Jump to content

Moto Zajednica

Sa suprugom na motor....

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ovako....pre 3 meseca i koji dan nam je u kucu usao ovaj mali Valentino Rossi

 

1jDWv_dsc05558dp0.jpg

 

E to vam je jedno ludilo.... ;D ;D

 

E sada, od kada mi se supruga porodila, nismo jos uvek zajedno seli na motor, sto je mozda i logicno jer se porodila u januaru. Kako je vreme sve lepse, a meni, koliko god to cudno zvucalo  ;D, je bas lepo kada se sa zenom vozikam unaokolo po Srbiji (na dalje ture ipak idem sam). Medjutim, sada me vec muce misli tipa - motor, opasan hobi, budale svuda okolo, putevi sacuvaj boze, klinac sam (naravno da nije sam, ali je bez nas dvoje)....pa ako vec nekom treba nesto da se desi (pu,pu,pu), bolje da to budem samo ja.

 

Ne mogu ni da napisem cega se u stvari plasim, ali razumete me verovatno.

 

Kako vi koji imate decu, sa ovim izlazite na kraj? Da li se vozite sa suprugama? Da li vas muce ove misli ili sam ja poludeo?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Đuro, nemoj da brineš - nisi jedini kome se dešavaju takve stvari i koji ima takve misli.

 

Ja (opet, Bogu hvala) još nisam oženjen, niti imam klinče, ali sa curom u posljednje vrijeme, kako stvari postaju ozbiljnije, sve češće i češće vodim ozbilje, duge, teške i mučne razgovore vezane za moju bezbjednost i uopšte koliko čovjek treba da ima zdravog razuma da u današnjoj saobraćajnoj situaciji i saobraćajnoj (ne)kulturi sjedne na motor i šparta kroz grad barem 50km dnevno...

 

Nas dvoje smo razgovarali i došli dotle da se možda i raziđemo, jer sam ja otvoreno i decidno rekao da poslije 30 godina čekanja, gledanja, uzdisanja i padanja u očaj, neću prodati motor ni kada se vjenčamo, ni kada dobijemo neko tako malo žgepče kao vas dvoje, već da to može samo biti zamjena za drugi motor ili možda čak i kupovina još jednog. Tada je došlo na red i čuveno "e onda ja više neću da sjednem na motor" (iako je prvi put u životu na motor - ne na skuter - sjela samnom), a već sutradan i ono "šta ja serem da neću, kad me evo opet na motoru" i ono "ma ja tebe volim najviše", a onda ko jebe sve one razgovore.

 

Trebamo da kupimo kacigu i jaknu, da idemo na godišnji zajedno - ja hoću motorom, ona neće. Ipak će izgleda biti, ja motorom ona busom, pa ćemo kad stignemo tamo negdje da nastavimo motorom.... ;D

 

Ima tu još milion i jedna stvar za priču, ali Đuro, ne brini, nisi poludio. Zato, samo opušteno...

 

PS1:

Dešava se to svima nama, jedino što se tebi desilo eto kasnije. Vjerovatno zato što si vozio kamion, tj. sTrominu (kako YOman kaže - "to nije motor, to je mrcina, kamion!"), a sada si prešao na traktor (sam si juče postavio klip sa Hitlerom) ;D ;D ;D ;) ;) ;). E sad, da si ostao pri nekim normalnim motorima, odnosno japosima, to pitanje bi ti vjerovatno ranije palo na pamet, ali ovako... Jebiga, luksuz vožnje u žutoj traci...;D ;D ;D

 

PS2:

NHF... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ja mislim da pravilno razmisljas, ja imam  dvoje - Valentino Rossi ima 5,5 godina ,prve rechi su bile Brrm,Brrm,  a cerka ce uskoro 8 meseci. Od kad se ona rodila i ja razmisljam 100 %  na isti nachin, a u medjuvremenu izmedju njihovih rodjenja, sveo sam voznju sa zenom na minimum, iz istih razloga koje si i ti naveo. I ja se plasim, ali ne mogu tacno da kazem cega, ali nekako ako se ne daj Boze nesto desi, detetu je potrebnija majka -  ne znam  mozda gresim ali i ja imam slican stav o tome.

 

E sad, imao sam ja i drugi problem posto je moja supruga dobila na poklon Piaggio PX-200, skoro nov, presao 3500 km, htela da polaze i da vozi - e tu je vec postao ozbiljan proble i svadja da joj se objasni sta znaci motor u danasnjem saobracaju i kulturi istog. Imao sam velike muke da je odgovorim od "projekta" , pomogla je i tashta, i na kraju je motor prodat, a ona odustala.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Motor koji ima DVA sedišta je predviđen za vožnju U DVOJE!  ;D

 

U prethodne dve godine sam sa ženom prevezao preko 15.000 Km (od ukupno 25.000) i samo se po gradu vozim sam. Jednostavno mi je mnogo prijatnije da imam nekoga iza sebe sa kime mogu da podelim sva (dobra i loša) iskustva koja donosi vožnja na dva točka. Doduše, moji dečaci su davno izašli iz pelena (jedan ima 16, a drugi 10 god.) pa se sve češće dešava da jedva čekaju da nam vide leđa i ostanu sami. Čak mi se čini da ću vrlo brzo morati da nabavim još jedan motor, da bi i oni mogli da nam se pridruže (ili da zapale negde po svom ćefu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Moja žena je došla u "kuću sa motorom" tako da diskusije na tu temu nije bilo :D

Vozila se uredno pre nego što se mališa rodio do 2-3 meseca trudnoće.

Rođenjem deteta se ništa nije promenilo osim što zavisimo od deda i baba za bejbisiting

pa se uglavnom vozimo zajedno vikendom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Djuro potpuno si u pravu i razumem te jer se slicno osecam, mada Ivana i ja nemamo dece jos uvek ali se plasim za nju. Kad dodje i beba tek onda cu da se plasim za nju na kvadrat. Potpuno normalno razmisljas. Svet je pun budala a ovaj nas hobi je jaaako rizican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2664 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Deset godina,tacnije do prosle godine ,supruga nije sedala na motor. Do porodjaja, a to je pooduzi period,pravili smo tone kilometara.Nije se plasila ni brze voznje,ni voznje na tocku, itd.

Prva voznja posle prvog porodjaja je bila za NS ,preko Venca. Ja sam je vozio kao i pre toga,pun gas.

Tek kada smo se vratili,rekla je da je pred ocima videla samo dete(decu), i da je to kraj te price.

Tek prosle godine,kada se u drustvu pojavilo vise parova,uz udobniji motor se ponovo opustila.

Imamo dogovor da nikada ne prelazim 140km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Moja žena je došla u "kuću sa motorom" tako da diskusije na tu temu nije bilo :D

 

 

Ma Peki, nema ni ovde diskusije da li cu ja da se vozim ili da li i ona treba da ide sa mnom. Jednostavno se uvukao strah od nedejboze neke nesrece. Ne zelim o tome da razmisljam, ali mozak te i ne pita. Dete od 3 meseca bez roditelja....brrr, brrrr....

 

Sada idu ovi neradni dani i spremamo se da prvi put sednemo zajedno na motor. Pazi dokle to ide, da ja ne zelim da idem nikud osim severno od Beograda, u Vojvodinu jer (pazi ovaj razlog!!!) je tamo ravno i pregledno i nema previse krivina a samim tim su i manje sanse da neku ispravim  ::) ::)

Vec sam osmislio izlete po vojvodjanskim dvorcima i salasima.

 

O nekim brzinama preko 140, kako je Ninja gore napisao, nema govora.

 

Cisto sam hteo da cujem vasa iskustva i da vidim da li treba da kupim kosulju sa dugmicima na ledjima  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Idealno rešenje bi izgleda bilo:

 

Prodaš motor i dodaš pare za VOLVO sa 1000 erbegova da voziš sebe i familiju kolko toliko zaštićeno od ludaka na ulici >:(

 

Nisam previše razmišljao o tome da mi dete ostane siroče zbog svog hobija....ali da je bedak poveliki to stoji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Nema sumlje da je voziti motor opasnije nego ležati u krevetu .... Samo što je sa ženom i jedno i drugo mnogo lepše!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Pazi dokle to ide, da ja ne zelim da idem nikud osim severno od Beograda, u Vojvodinu jer (pazi ovaj razlog!!!) je tamo ravno i pregledno i nema previse krivina a samim tim su i manje sanse da neku ispravim...

Vec sam osmislio izlete po vojvodjanskim dvorcima i salasima.

 

Cisto sam hteo da cujem vasa iskustva i da vidim da li treba da kupim kosulju sa dugmicima na ledjima  ;D

 

 

Totalno zdravo-razumski razmisljas, a 'kosuljce' pre treba nekome ko uopste ne razmislja na ovu temu. Taj strah (pozitivni) govori mnogo o tebi, ne samo u vezi voznje, nego mnogo sire.  Ko ce da pazi na nasu decu i nas same, ako ne mi ! I, deci trebaju oba roditelja podjednako !  ;)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

sva sreca pa moju zenu ni puskom naterati na motor, ;D ;D ;D ;D,na moto skup ni kolima nece da ide,,a od kad mi se klinceza rodila ja sam otvaram 1000 ociju u saobracaju.. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Uh!!!!!!!Gadna stvar.Sad ste me podsetili kako je to bilo kod mene pre 20 godina.Čovek razmišlja o nekim stvarima o kojima nikad ni pomišljao.Neki čudan strah postaje stalno prisutan.

Ali sve to nije ništa,kao strah kad mali Valentino sam počne da vozi motor.E to su tek muke i dileme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Ja još uvek nemam taj problem sa klincima i klincezama, mada već odavno imam isto razmišljanje kao Djura.Posebno posle nemilih događaja ljudima bliskim meni, svaki put kada sednem na motor razmišljam o tome.Paraglajdingom sam skoro prestao da se bavim isključivo zbog toga.

Primer jednog paraglajderiste: oženio se, dobio dete, podigao kredit za stan i poginuo prošle godine na letenju paraglajderom, znači ostavio ženu sa malim detetom do guše u kreditu.

Primer drugog paraglajderiste: oženjen, ima decu, podigao veliki kredit za posao, stavio hipoteku na porodičnu kuću ali prodao paraglajder, znači prestao da leti na nekoliko godina, dok ne skine hipoteku sa kuće.

Koga ovakve stvari ne muče nije baš normalan, odnosno neviđeni je egoista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

To sto si napisao je sasvim normalna stvar i moja zelja je da svi misle kao ti cak i oni koji su momci ili devojke.

Moja zena ima obicaj kad predjem 120 na sat da me bode u bok tako jako da mi ne pada napamet da idem brze :D :D :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Nekad davno procitao sam ovo negde, neznam gde, ali mi je uvek na pameti kad donosim neke odluke vezane za razne promene u mom a i u zivotima moje brojne dece (za sad troje, a za tri meseca bice cetvoro-ako bog da) :

 

BROD JE NAJSIGURNIJI U LUCI, ALI NIJE  ZA TO NAPRAVLJEN .

 

Normalno uz veliku dozu razuma i opreza,proisteklih iz razumne doze straha, i sa svescu da se povecao broj onih za koje smo vise nego za sebe odgovorni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Don't vori Djuro. Evolucija je sledeca: prica ostaje ista ali se vremenom desi da ces je iz svoje glave seliti u zeninu i juhuuuu ;). Djura rajds egen :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Menjam ZZR-a za Transalpa .... i slično... 8) Ozbiljno

 

 

Ne bi ti dugo izdrzao  ;D Ili motor ne bi dugo izdrzao  ;D ;D ;D Pa TA se bori VEC na 150...  ;D  i ruzan je  ;D i Honda je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Posle svega sto se desilo u zadnjih mesec dana izbegavam u sirokom krugu da vozim suvozaca a kamoli devojku ili nekog bliskog.razlog je jednostavan strah,  ne od sebe nego od drugih ucesnika u saobracaju.razumem te totalno o cemu pricas pogotovo sto imate bebicu.Nego da se okanemo ovih mracnih tema. mali rossi je sladak kao shecer :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

U pocetku sam se ubio nagovarajuci devojku da sedne samnom na motor. I sela je tri puta. Prvi put 300m, drugi put 500m i treci put oko 1km. Maximalna brzina u pojedinim trenucima je bila 40 km/h. napominjem da je bila u punoj opremi. I to je bilo to od zajednickih voznji  ;D. A bas sam se trudio da je nagovorim, jer jos malih nogu mastam o motoru i voznji sa meni dragom osobom. kao sto neko receda podelite i lepe i manje lepe stvari. Ali kako vreme prolazi, a svedoci smo raznih 'ranja, sve mi je vise drago sto nece da se vozi samnom. Samo mi bude zao kada prizna da se  plasi za mene. Jos ja budala joj pre pricao, desilo se ovo ono.

A jos kada se porodica prosiri, nisam pametan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

A sad ozbiljno....

Sanja obožava motor od prvog dana i tako je i dan danas... Od kad nas je troje, usporio sam ''sekund-dva'' po krugu i malo mi se brže ''napuni adrenalinski ceger'' i to je to. Ozbiljno razmišljam o sporijem modelu, a i Sanji se svidja neki tamo VFR-750 (ko i meni uostalom ;) )... Videćemo 8) Djuro, brate, nisi sam... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja