Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
On 5/12/2022 at 10:24 PM, Atorn said:

Piše da ako nema staze, ili trake, onda SME da koristi 1m od ivice, što znači NE SME više od 1 metar, što znači MORA to da poštuje...

Ja stvarno mislim druže da je tebi dosadno i da namerno troluješ temu. 

Kako god, za mene je ova tema oko biciklista završena. 

Ostajte zdravi i biciklisti i motoristi i automobilisti. 

Tacno tako, ali onda automobilom ili motorciklom ili hoverkraftom, nebitno, NE SME da se pretice u istoj traci, nego se biciklista pretice levom trakom, sto opet dovodi to merenja ko cesce kome ulazi u prostor, tu bi se verujem pozivali na toleranciju. Nikad, ali nikad mi auto koji je stao na semafor kada sam i ja biciklom stao na crveno nije stao iza mene nego pored, isto vazi i za ove sto po sakonu NE SMEJU da provlace izmedju kolona pa opet to rade.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2049 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Bicikl je spor zato ga svi na semaforu obidju.Motorom vidis da moze da se obidje kolona,jer je startan i brz.Samo pazi na retrovizore od automobila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
1 hour ago, cezarpa said:

Bicikl je spor zato ga svi na semaforu obidju.Motorom vidis da moze da se obidje kolona,jer je startan i brz.Samo pazi na retrovizore od automobila.

To je logika, tamo u raspravi su se uhvatili slova zakona, a zakon ne poznaje te termine ovaj je brzi pa moze. Zato sam prokuvao izmedju usiju, ne zele ljudi da prihvate drugi ugao, a sami su svaki dan u prekrsaju.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1729 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Biciklisti kad pomislite sledeci put da obidjete celu kolonu na semaforu sa desne strane,nedavno je poginula zena koju sam poznavao preko 30 godina,a koja je isto to uradila.Sleper koji je bio prvi na semaforu je skrenuo desno,normalno nije mogao da je vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
11 minutes ago, ivica744 said:

Biciklisti kad pomislite sledeci put da obidjete celu kolonu na semaforu sa desne strane,nedavno je poginula zena koju sam poznavao preko 30 godina,a koja je isto to uradila.Sleper koji je bio prvi na semaforu je skrenuo desno,normalno nije mogao da je vidi.

Pa sebe moras cuvati, ni jednu radnju, pogotovo biciklom, ne zapocinjem, a da nisam siguran. Otac mi je vozac kamiona, odrastao sam u istom i znam koliko to cudo ima mrtvih uglova, a golemo. 
Zbog povrede ne mogu da vozim bicikl vec sestu godinu i vidim da se i onako haoticna situacija pogorsala. Tada, nekada, sam isao do SD i nazad sa odredjenom dozom strepnje, danas ne znam bih li smeo.


Elem, da vratim na temu a to su bahati mamlazi.
Kod Tc Usce, dostavljac se sa scooterom ubacuje ispred mene ni ne gleda, sece obe trake (smer ka Hyatt-u) i ni ne gleda, svirnem da ga upozorim i dobijem neki cudni mrst, kako to da ja njemu sviram.
Druga situacija, decko, isto dostavljac na MP3 ili slicno, ide i prica na telefon, ali prica, iz ruke ne ono glavljenje pod kacigu, sav svet i ulica su njegovi. I jos gomila slicnih situacija sa dostavljacima.

Videh pre neki dan firmiran kombi, i pozadi ima broj telefona i poruka da se isti pozove ako postoje prituzbe na ponasanje vozaca u saobracaju. to mi se bas svidelo, mozda bi trebalo vrsiti neki pritisak da i dostavljaci imaju slicnu varijantu, a  jos bolje sva dostavna vozila.

 

I za kraj da izvadim iz naftalina situaciju, na zalost jednu od mnogih, ali je ova ostala da me kopka. Idem uskom ulicom, sa prvenstvom prolaza, iz bocne i pored znaka izlece vozilo i staje na sred moje trake, oduzima mi prostor i ja da ne bih leteo i lomio se preko njegove haube obaram scooter na levo, izgulim nogu, plastiku, nista strasno samo ruzno. Izlazi lik sa sve recenicom: "Nismo imali kontakt, nisam ja kriv?" toliko ubedjen usvoju tvrdnju da sam evo dan danas zbunjen :D

 

Promenio član Koprian

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 788 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka

@ivica744o tome sam i pisao za bicikliste. Ti skrećeš desno, biciklista nastavi pravo. Naravno da nećeš da ga udariš, ali nećeš ga videti, kao ni taj šleper. Nema staze ta bicikliste, biciklista je kriv.

P. S.  A rekao sam da sam završio sa temom o biciklima.. :grr:

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1323 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Смем ли ја да поставим које питање активним бициклистима на форуму, првенствено намењено друмашима?:jee:

Promenio član Marko05

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
20 minutes ago, Atorn said:

@ivica744o tome sam i pisao za bicikliste. Ti skrećeš desno, biciklista nastavi pravo. Naravno da nećeš da ga udariš, ali nećeš ga videti, kao ni taj šleper. Nema staze ta bicikliste, biciklista je kriv.

P. S.  A rekao sam da sam završio sa temom o biciklima.. :grr:

Zavrsio jesi, u pravu nisi.

Evo ti situacije, bicikl na ulici u "svojih" metar, jer zakon tako kaze, da u odsustvu biciklisticke trake/staze biciklista je obavezan da vozi drumom. Gorepomenuti biciklista je na semaforu, stoji uz ivicnjak, prilazis vozilom i gde stajes? Druga situacija, prilazis motorom koloni vozila na crvenom, gde stajes i zasto ne gde ti zakon nalaze?

Promenio član Koprian
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
1 minute ago, cezarpa said:

Sta nije u pravu?

Dopunio sam ispod konstatacije, zapeo je da ako nema staze/trake biciklista nema prvenstvo ako ide pravo, nije u pravu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 998 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250
Pre 1 sat, cezarpa je napisao:

Bicikl je spor zato ga svi na semaforu obidju.Motorom vidis da moze da se obidje kolona,jer je startan i brz.Samo pazi na retrovizore od automobila.

A elektricni koji idu 60-80km/h Bogme nisu spori vise :-)

 

Bahatost je njihovo prolazenje na crveno. 

 

Promenio član Rade koenig
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Uskoro stize
Biciklisti kad pomislite sledeci put da obidjete celu kolonu na semaforu sa desne strane,nedavno je poginula zena koju sam poznavao preko 30 godina,a koja je isto to uradila.Sleper koji je bio prvi na semaforu je skrenuo desno,normalno nije mogao da je vidi.
Mnogi ne znaju za mrtav ugao kod slepera i da zadnji tockovi ne prate uvek trag prednjih kao kod automobila. Tako isto je jedna bakuta poginula kod starog SUPa u nasem gradu pre par godina.

A veliki problem za tu raskrsnicu je sto je uska, a prolazi njom brdo kamiona posto je tu tranzit (skoro centar grada).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2049 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Koprian:biciklista nema sta da se zavlaci sa desne strane.Druga je stvar da biciklista stane prvi na semafor,a kamion ili drugi  auto pored njega.

Rade:svaki prolazak na crveno je i opasan i bahat.Sta god vozio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 998 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250
pre 3 minuta, cezarpa je napisao:

Koprian:biciklista nema sta da se zavlaci sa desne strane.Druga je stvar da biciklista stane prvi na semafor,a kamion ili drugi  auto pored njega.

Rade:svaki prolazak na crveno je i opasan i bahat.Sta god vozio.

Naravo. Slazem se. Ali bas retko da neki biciklista stane na semafor.

Inace kaznjivo je i upravljanje biciklom pod dejstvom alkohola potpuno isto kao i motorom. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2049 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Naravno da je kaznjivo upravljanje pod alkoholom.Ima ih koji prodju semafor na crveno.zanimljivo cesto mladji ljudi sportisti sa dobrim biciklovima.Stariji ljudi su dovoljno pogubljeni da samo savrljaju po putu,ili ne okrenu glavu da pogledaju kada skrecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 788 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka
pre 18 minuta, Koprian je napisao:

Dopunio sam ispod konstatacije, zapeo je da ako nema staze/trake biciklista nema prvenstvo ako ide pravo, nije u pravu. 

 

Evo još jednom. 

Nema staze, ja sam prvi na semaforu, otvara se zeleno, počinjem da skrećem desno, biciklista koji je iza mene nekoliko metara uz desnu ivicu, u brzini je i ne kapira da skrećem, nastavlja pravo, udara u mene. Ko je kriv? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

На Западу би био ти крив, пошто важи правило десне стране и он наставља истим смером, а ти мењаш правац кретања.

Зато сви пре него скрену увек гледају преко десног рамена и пропуштају бициклисте који иду право, јер имају предност.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
1 minute ago, СајберГастарбајтер said:

На Западу би био ти крив, пошто важи правило десне стране и он наставља истим смером, а ти мењаш правац кретања.

Зато сви пре него скрену увек гледају преко десног рамена и пропуштају бициклисте који иду право, јер имају предност.

To važi samo u slučaju ako biciklista ima označen deo trake uz desnu ivicu kao svoju. Ukoliko toga nema, mora da čeka kao i svi. Bilo je tih čudnih situacija pa su sada prepravili te oznake tako da "nestaju" tj "utapaju" se u traku za ostala vozila i svi su podjednako "široki". Ako me ne bude mrzelo, uslikaću ispred moje zgrade. Dobro je rešenje i nema problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2049 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ako sam prvi na semaforu,bicikl par metara iza,onda nema sta da me pretice sa desne strane.

Govorim o drumu ,bez bici staze.

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1729 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 1 sat, Koprian je napisao:

svojih" metar,

Ovo pogresno tumacenje dovodi do problema.Biciklisti nemaju svojih metar od ivicnjaka,vec samo mogu da koriste taj deo ako nema bic.staze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1729 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, Zejtin014 je napisao:

Tako isto je jedna bakuta poginula kod starog SUPa u nasem gradu pre par godina.

Tako je,pesak a i nije bakuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Vozim se danas po ceskom autoputu, prolazim znak da su za par kilometara radovi na putu i da je moguca kolona vozila.

Ubrzo stizem kolonu, ali jako cudnu.

Jedna kolona u levoj traci uz levu ivicu, jedna kolona u zaustavnoj uz desnu ivicu, radovi se jos ne vide.

Milimo tako po sistemu kreni-stani nekih 15-20 min do radova posle kojih se nastavlja normalno saobracaj.

Shvatio sam da je sredina ostavljena cista za hitnu pomoc, policiju…. Ako zatreba i zamislite nijedan mamlaz se nije napravio pametan da projuri kroz sredinu i ako je bilo mesta da moze i šleper da projuri.

A mi ovde raspravljamo da li je po zakonu tupiti u desnoj traci i slicno, e srbijo zemljo nekulturnih, sebicnih i samozivih ljudi.

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
1 hour ago, cezarpa said:

Koprian:biciklista nema sta da se zavlaci sa desne strane.Druga je stvar da biciklista stane prvi na semafor,a kamion ili drugi  auto pored njega.

Rade:svaki prolazak na crveno je i opasan i bahat.Sta god vozio.

E, ako je biciklista tu vec bio, nema sta da stajes pored njega, jer kao sto on NE SME da se zavlaci na semaforu, ne smes ni ti da se ubacujes pored njega, lepo iza, pa kad kolona krene pretekni kako je propisano, a retki to rade.

 

1 hour ago, Rade koenig said:

Naravo. Slazem se. Ali bas retko da neki biciklista stane na semafor.

Inace kaznjivo je i upravljanje biciklom pod dejstvom alkohola potpuno isto kao i motorom. 

 

Uvek stajem na semafor.

 

1 hour ago, Atorn said:

Evo još jednom. 

Nema staze, ja sam prvi na semaforu, otvara se zeleno, počinjem da skrećem desno, biciklista koji je iza mene nekoliko metara uz desnu ivicu, u brzini je i ne kapira da skrećem, nastavlja pravo, udara u mene. Ko je kriv? 

 

Nema sta da kapira ili ne, ako imas migavce i signaliziras radnju, nema sta da kapira, uspori, stane, saceka i prodje, sad, mora i neka procena koliko je blizu. Pricamo o normalnim ucesnicimai normalnim situacijama, ne o bahatima i bici kamikazama, sa budalama sve pada u vodu.
Nisi mi odgovorio gde stajes kada je biciklista ispred tebe vec zaustavljen na semaforu?

 

41 minutes ago, ivica744 said:

Ovo pogresno tumacenje dovodi do problema.Biciklisti nemaju svojih metar od ivicnjaka,vec samo mogu da koriste taj deo ako nema bic.staze

Stavio sam ih pod navodnike, ali biciklista je ravnopravan ucesnik u saobracaju na drumovima na kojima sme da se krece, tih metar je propisano da ne bi lelujao po traci i pravio problem. A pretice se kao i svako drugo vozilo, prelaskom u levu traku. E, to se ne postuje skoro pa nikada.

Promenio član Koprian
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja