Jump to content

Moto Zajednica

Skadar (Albanija) i voznja za mir

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Slobodan dan, super, znaci da se vozim negdje... Gdje? Skoro svim putevima u okolini sam prosao. Gdje nisam bio?

Skadar... Da, krug oko Skadarskog jezera, jos nisam vozio tom dionicom... Oblacenje opreme, grijanje masine i...

 

Moj grad ostaje iza mene, bacam jos jedan pogled na Budvu i Jadransko more

Picture004-9.jpg

 

Onda se okrecem ka Cetinju, uzivam u krivinama, doduse pomalo dosadno jer put dobro poznajem.

Prolazim Cetinje i put pocinje da ide nizbrdo, poslije jedne krivine stajem

Picture008-5.jpg

 

jer se odatle prvi put vidi Skadarsko jezero, moj danasnji cilj.

Picture007-6.jpg

 

Sjedam na motorin i nastavljam prema Podgorici, glavni grad prolazim dosta brzo i onda se zaustavljam da dolijem goriva.

Tada shvatam da sam ponio svu dokumentaciju, ali nemam naljepnicu MNE na motociklu.

Zadnja pumpa na crnogorskoj strani, tu nabavljam naljepnicu i onda bacam pogled na put koji vodi ka Abaniji

Picture009-5.jpg

 

Posto imam enduro putna podloga je dobra. Zaustavljam se tamo gdje se put spaja sa jezerom.

Picture011-3.jpg

 

Nailazi policija, traze dokumenta, kao pogranicna zona... Gluposti... Na Google Earth ima bolja fotka ovog podrucija nego sto mogu ja da uslikam npr.

Dobro, silazim jos dolje do jezera i napravih jos jednu fotku (sada ne znam odajem li neku vojnu-policijsku-drzavnu tajnu)  ;D

Picture014-8.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Granicni prelaz. Prvo Bozaj, pa albanska strana. Ispred mene grupa motorista iz Austrije, sve sjede glave i sve V-Stormovi,

jedini mladji (uslovno receno, posto je imao najmanje sjedih) vozi Varadero. Oni zavrsavaju carinske formalnosti i produzavaju dalje.

Meni su na grnici uzeli 5 eura, nemam pojma zasto. Udjoh u Albanju, vozim se jedno vrijeme i sa lijeve strane uocavam onu grupu Austrijanaca.

Zaustavili su se oko nekog vola koji se vrteo na raznju. Ove sjede glave ne razmisljaju o holesterolu, valjda nemaju stresa...

Masu mi, pozdrav, i nastavljam put. Ispred mene ravnica, sa desne strane u daljini vidi se Skadarsko jezero

Picture015-5.jpg

 

Put kroz ravnicu naravno dosadan, pogled na put ispred mene na putu za Skadar

Picture016-6.jpg

 

Zaustavljam se negdje u ravnici, nesto mi neobicno. Znam kada sam bio prosli put u Albaniji vidio sam gomilu Mercedesa i bunkera.

Stojim malo i, da, evo ga, odmah nailazi jedan od mnogobrojnih mercedesa

Picture017-4.jpg

 

Bunker trazim, nemoguce da su ih srusili, sjecam da ih je bilo puno, okrecem se ne bi li koji uocio. I ugledam, zarasle u travi...

Picture020.jpg

 

Nastavljam sa voznjom i eto me u Skadru. Kako dublje ulazim u grad tako guzv postaje sve veca. Prvenstvo prolaza, ili neko prvilo u saobracaju,... hm...

Da, policija vozi Moto Guzzi V35 (mislim da je taj) sa poluoklopom, no ono sto mi je interesatno (jedinstveno) da su na motociklu po dva policajca.

Mislim da to nigdje vise nisam vidio. Nedjelja je, na svakom koraku neka svadba... treste narodnjaci... ili, ne, to je samo ista muzika, tekst je drugaciji...  ;D

 

Opsta ludnica kroz grad, nije mi se dalo da stanem negdje. Izlazim iz Skadra i bacam pogled prema gradu iz kojeg sam izasao.

Picture022-3.jpg

 

Ovo je rijeka Bojana i ja moram preci ovaj most da bi nastavio ka Crnoj Gori. Most je sirok nepuna tri metra i za podlogu ima daske koje su postale toliko glatke da bas i nije prijatno.

Picture023-3.jpg

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Culi ste za ,,zidanje Skadra na Bojani''... neki zanju i da je tamo crnogorska vojska ratovala i da su ga osvojili...

ali znaju i da je za stolom odluceno da ga nisu osvojili (politika jbg.)... No, kako izgleda to utvrdjenje?

 

Predjoh onaj most da bi mogao bolje da uslikam to utvrdjenje

Picture028-2.jpg

 

Picture029-2.jpg

 

Picture027-1.jpg

 

Predgradje Skadra, pa svako predgradje je slicno, gomila starog zeljeza, ljudi u dronjcima koji sortiraju materijal i neizbjezna djeca koja trce okolo.

Dvoje prilazi da vidi motor, smiju se, dajem im jednu kutiju peperminta i zamolim ih da fotografisem (sporazumjevanje pokretima ruku i klimanjem glave)

Picture031-2.jpg

 

Odlazim, a ova djeca mi masu... put ide uz rijeku Bojanu, a pored rijeke restorani

Picture034.jpg

 

Picture035-1.jpg

 

Vrijeme je da se stane i pojede nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Put od Skadra (zapravo od vec pomenutog mosta) do Sukobina (granicni prelaz) je gledano motociklistickim standardima ODLICAN

Ravnica, ali puno krivina sa kvlitetnim asvaltom, a put opet ima malo saobracaja. Evo jedan dio puta kroz Albaniju

Picture039.jpg

 

Picture038.jpg

 

Vozim kroz Albaniju i hvata me nostalgija za mojom domovinom  ;D zato bacam pogled ka Crnoj Gori.

Ova ravnica je Albanija, a ono naprjed ona planina, ono je Crna Gora, a preko tog prevoja ide put kojim sam prosao puno puta

( http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_content&task=view&id=94&Itemid=35 vidi dio Tarabos)

Picture037.jpg

 

Dolazim na Sukobin, vozim dalje i stizem u Ulcinj. Tu pravim pauzu kod jednog poznanika gdje sa njegove terase slikam ovu pnoramu Ulcinja

Picture040-1.jpg

 

Produzavam do Bara, opet sam gladan... raskopanim ulicama stizem do Pulene. Sa terase te picerije imam lijepi pogled na radove koji se izvode

Picture043-1.jpg

 

Napunih stomak i okrenuh pud Budve... Budva-Cetinje-Podgorica-Skadar-Ulcinj-Bar-Budva i motocikl je napravio dodatnih 241 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Dodjoh u Budvu, reko da se osvezim jednim picem na Ricardovoj glavi. Obavih i tu formalnost uzivajucu u osjecaju da sam se navozao (ehej, 241 kilometar).

Vracam se do motocikla, kad tamo...

Picture001-4.jpg

 

covjek koji je presao nesto vise kilometara nego ja http://www.rideforpeace.info/

 

Porazgovarasmo, simpatican cova, no ja gledam da li valja ovo njegovo prevozno sredstvo ili je bolji moj japanac  :D

Picture003-3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Razgovaramo, i u sred razgovora progovori cova: cekaj, sada cu da dodjem... Donosi kameru, snima me, ja lupam gluposti (mozda budem na televizor)...

Na kraju mi je porucio da vozim sigurno...

 

Picture046-1.jpg

 

Sada i ja znam nekog u tim Indonezijama  ;D

 

 

Mojih 241 kilometar djeluje sada tako malo naspram njegove voznje, no, ako neko hoce u Albaniju, mogu mu preporuciti, sa restoranima nema problema, konobari pricaju neki od svjetskih jezika (engleski, italijanski, francuski,...) ili sve zajedno. Za gradjane Crne Gore viza nije potrebna, dakle, pasos u ruke i...

Jos nesto, posto mnogima koji putuju po tamo nekim inostranstvima (mislim na veceg) a nemaju medjunarodnu vozacku dozvolu pa zbog toga nisu mogli ucu u Albaniju da napomenem da je meni danas nisu trazili.

 

Eto, ja napravih jedan djir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

I kako sad covjek da krene u obilazak Skadarskog jezera poslije ovoga. >:(

 

Po ko zna koji put, svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Svaki put se nanovo oduševim tvojim putopisima i voleo bih da bar jednom idem sa tobom.Svaka čast Wulfy i veliki pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

 

Picture031-2.jpg

 

 

a da li si ti siguran da si bio u Albaniji!? :D ;D :D Vidim da ćeš uskoro raditi samo ture po Albaniji jer si CG obišao celu ;)

 

post-2656-12878996687306_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja