Jump to content

Moto Zajednica

Tomos automatic N ( kaisar ) - Totalna restauracija

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova
Svasta moze da se uradi samo je pitanje isplativosti svega.Moze na njega i varijator da se ugradi i sto sta drugo.
Tako je, tu si potpuno u pravu.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ne moze na kaisara cilindar od A5,nije isti hod klipa niti raspon blokova.Klip od kaisara je nizi nego Tomosov,ovaj klip sto je ugradjen je odgovarajuci tako da cilindar nije skracivan.Inace agregat koji koristi kaisar je bio jako popularan u gotovo celom svetu i dan danas ih ima na nekim novim mopedima Indijske proizvodnje. 
Imao sam ga i ne samo njega sve Tomose, a Suzuki TVS je recimo ta masina i proizvodi se u Indiji. I njega sam imao i redovno vario drzac za masinu i izradivao lamele od fibera.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ne moze na kaisara cilindar od A5,nije isti hod klipa niti raspon blokova.Klip od kaisara je nizi nego Tomosov,ovaj klip sto je ugradjen je odgovarajuci tako da cilindar nije skracivan.Inace agregat koji koristi kaisar je bio jako popularan u gotovo celom svetu i dan danas ih ima na nekim novim mopedima Indijske proizvodnje. 
Originalni klip je visi od standarnog Tomosa odnosno Pucha 100%, mislim, da je klipnjaca kraca od standardne tomosove pa ako stavis originalnu tomosovu klipnjacu sa originalnim klipom dodje na isto. Karike kajsara sam mnogo puta adaptirao za SOLEX pa znam da su bili tanji.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Klip od kaisara je visine 44mm a od Tomosa 47mm.Klipnjaca je kraca ali je kraci i hod,  na kaisaru je 38mm a na tomosu 43mm.Naravno duzina klipnjace ne odeduje hod motora to se valjda zna.Karike na kaisaru su od 1.5mm a na vecini tomosa 2mm sem na A5 gde su takodje karike 1.5mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Klip od kaisara je visine 44mm a od Tomosa 47mm.Klipnjaca je kraca ali je kraci i hod  na kaisaru je 38mm a na tomosu 43mm.Naravno duzina klipnjace ne odeduje hod motora to se valjda zna.Karike na kaisaru su od 1.5mm a na vecini tomosa 2mm sem na A5 gde su takodje karike 1.5mm.
od osovine do cela ili???

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
od osovine do cela ili???

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

znaci od osovine do cela je visi i to 100%, ne secam se vise koliko ali je.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Da nesporazum,mislim da je visina od bolcna do cela gotovo ista eventualno ako je 1mm.

P.S. Ne moras citirati svaki put kad pises odgovor,bez potrebe se tema razvlaci 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja