Jump to content

Moto Zajednica

Strujni udar!

Recommended Posts

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Neki dan izgori učitelj glazbenog u prius-u, doslovce kao napalm bomba...

4585fa519f7747c5b0626eea8cca4dbb.jpg


Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Od 2019. startuje MotoE klasa, a negde sam pročitao da će se ove godine promotivno voziti po jedan krug na MotoGP trkama u Evropi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Nekoliko postova ranije pitao sam kakva je situacija na našem tržištu što se tiče električnih motocikala. Malopre videh objavu na fejsbuku u kojoj se pominje predstavljanje električnog motocikla Super Soco TC u Motogrini showroom-u u Sava Centru.

 

 

FB_IMG_1524313873907.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

http://www.supersoco.eu/en/home-tc/

 

Zapravo, taj Super Soco TC je motorče u rangu 50cc mopeda sa max brzinom od 45km/h. Što bi trebalo da znači da se može voziti sa M kategorijom. To znači da je ovaj električni moped namenjen prvenstveno tinejdžerskoj populaciji, što mi deluje kao dobro promišljeno targetiranje ciljne grupe za ovakve novotarije. Tako se stvara tržište koje će za desetak godina spremno dočekati ozbiljnije električne motocikle. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Evo još jedan Super Soco video. Ovo je verzija sa max brzinom od 65 km/h, za južnoameričko tržište. Simpatična spravica.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Začetak elektrifikacije vozila otvara neka pitanja na koja zakon za sada, barem u Srbiji, nema odgovor. Elem, zakon propisuje pravila za motorna vozila, pa tako moped/skuter od 50 ccm sa max brzinom od 45 km/h, mora da se registruje i potrebna je vozačka dozvola AM ili B kategorije. A može se kupiti i električni "bicikl" koji može da razvije i 70 km/h i s njim se može učestvovati u saobraćaju bez registracije i vozačke dozvole. 

Copy-of-20170822_131221-velika.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 26.5.2018. at 12:52, mitri je napisao:

Začetak elektrifikacije vozila otvara neka pitanja na koja zakon za sada, barem u Srbiji, nema odgovor. Elem, zakon propisuje pravila za motorna vozila, pa tako moped/skuter od 50 ccm sa max brzinom od 45 km/h, mora da se registruje i potrebna je vozačka dozvola AM ili B kategorije. A može se kupiti i električni "bicikl" koji može da razvije i 70 km/h i s njim se može učestvovati u saobraćaju bez registracije i vozačke dozvole. 

Copy-of-20170822_131221-velika.jpg

A u cemu bi se ogledala razlika izmedju el.motocikla/mopeda i el.bicikla? U pedalama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Pa ne znam, mislim da električni bicikl spada u kategoriju "bicikl sa pomoćnim motorom" i kao takav ne podleže registraciji ako mu je max brzina do 25 km/h. I ne treba ni dozvola ni kaciga. Ali ... 

IMG_20180604_091342.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Eto, ja vam pričam a vi me ne slušate. Ako onaj ne smanji nenormalne akcize na benzin (a neće), ko ga jebe. Će se vozimo na struju. :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo na 5.20 kako to izgleda kad se električni skuter zapali u vožnji . Pretpostavljam da je kinez, zadnje vreme viđam ovakve i kod nas po gradu :

 

  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

I Alex Crivillé na proteklom MotoGP vikendu isprobao Energicu Ego kakva će od iduće sezone biti vožena u MotoE šampionatu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ne znam ruski i ovde mi ništa nije jasno. Samo sam razumeo da je spomenuo Kitai, tako Rusi zovu Kinu ... ali zašto piše Kawasaki?! :stabre:

 

EDIT: Na telefonu nisam lepo video ali sam sad pogledao na kompu. Piše Kewesaki. :lol3:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

I Rusi pokazuju nameru da se uključe u elektrifikaciju automobila. A tu je i njihov već dokazani talenat za dizajn. :D

Screenshot_20180824-180249~2.png

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 
Само молим те,БУДИ ОПРЕЗАН...немој  да ти делови мотора лете у туђе двориште као оном мом земљаку ,познатом аутомеханичару из Лознице(Саванов комшија)...
 
 



Koji more? Nisam upoznat sa tom pričom a zvuci zanimljiva. Znam samo dvojicu kandidata ali nijedan mi ne deluje ko spretan vodoničar :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja