro sam se uklopio nisu me preticali,nego cak sta vise ja sam poneke zaobisao!?

A kad sam dosao nazad na carinu,carenik mi govori,kako se lijepo cuje a 400 ccm,ajde dofati ga malo odje da cujemo,sta ces organi reda,ali nisam ga poslusao,samo malo ga pepno i cao,zamisli policajac i govori to!? Sve prslo kao oblanda!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
A kad sam dosao nazad na carinu' date='carenik mi govori,kako se lijepo cuje a 400 ccm,ajde dofati ga malo odje da cujemo,sta ces organi reda,ali nisam ga poslusao,samo malo ga pepno i cao,zamisli policajac i govori to!? Sve prslo kao oblanda!?[/quote']

 

 

Hehe ovuda su svi to dozivjeli :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5375 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ama Gaso javio bi ti se nego me jos sramota,da me ljudi cekaju,posto nisam bas fast!?

Pa polako ovako ove manje ture,a sad evo cekam da se zavrsi do kraja juna ispitni rok,pa onda nadam se da cu i malo vece ture da bacim!?

 

Pozdrav

 

P.S. Sljedeci put se obavezno javljam!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5375 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pogotovo sada kad sam se primio na Crnogorske Specijalitete,ipak je meni Majka Crnogorka,sad moram da je obidjem uzduz i poprijeko!?

 

Reci mi koji mi je najbolji put do Biogradskog jezera i gdje je najbolji smjestaj,a da nije papreno skupo??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5375 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Znam da moze,nego ja bi onako laganini da prenocim,da bolje pregledam,posto mi se mjesto cini super!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja