Jump to content

Moto Zajednica

Filter vazduha KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Obzirom da sam svaki put posle parkiranja primetio da kaplje benzin na prelivu, potrazio sam malo po netu i shvatio da je najverovatnije u pitanju filter vazduha. Otvorim uputstvo, poglavlje 3-20 pogledam malo slike i ustanovim da nije komplikovano. Sve u svemu svodi se na sledece :

 

Potrebno :

 

kontakt kljuc (za skidanje bocne plastike)

krstasti srafciger

kljuc 10

 

Redosled skidanja je :

 

- bocne plastike (jedna kontakt kljucem, druga krstastim)

- maska  levo i desno (po trisrafa koja vezuju za masku fara i po dva za rezervoar i ram sa obe strane)

- sediste (dva srafa 10-ke)

- ispod sedista blize rezervoaru 2 X po dva srafa i 2 komada sa strane

- ispod rezervoara da leve strane nalaze se dva creva, i rezervoar ide dole

- kada je sve skinuto, filter se nalazi u crnoj kutiji na sredini rama, potrebno je odsrafiti 6 kom srafova i ispada napolje

 

Ja sam da prao deterdzentom i vodom, vise puta, promenio je boju, a kada se provozam nadam se i svojstva :)

 

Sve vratio nazad obrnutim redosledom, upalio i radi. Mislim da mu se malo poremetio sada ler gas pa sam ga dostelovao (crni srafic sa leve strane ispor rezervoara).

 

Ceo posao skidanje, pranje, suzenje fenom i vracanje je oko sat vremena posla.

 

Javicu da li curka gorivo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Slikao sam samo filter pre i posle pranja, zakacicu kad nadjem gde je kabel.

 

Moj je 2005 godiste, i samo desna bocna se skida kontakt kljucem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Poštovani kolege KLEovci. Pored delimičnog objašnjenja za čišćenje filtera, jedna stavka, vrlo bitna je izostavljena: posle pranja i sušenja filtera, neophodno je isti našpricati uljanim sprejem za sunđeraste filtere, da bi se sitne čestice nečistoće nalepine na filter, a ne da prolaze kroz karburator u cilindar. Sprej možete kupiti u gotovo svim boljeopremljenim prodavnicama moto-opreme u zemlji a i šire ;), po ceni od oko 1000-1300 dinara. LOUIS kataloški br je 10038252, cena 5.95€, CASTROL Foam Filter Oil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Da, filter vazduha nakon pranja i sušenja OBAVEZNO nauljiti. Ne mora baš da bude Foam Filter Oil može to i običnim uljem samo ne preterivati sa količinom da bi mogao normalno da diše  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2638 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Obzirom da sam svaki put posle parkiranja primetio da kaplje benzin na prelivu, potrazio sam malo po netu i shvatio da je najverovatnije u pitanju filter vazduha. Otvorim uputstvo, poglavlje 3-20 pogledam malo slike i ustanovim da nije komplikovano. Sve u svemu svodi se na sledece :

 

Potrebno :

 

kontakt kljuc (za skidanje bocne plastike)

krstasti srafciger

kljuc 10

 

Redosled skidanja je :

 

- bocne plastike (jedna kontakt kljucem, druga krstastim)

- maska  levo i desno (po trisrafa koja vezuju za masku fara i po dva za rezervoar i ram sa obe strane)

- sediste (dva srafa 10-ke)

- ispod sedista blize rezervoaru 2 X po dva srafa i 2 komada sa strane

- ispod rezervoara da leve strane nalaze se dva creva, i rezervoar ide dole

- kada je sve skinuto, filter se nalazi u crnoj kutiji na sredini rama, potrebno je odsrafiti 6 kom srafova i ispada napolje

 

Ja sam da prao deterdzentom i vodom, vise puta, promenio je boju, a kada se provozam nadam se i svojstva :)

 

Sve vratio nazad obrnutim redosledom, upalio i radi. Mislim da mu se malo poremetio sada ler gas pa sam ga dostelovao (crni srafic sa leve strane ispor rezervoara).

 

Ceo posao skidanje, pranje, suzenje fenom i vracanje je oko sat vremena posla.

 

Javicu da li curka gorivo :)

Meni samo pocetak nije jasan ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

VladaPUB stvarno se vencao sa KLE-om.Koje jos ulje moze da se koristi za podmazivanje filtera i jer treba i kuciste da se podmaze ili ne?I nemojte mi se smejati na pitanju, ne znam zato pitam.Pozdrav bratu Vladi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Meni samo pocetak nije jasan ?!

 

ni meni  ;D interesuje me sta je to u pitanju filtera kad curi gorivo na prelivu

 

Sremci,

 

pogledajte link, odatle ideja da cu kapljanje tako resiti

 

http://www.adventurer.com.hr/forum/index.php?topic=2030.0

 

VladaPUB stvarno se vencao sa KLE-om.Koje jos ulje moze da se koristi za podmazivanje filtera i jer treba i kuciste da se podmaze ili ne?I nemojte mi se smejati na pitanju, ne znam zato pitam.Pozdrav bratu Vladi

 

Samo razgledaj mladu, ako ti se svidi, mozda ti budes cetvrti muz :)

 

Za ostale, ne kaplje vise kako je kapljao !!! Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Ti meni budi kum sa kle-om a ja cu tebi da budem kum sa snajkinom sestrom.Spojimo lepo i korisno.

 

 

To se u nasem narodu, a mislim i zakonodavstvu zove ucena :)

 

Za ostale, kaplje opet

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=18811.0;topicseen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa naravno da kapljle,filter vazduha nema veze sa tim,,nego ti da proveris nivo goriva,da ispoliras igle na plovcima,mozda ima i prljavstine unutra,mozda je neki dihtung popustio mada je to malo redak slucaj,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

I koliko treba da ne naulji filter, moze malo objasnjenje toga?

 

P.S. kazete moze i neko drugo ulje, koje?

 

 

 

Nauljiš bilo kojim motornim uljem, bolje je ređe ako imaš, a kad ga nauljiš onda ga dobro iscediš, ukloniš višak i to je to ;). A ako si nepoverljiv onda kupiš  Foam Filter Oil i budeš 100% siguran.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=27719.msg414853#msg414853

 

Evo teme gde sam detaljno i lepo objasnio to uljenje filtera, i objasnio zasto nesto moze, a zasto ne moze...

 

 

OK hvala, procitao - primenio ... samo neki se ne slazu da ne moze deterdzentom ali nema veze, ko kako hoce. pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Deterdzentom NE MOZE ako je filter nauljen uljem za to namenjenim, nema tu sta ko da se slaze ili ne slaze, to je cinjenica, ko ne veruje neka proba pa nek' vidi sta ce da dobije.

Sapun/deterdzent stupa u reakciju sa uljem za filtere i stvara neku vrstu gume/skrame/lepka, neznam ni kako to da nazovem. To se toliko zalepi za sundjer da posle mozes da ga bacis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

 

Svako iznosi svoja iskustva na forumu i nema potrebe da se toliko žestiš. Ili misliš da kad ti napišeš kako se pere filter i kako se ulji treba staviti tačku na temu ?

Ja sam prao taj filter i Eko Clinerom i benzinom i deterdžentom i eno ga kao nov je.

Ako se prodaje specijaln sprej za pranje i specijalan sprej za uljenje koji se prebriše specijalnom krpicom, a sve to se obavlja kada se navuku specijalne rukavice, ne znači da je i najbolji i jedini način.

Bila je i diskusija i o podmazivanju lanca, koplja se lomila, koji sprej je bolji, ovaj ili onaj, a neki su uspešni podmazivali i sa SAE 30, a neki i sa SAE 90,... pa se pojavili i automacki uređaji za podmazivanje, a sad vidimo da ima i neki digitalni Scott za podmazivanje, i šta bi do kraja prijatelju ? Ništa. Svako ima svoj način kako da podmaže lanac pa tako i svako ima svoj način da opere i naulji filter.

 

" mišljenje je kao guza, svako ima svoje "  ;)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ja neznam sta je sa ovim narodom...

Ja nisam napisao "ja mislim", napisao sam "ne moze" kao cinjenicu...molio bih te da ponovo procitas ceo taj moj post, kao i ovaj prethodni na koji si dao komentar.

CINJENICA je ( i kao sto sam VEC NAPISAO, moze se vrlo lako proveriti) da se specijalno ulje ne moze skinuti deterdzentom. Kao sto sam vec rekao, ko ne veruje neka proba. Ako nisi probao, glupo je da osporavas...

 

Isto tako sam napisao da se moze mazati i obicnim uljem (tada se MOZE oprati deterdzentom), ali da to nije isto kao i ulje namenjeno za to.

 

Sto je najvaznije, ja za sve sto napisem napisem i ZASTO, dakle obrazlozim ono sto kazem. Nisam video da ovde neko radi nesto slicno, dakle misljenja se svode uglavnom na "ja sam cuo da" i "ja tako radim vec godinama" bez detaljnijeg interesovanja/istrazivanja teme.

 

Dakle, napisao sam:

Deterdzentom NE MOZE ako je filter nauljen uljem za to namenjenim, nema tu sta ko da se slaze ili ne slaze, to je cinjenica, ko ne veruje neka proba pa nek' vidi sta ce da dobije.

Sapun/deterdzent stupa u reakciju sa uljem za filtere i stvara neku vrstu gume/skrame/lepka, neznam ni kako to da nazovem. To se toliko zalepi za sundjer da posle mozes da ga bacis.

 

Dakle, jasno sam napisao kada i sta se ne moze oprati deterdzentom. To sto ti peres filter deterdzentom koji je prethodno nauljen obicnim uljem apsolutno nema veze sa onim sto sam napisao.

 

Kad nekog osporavas, bar procitaj sta je napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Dragi prijatelju,

 

ja sam napisao kako ja radim, to možeš da pročitaš nekoliko postova iznad, i na pada mi na pamet da osporavam tvoje iskustvo i znanje.

 

Filteri od sunđera su postojali i pre nego što je neko izmislio posebno ulje u spreju za sunđeraste filtere za vazduh. Nadam se da ćemo se složiti u ovom.

 

Ja imam iskustvo sa svojim motorom i sa nekim drugim mašinama  od pre 20 i više godina koje su imale slične filtere za vazduh. U uputstvima je ranije pisalo da se koristi motorno ulje, a sad piše ulje sa filter za vazduh. Vreme se promenilo, na tržištu su se pojavili novi proizvodi za posebne namene  ali se nisu promenili uslovi eksplatacije vozila, što znači da i dalje može da se koristi obično ulje za motor.

 

Ovo je moje iskustvo i stojim iza njega.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Znate sta, raspitao sam se ja kod nekih starijih (od mene) za njihova iskustva i oni kazu slicno da ga mozes prati cime hoces ako si pazljiv.

E sad to novo ulje koje je specijalno namenjeno za filtere se vise lepi nego neko razredjeno pa mozda zato ne treba da se pere deterdzentom.

 

Sve u svemu, ako koristite svuj naj opremu (posebno ulje za filter i sredstvo za ciscenje) onda ne treba prati bilo cime i bilo kako. To je moj zakljucak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Dragi prijatelju,

 

ja sam napisao kako ja radim, to možeš da pročitaš nekoliko postova iznad, i na pada mi na pamet da osporavam tvoje iskustvo i znanje.

 

Filteri od sunđera su postojali i pre nego što je neko izmislio posebno ulje u spreju za sunđeraste filtere za vazduh. Nadam se da ćemo se složiti u ovom.

 

Ja imam iskustvo sa svojim motorom i sa nekim drugim mašinama  od pre 20 i više godina koje su imale slične filtere za vazduh. U uputstvima je ranije pisalo da se koristi motorno ulje, a sad piše ulje sa filter za vazduh. Vreme se promenilo, na tržištu su se pojavili novi proizvodi za posebne namene  ali se nisu promenili uslovi eksplatacije vozila, što znači da i dalje može da se koristi obično ulje za motor.

 

Ovo je moje iskustvo i stojim iza njega.

 

 

 

 

Da li sam ja to osporio, ili sam kao jednu od opcija uljenje obicnim uljem/prane deterdzentom? Sta je uopste razlog/povod tvog komentara na moj post? Po milioniti put ponavljam, rekao sam da se specijalno ulje ne moze oprati deterdzentom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Znate sta, raspitao sam se ja kod nekih starijih (od mene) za njihova iskustva i oni kazu slicno da ga mozes prati cime hoces ako si pazljiv.

E sad to novo ulje koje je specijalno namenjeno za filtere se vise lepi nego neko razredjeno pa mozda zato ne treba da se pere deterdzentom[/b].

 

Sve u svemu, ako koristite svuj naj opremu (posebno ulje za filter i sredstvo za ciscenje) onda ne treba prati bilo cime i bilo kako. To je moj zakljucak.

 

Deterdzentom NE MOZE ako je filter nauljen uljem za to namenjenim, nema tu sta ko da se slaze ili ne slaze, to je cinjenica, ko ne veruje neka proba pa nek' vidi sta ce da dobije.

Sapun/deterdzent stupa u reakciju sa uljem za filtere i stvara neku vrstu gume/skrame/lepka, neznam ni kako to da nazovem. To se toliko zalepi za sundjer da posle mozes da ga bacis.

 

Naisus, po milioniti put, NE MOZE se oprati, ne teze se pere, NE MOZE se oprati deterdzentom, ne zato sto je "mozda gusce", nego zato sto ga deterdzent jednostavno NE RASTVARA. Ja sam to probao, i napisao sam sta se desi (stvaranje "skrame').

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Razlog je što si ti napisao :

Odg: pranje filtera

« Odgovor #30 poslato: 21.01.2009. 18:11 »

 

Ufff...hajde jos jednom, mada mislim da je ovo bilo ko zna koliko puta vec:

 

Filter od sundjera se NE MOZE PRATI DETERDZENTOM, I NE MOZE SE ULJITI OBICNIM ULJEM.

 

Obicim uljem se ne moze uljiti zato sto je ulje za filter lepljivo i sluzi da ZALEPI i zadrzi u sundjeru cestice prasine koje bi inace kroz sundjer prosle (test - uzmite prasnjav suv sundjer i dunite sa jedne strane kompresorom - prasina izlazi sa druge strane. To se isto desava kada karburator "povuce" vazduh kroz njega. Dakle, uljenje sundjera samo uljem za to namenjenim. Obicno ulje nema ni priblizno tu lepljivost i mogucnost zadrzavanja prasine (ko je se zaj... nekad da ulji filter nezasticenim rukama i pokusao posle da ih opere zna o cemu pricam Cheesy ). Vremenom se obicno ulje osusi i bude maltene k'o da nisi nista stavio...ali i to je bolje nego ne nauljiti ga nicim.

 

Piše da se NE MOZE SE ULJITI OBICNIM ULJEM i da se može uljiti samo uljem za te namenjenim.

 

Moja iskustva i moja saznaja su drugačija i imam pravo da ih iznesem isto kao i ti. Samo što mene ne iritiraju drugačiji stavovi, naprotiv, volim i da čijem i da pročitam drugačije. Prvom prilikom ću odvojiti 1.300 dinara za posebno ulje pa ću imati i takvo iskustvo. Za mene je ovo prijateljska razmena iskustava.

Toliko od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja