Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia pegaso 650 ili Suzuki freewind 650

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Freewind,jos poznatiji kao zurka sa pasuljem ili sokocalo ;D,uzeo sam ga sasvim slucajno,presao 5ooo km bez ikakvih problema,sem potrosnog materijala,optimalna brzina oko 110,120 km/h,sve preko toga mucenje i za mene a i za motor,posle kawasakija gpz 1000 rx od 270 kg,ovaj motor mi ,sa svojih 180 kg,izgleda kao igracka,narocito po gradu,sto i nije tako lose.Potrosnja ok,vibracije minimalne,kada zatreba zna kolko-tolko dobro da povuce...Sve u svemu jako sam zadovoljan za sada,ako te zanima jos nesto pitaj slobodno.

Pozdrav potencijalni buduci kolega ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Slicni su, ali koji ces izabrati zavisi i od tvoje visine. Apriliu sam vozio, na Suzuki samo seo. Visok sam 187, pa mi je Aprilia bila taman, a Suzuki premali. Najbolje je da probas oba motora, pa koji ti vise odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja sam do pre 3 dana vozio pegasa,,ide kao nenormalan,,cak je i na 170 jako stabilan,,ipak je to italijan,koci kao sportski motor,,rotax agregat,,odlican motor,a sto se Freewinda tice nisam ga vozio...pa eto malo pomoci,mozda je pegaso najbolji u klasi 1 klip 650cm,ali 100 ljudi 100 cudi...i razlicitih misljenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kod tih motora je jedina dobra stvar sto od njih mozes da napravis dobru pumpu za vodu  :D

Nisam bas razumeo sta je pesnik hteo da kaze.

 

Sto se tice freewinda, izuzetna ciklistika, moze dovoljno da povuce po gradu (650ccm na jednom cilindru), potrosnju nikad nisam merio. Vibracije je mala, meni za sada jos uvek ne smeta, udobrno sediste, zadovoljavajuce kocnice, zanimljiva instrumentacija. Ja nemam nikakve zamerke. Sto se tice odrzavanja ono je minimalno i svodi se na redovne servise. Jedino veca stavka pri odrzavanju je to sto bii trebalo na 24000km da se zameni lanac u masini tj veliki redovan servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Moj glas za Apriliju Pegaso, mislim da je Rotax agregat, koji se inače ugrađuje i u BMW F650 nešto što je za respekt.Sa druge strane vodeno hlađenje, a kod Suzukija vazdušno-uljno, koliko mi se čini.

Pegasa sam vozio, ima fantastične kočnice i veoma je stabilan, a Suzukija sam samo merkao za kupovinu, ali su mi par njih rekli da ga obiđem, kažu da se nije baš proslavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Suzukija sam samo merkao za kupovinu, ali su mi par njih rekli da ga obiđem, kažu da se nije baš proslavio.

Cudno mene su bas suprotno savetovali.

 

I ja sam od par majstora dobio savet za winda, konkretno po pitanju odrzavanja i dugotrajnosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa kad smo vec kod dugotrajnosti pegaso prelazi i po 70.000 km bez otvaranja,,bar sam ja naleteo na jedan primerak,,moja je imala 48,000km i radila je kao satic nije trosila ulje itd,,,vodenjara je ipak dugotrajnija od vazdusare,doduse zavisi i od vozaca,,.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Necu da ispadne da hvalim Apriliju ali ono shto mogu da ti kazhem i iza chega stojim je sledece:

Aprilia bolje ide (takoreci neprimetno), bolje kochi, bolju ciklistiku i bolje veshanje ima. Veca je i ima vishe prostora ima za stvari.

Fabrichki ima 45mm Marzocchi (jedina ima USD i najbolju prednju viljushku u klasi) i Brembo kochnice.

 

I Freewind i Pegaso su stvarno dobri motori i ni jedan se ne mozhe okarakterisati kao losh. S' obzirom na skoro istu cenu moj glas ide Apriliji jer stvarno vishe dobijash  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Suzukija sam samo merkao za kupovinu, ali su mi par njih rekli da ga obiđem, kažu da se nije baš proslavio.

Cudno mene su bas suprotno savetovali.

 

I ja sam od par majstora dobio savet za winda, konkretno po pitanju odrzavanja i dugotrajnosti...

Zaboravio sam da kažem da su troškovi održavanja u korist Suzukija, obzirom da su delovi za talijane nešto skuplji, pa je možda to razlog za preporuke vaših majstora.

I dalje mislim da ti je bolja kupovina Pegaso, ako ništa bar zato što bolje drži cenu od Winda.Pegaso '94-'97.godište, znači stariji model košta kao Wind  '97-'99 godište.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Kod tih motora je jedina dobra stvar sto od njih mozes da napravis dobru pumpu za vodu  :D

Nisam bas razumeo sta je pesnik hteo da kaze.

 

Sto se tice freewinda, izuzetna ciklistika, moze dovoljno da povuce po gradu (650ccm na jednom cilindru), potrosnju nikad nisam merio. Vibracije je mala, meni za sada jos uvek ne smeta, udobrno sediste, zadovoljavajuce kocnice, zanimljiva instrumentacija. Ja nemam nikakve zamerke. Sto se tice odrzavanja ono je minimalno i svodi se na redovne servise. Jedino veca stavka pri odrzavanju je to sto bii trebalo na 24000km da se zameni lanac u masini tj veliki redovan servis.

Vidish, recimo taj lanac u mashini se na Apriliji ne menja pre 30000km shto mozhesh kod servisera da proverish.

 

Suzukija sam samo merkao za kupovinu, ali su mi par njih rekli da ga obiđem, kažu da se nije baš proslavio.

Cudno mene su bas suprotno savetovali.

 

Nemam nishta protiv XF-a, ali mozhesh da vidish na stranim forumima da se nije bash proslavio jer u nekim stvarima kaska za konkurencijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

evo ja nisam vozio ni jedan motor ali nesto drugo mi bode oci.

 

generalno ako neko kaze npr "ciklistika je odlicna" neka da malo detaljnije objasnjenje, u poredjenju sa nekim drugim modelom, na koju se primenu odnosi, on road off road, sport turing i slicno.

 

razlog je prost, neko nije zahtevan korisnik i za njega je motor extra, neko drugi ocekuje malo vise od motora pa mu taj model ne bi ispunio ocekivanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Jos jedna sugestija,i ako vozim freewinda,nikako da zaboravim oglas za apriliju pegaso koju prodaje boki kg,mozes je naci u oglasima na forumu,mislim da za te pare mnooogo dobijas!

Bokija i ne poznajem,da se ne svati ovo drugacije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Drugar ima pegaso 650 1999 godiste, motor je izvanredan za voznju jako se lepo ponasa i na vecim brzinama a kocenje je izvanredno.e sad on je na 35.000 morao da zameni veci deo paljenja , sve od magneta na vamo.zupcanik kuciste za rolnice rolnice itd itd i to ga je kostalo do sad 500 eurona

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

Vozio sam freewinda prosle sezone i bio sam extra zadovoljan ,nije bilo nikakvih problema ,promenuo ga samo zato sto je 1997god pa mi je bio malo star ali sve pohvale za taj motocikli .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

generalno ako neko kaze npr "ciklistika je odlicna" neka da malo detaljnije objasnjenje, u poredjenju sa nekim drugim modelom, na koju se primenu odnosi, on road off road, sport turing i slicno.

Ne bih se usudjivao da poredim sa drugim modelima, posto ih nisam dovoljno dugo vozio da bi ih upoznao.

 

Sto se tice ciklistike mislio sam da se odlicno ponasa na asvaltu, vesanje je mekano, raznorazne izrasline na putu se gotov ne osete. Ja nisam nesto entuzijasta sto se tice off road-a, slusajuci iskustvo drugih mogu zakljuciti da mu off road nije namena ali da se i tamo dobro snalazi.

 

Neko je rekao cene aprilije 93-94 je isto kao i suzuki 97-98, moje pitanje je kakav je bio odnos cena novih motora 97 godine. Ako uzmemo u obzir da se suzuki proizvodio izmedju 97  i 2002 onda mozemo da poredimo cene aprilije i suzukija istog godista i ono sta se dobije za isti novac.

Moja filozofija je bila da nadjem sto mladji motor za oko 3000-3500e, pri tom da je kvalitet presudan,  nasaso sam kompromis u freewindu

 

Ja sam licno trazio da kupim pegaza ali nisam nasao odgovarajuceg, na suzuki sam slucajno naleteo (nisam znao ni da postoji), jedino sto mogu da dodam da je freewind lepo upakovan dr650 sa malim izmenama na masini i velikim izmenama na izgledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Kikinda, Beograd, Čačak
  • Motocikl: f650gs

...ja se spremam za sledecu sezonu sa otprilike istom nedoumicom (u opticaju je i F650, pa cak i dvocilindricni KLE)... Koja je odluka pala?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

jedino sto mogu da dodam da je freewind lepo upakovan dr650 sa malim izmenama na masini i velikim izmenama na izgledu.

 

e ovo je lepo receno, zato ako juris jedan cilindar moze da nadjes i nekog DR-a za 2500e i da bude recimo 97 godiste

a ako hoces malo mirniji rad motora onda juris nesto sa dva cilindra kao sto je KLE, TA, AT stim sto cene za ove modele nisu tako male

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Freewind,jos poznatiji kao zurka sa pasuljem ili sokocalo ;D,uzeo sam ga sasvim slucajno,presao 5ooo km bez ikakvih problema,sem potrosnog materijala,optimalna brzina oko 110,120 km/h,sve preko toga mucenje i za mene a i za motor,posle kawasakija gpz 1000 rx od 270 kg,ovaj motor mi ,sa svojih 180 kg,izgleda kao igracka,narocito po gradu,sto i nije tako lose.Potrosnja ok,vibracije minimalne,kada zatreba zna kolko-tolko dobro da povuce...Sve u svemu jako sam zadovoljan za sada,ako te zanima jos nesto pitaj slobodno.

Pozdrav potencijalni buduci kolega ;)

kolikko ja znam ima 163kg naj laksi u klasi endura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

sto se tice winda mene je odusevio presao sam 20 000km bez greske sipam gorivo menjam ulje nema dalje , imas super laki motor , promenis mu izduv imas jos 10 konja , sve off roud puteve sam prosao bez greske , cak mi se svidja sto je mekan a ne tvrd ko ktm cutucina pa 5 dana odmaras posle voznje. ,aprilija je ok , po meni ima strava opremu , dosta sminke ali problem paljenja mnoge je razocarao. pa i mene. nakraju moj kolega koji je imao nju ugradio je paljenje od mza .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja bih pre uzeo freewinda od pegasa. Poznato je da mu je masina kvalitetna i izdrzjiva sto se ne bi moglo reci za pegasa. Dobar je i on ali sto se tice kvaliteta masine tu sigurno zaostaje. Sem toga trazi minimalno odrzavanje, manje od pegasa, pa mu je i to jedan plus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Jos jedan plus za freewinda, vozio sam ga dve sezone, i jedini odlazak kod majstora (osim redovnog odrzavanja) mi je bio ciscenje karburatora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Upravo sam uzeo jedan primerak freewinda na probu u nameri da ga eventualno kupim. (99. god. prijektovana cena prodavca oko 2500e)

 

-Dakle odma da razjasnimo, posle Honde sve čangrlja, zuji, zavija, klima, ne ide i ne koči - jednom rečju ne uliva samopouzdanje ni malo. (I nov KTM ima zvuk kao da je pred generalnu)

Elem, motor je jako lagan za vožnju, lagan je fizički i gabaritno i zbog toga malo osetljiviji na bočne vetrove. (Tek posle 110km/h se oseti)

Za kratkonoge poput mene idealan. Kvariša mi je još rekao da je devojački motor kada sam ga pitao za iskustva :)

Potrošnja čak ispod 4L na otvorenom.  Prost koncept sa sitnim manama, al ko nije vozio AT neće znati na šta mislim :):):)

 

Uvek nabacim kez na lice kad sednem na jedan cilindar, dakle živahan agregat - klasična suzuki škola. Sedište malo široko i preudobno za enduro motor - lenja pozicija za vožnju ali stepenasto i pogodno za suvozača. Predrtag po meni mali za enduro. Prednje oslanjanje loše radi usled preširokog prednjeg točka, te usled lošeg trenja konstanto imate ne zagrejane gume i koncentracija je stalno usmerena ka podlozi umesto ka horizontu.( 21'' is the law!!!!! )

Motor po geometriji i načinu vožnje naj više podseća na KLE, a zapravo je toliko različit...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja