Jump to content

Moto Zajednica

disc lock,,i ostali uredjaji protiv kradje,,

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

a evo i ta vasa hvaljena abus fima

;D ;D ;D

 

 

 

 

shala naravno, abus je odlichna firma ali........... kao sto vidite Almax pravi bolje lance

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6308 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

od onog sto sam ja video na youtubu jedino Almax serija 3 ili 4 lanac i katanac imaju smisla

kosta ali sve sto vredi mora i da kosta

 

"

Posle ovog snimka stvarno ne razumem ljude koji imaju masine od 5.000+ evra a nemaju ovaj lanac, narocito ovi koji nemaju garazu. Nisam ni znao da postoje ovako tvrdi i jaki materijali 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Posle ovog snimka stvarno ne razumem ljude koji imaju masine od 5.000+ evra a nemaju ovaj lanac, narocito ovi koji nemaju garazu. Nisam ni znao da postoje ovako tvrdi i jaki materijali 

 

Slazem se sa tobom u potpunosti....svako moze da se igra kod kuce sa svojim lancem i da mu secka zadnju alku pa da se uveri koliko je jak ili slab  ;D

 

problem sa ovi lancem je nabavka....ima ga samo u UK

 

i malo je skuplji :(

 

ali kao sto reche ako imas motor od 5000+ a koristis neko sranje koje lome za 15-30 sekundi...pa ja za toliko nemogu ni patike da obucem i strcim sa petog sprata a kamoli nesto drugo :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Izvinte sto kasnim za temu ;) Juce sam bio u Louisu i taj disklock kosta 4.5 evra ??? ??? ??? Pa nije valjda da ocekujete naku zastitu za te pare ;)

  Mozda smo se i videli, ja ovo pisem iz Minhena  8)

    Kod Jasminka imate par "Abusa" U-lock, ostavio jedan clan foruma da se proda !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Posle ovog snimka stvarno ne razumem ljude koji imaju masine od 5.000+ evra a nemaju ovaj lanac, narocito ovi koji nemaju garazu. Nisam ni znao da postoje ovako tvrdi i jaki materijali 

 

Slazem se sa tobom u potpunosti....svako moze da se igra kod kuce sa svojim lancem i da mu secka zadnju alku pa da se uveri koliko je jak ili slab  ;D

 

problem sa ovi lancem je nabavka....ima ga samo u UK

 

i malo je skuplji :(

 

ali kao sto reche ako imas motor od 5000+ a koristis neko sranje koje lome za 15-30 sekundi...pa ja za toliko nemogu ni patike da obucem i strcim sa petog sprata a kamoli nesto drugo :o :o

 

E,ljudi, znate kako to ide? Ko radi test kod njega je istina vrlo rastegljiv pojam.Isekose nekoliko lanaca u ukupnoj vrednosti od 500-ak evra.Ma skupili se decaci da nas uvere da ti lanci ne valjaju a da su samo dobri Almax-ovi.KO PLACA TO ZEZANJE? Pa ALMAX,sigurno. I onda se okaci na NET i stvara se slika nesalomivog lanca dok su svi ostali djubre.Najkvalitetniji celik koji postoji u odnosu na neki srednje klase razlikuje se u par evra po kg.Pa zar bi fabrika rizikovala losu reputaciju svog proizvoda zbog 20-tak evra,a pri tome taj proizvod kosta 200evra?    Prvo,ko zakljucava lancem na onakav nacin da lanac stoji na zemlji --njemu i treba da ukradu motor. Lanac se stavlja tako da ni jedan deo ne dodiruje zemlju. To znaci da klesta nemaju dobar oslonac u vazduhu ili  na nekom delu motora sto znatno otezava secenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Posle ovog snimka stvarno ne razumem ljude koji imaju masine od 5.000+ evra a nemaju ovaj lanac, narocito ovi koji nemaju garazu. Nisam ni znao da postoje ovako tvrdi i jaki materijali 

 

Slazem se sa tobom u potpunosti....svako moze da se igra kod kuce sa svojim lancem i da mu secka zadnju alku pa da se uveri koliko je jak ili slab  ;D

 

problem sa ovi lancem je nabavka....ima ga samo u UK

 

i malo je skuplji :(

 

ali kao sto reche ako imas motor od 5000+ a koristis neko sranje koje lome za 15-30 sekundi...pa ja za toliko nemogu ni patike da obucem i strcim sa petog sprata a kamoli nesto drugo :o :o

 

E,ljudi, znate kako to ide? Ko radi test kod njega je istina vrlo rastegljiv pojam.Isekose nekoliko lanaca u ukupnoj vrednosti od 500-ak evra.Ma skupili se decaci da nas uvere da ti lanci ne valjaju a da su samo dobri Almax-ovi.KO PLACA TO ZEZANJE? Pa ALMAX,sigurno. I onda se okaci na NET i stvara se slika nesalomivog lanca dok su svi ostali djubre.Najkvalitetniji celik koji postoji u odnosu na neki srednje klase razlikuje se u par evra po kg.Pa zar bi fabrika rizikovala losu reputaciju svog proizvoda zbog 20-tak evra,a pri tome taj proizvod kosta 200evra?    Prvo,ko zakljucava lancem na onakav nacin da lanac stoji na zemlji --njemu i treba da ukradu motor. Lanac se stavlja tako da ni jedan deo ne dodiruje zemlju. To znaci da klesta nemaju dobar oslonac u vazduhu ili  na nekom delu motora sto znatno otezava secenje. 

 

Ne slazem se sa tobom.

 

prodji gradom i 90 % motora koji su vezani lancem su upravo tako vezani i ne samo kod nas vec svuda po svetu.

 

Od 24tog Novembra 2006 kad je postovan video preko 100 hiljada ljudi ga je pogledalo, za ovaj video znaju svi marketinski timovi kompanija cije su lance ovi iz Almexa isekli i bilo je na svim velikim TV stanicama sirom UK-a

Kako objasnjavas da se niko NIKO nije setio da ulozi tuzbu, iztestira i tuzi ALMEX!!!

 

Ja niti radim niti imam koristi od Almexa....

 

e sad svaki ciga svoga konja hvali, ali ovde definitivno sa razlogom....

 

naravno koji ludak jos vezuje motor lancem za prednji tocak, pa najlakse je skines mu prednji tocak, maximum 60 sekundi i stavis ga na skejt....uteras u kombi i idemo kuci pa na farbanje itd....

 

ali ovde se prica o jacini lanca i dali moze da se presece kljestima....

 

Meni moj stize za par nedelja pa ako hoces mozemo da probamo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

[

 

E,ljudi, znate kako to ide? Ko radi test kod njega je istina vrlo rastegljiv pojam.Isekose nekoliko lanaca u ukupnoj vrednosti od 500-ak evra.Ma skupili se decaci da nas uvere da ti lanci ne valjaju a da su samo dobri Almax-ovi.KO PLACA TO ZEZANJE? Pa ALMAX,sigurno. I onda se okaci na NET i stvara se slika nesalomivog lanca dok su svi ostali djubre.Najkvalitetniji celik koji postoji u odnosu na neki srednje klase razlikuje se u par evra po kg.Pa zar bi fabrika rizikovala losu reputaciju svog proizvoda zbog 20-tak evra,a pri tome taj proizvod kosta 200evra?    Prvo,ko zakljucava lancem na onakav nacin da lanac stoji na zemlji --njemu i treba da ukradu motor. Lanac se stavlja tako da ni jedan deo ne dodiruje zemlju. To znaci da klesta nemaju dobar oslonac u vazduhu ili  na nekom delu motora sto znatno otezava secenje. 

 

Ne slazem se sa tobom.

 

prodji gradom i 90 % motora koji su vezani lancem su upravo tako vezani i ne samo kod nas vec svuda po svetu.

 

Od 24tog Novembra 2006 kad je postovan video preko 100 hiljada ljudi ga je pogledalo, za ovaj video znaju svi marketinski timovi kompanija cije su lance ovi iz Almexa isekli i bilo je na svim velikim TV stanicama sirom UK-a

Kako objasnjavas da se niko NIKO nije setio da ulozi tuzbu, iztestira i tuzi ALMEX!!!

 

Ja niti radim niti imam koristi od Almexa....

 

e sad svaki ciga svoga konja hvali, ali ovde definitivno sa razlogom....

 

naravno koji ludak jos vezuje motor lancem za prednji tocak, pa najlakse je skines mu prednji tocak, maximum 60 sekundi i stavis ga na skejt....uteras u kombi i idemo kuci pa na farbanje itd....

 

ali ovde se prica o jacini lanca i dali moze da se presece kljestima....

 

Meni moj stize za par nedelja pa ako hoces mozemo da probamo  ;D

 

Znam Svabo,a znas i ti da Almex ne stoji ZVANICNO iza tog testa pa nema koga da tuze, A sto se tice vezivanja motora na onaj laksi nacin,jeste i tu si u pravu --  niko nece da se pomuci, da se sagne,mozda zamaze ruke a oblogu lanca sIgurno i stavi to na zadnji tocak. S vi hoce fensi da stave lanac za 20 sekundi zajedno sa vadjenjem iz torbe. EEE, NE MOZE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Znam Svabo,a znas i ti da Almex ne stoji ZVANICNO iza tog testa pa nema koga da tuze, A sto se tice vezivanja motora na onaj laksi nacin,jeste i tu si u pravu --  niko nece da se pomuci, da se sagne,mozda zamaze ruke a oblogu lanca sIgurno i stavi to na zadnji tocak. S vi hoce fensi da stave lanac za 20 sekundi zajedno sa vadjenjem iz torbe. EEE, NE MOZE.

 

Pa www.iq18films.co.uk garantuje autentichnost video snimka i spremni su na sudu da to potvrde a do danasnjeg dana se niko nije pojavio iz bilo koje od 5 firmi da demantuje ili objasni napadne ili bilo sta slicno...??? ja bih nekome hebo mamicu da mi pljuje po proizvodu na takav nacin a da nije tachno

 

 

ja bih se dobro zapitao pre kupovine gore isecenih lanaca, ako mi isti treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Znam Svabo,a znas i ti da Almex ne stoji ZVANICNO iza tog testa pa nema koga da tuze, A sto se tice vezivanja motora na onaj laksi nacin,jeste i tu si u pravu --  niko nece da se pomuci, da se sagne,mozda zamaze ruke a oblogu lanca sIgurno i stavi to na zadnji tocak. S vi hoce fensi da stave lanac za 20 sekundi zajedno sa vadjenjem iz torbe. EEE, NE MOZE.

 

Pa www.iq18films.co.uk garantuje autentichnost video snimka i spremni su na sudu da to potvrde a do danasnjeg dana se niko nije pojavio iz bilo koje od 5 firmi da demantuje ili objasni napadne ili bilo sta slicno...??? ja bih nekome hebo mamicu da mi pljuje po proizvodu na takav nacin a da nije tachno

 

 

ja bih se dobro zapitao pre kupovine gore isecenih lanaca, ako mi isti treba

 

a almex stoji zvanichno iza testa jer je na njihovom sajtu on i postavljen !!! :o :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Znam Svabo,a znas i ti da Almex ne stoji ZVANICNO iza tog testa pa nema koga da tuze, A sto se tice vezivanja motora na onaj laksi nacin,jeste i tu si u pravu --  niko nece da se pomuci, da se sagne,mozda zamaze ruke a oblogu lanca sIgurno i stavi to na zadnji tocak. S vi hoce fensi da stave lanac za 20 sekundi zajedno sa vadjenjem iz torbe. EEE, NE MOZE.

 

Pa www.iq18films.co.uk garantuje autentichnost video snimka i spremni su na sudu da to potvrde a do danasnjeg dana se niko nije pojavio iz bilo koje od 5 firmi da demantuje ili objasni napadne ili bilo sta slicno...??? ja bih nekome hebo mamicu da mi pljuje po proizvodu na takav nacin a da nije tachno

 

 

ja bih se dobro zapitao pre kupovine gore isecenih lanaca, ako mi isti treba

 

a almex stoji zvanichno iza testa jer je na njihovom sajtu on i postavljen !!! :o :o :o

DOBRO,UBEDIO SI ME,IDI BRE .... ;)

Nego,koliko kosta tvoj dolazeci Almex i poruci jos jedan za mene  ;D ;D (bez zajebavanja)!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Au ljudi pa sto me mucite. Selim se u stan bez garaze. Sta cu da radim, nemam pojma. Stize drugi motor. Cime da ga vezem i gde da ga stavim?!!? A lepo mi rekose, kupi auto  >:(. lanci, katanci, xene, alarmi,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Au ljudi pa sto me mucite. Selim se u stan bez garaze. Sta cu da radim, nemam pojma. Stize drugi motor. Cime da ga vezem i gde da ga stavim?!!? A lepo mi rekose, kupi auto  >:(. lanci, katanci, xene, alarmi,...

 

Golfa TDI na primer, cuo sam da njega nece da kradu...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: DL1000 V-Strom 2007

ko misli da je mehanika dobra neka pogleda ovaj video

 

http://www.youtube.com/watch

 

 

Zaboravite lance, katance, disk lock, ugradite alarm (al ne kineski, ili neki krs, nego pravi, pravcati, italijanski...)

 

Cela Italija ugrađuje spyball, i mirno spavaju.

(www.spyball.it )

Inače se ugrađuje fabrički u Yamahu, Hondu, Aprilio, Augustu, itd

Skoro svi novi motori od 2000 pa na ovamo imaju ostavljen priključak za SpyBall, konektor u konektor možete i sami, i to je.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ovih dana kontam da moram nekako da zaklljucam motor,i desi se malo cudo,drugar stavllja najobicniji mali katanac na disk,posto je izgubio kljuc zvao me da dodjem da ga nekako otkljucamo,trebalo mi je 30tak minuta da ga otvorim a da ne sjebem disk,znaci bez lupanja cekicem,samo mala brusilica kojom je jedva presecen katanac,bilo mu je tesko prici jer ga stavlja sa unutrasnje strane tocka,nezgodno je i kljucem da se otkljuca,naravno,moglo se uraditi i brze da se polomi disk ali neznam kako bi to bilo za voznju,u svakom slucaju fina ideja,jos kad bi se okacilo 2  3  komada bila bi prava muka skinutu ih,,jedino da odnesu ceo motor............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja