Jump to content

Moto Zajednica

Zveckanje/lupkanje u motoru

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

Pozdrav ljudi, od skoro je pocelo da mi se cuje neko lupkanje ili zveckanje u motoru dok je motor hladan, kad se zagreje sve super radi, ulje je sipano motul 5100 10w40 pre 3 4000 km, ali su mi karburatori prelivali pa je moguce da ima goriva u ulju, da li je moguce da se zbog toga cuje posto je redje ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Kako inače može da se vidi da li meša gorivo i ulje kod 4T motocikla? Jel to ozbiljan kvar? Jel se manifestuje nekako u performansama agregata?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

kad sam kupio motor meni je prelivao karburator i osecalo se gorivo u ulju, verovatno ne valja zato sto se razredi i nema dobro podmazivanje (moje misljenje), motor je iso normalno kao i posle zamene ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

Ne znam, ne razumem se u mehaniku, tako mi je reko jedan "majstor" i ja vama prenosim, neke gumice su se iskidale i gorivo je ulazilo i kad treba i kad ne treba, onde gde iglica treba da zatvori nije zatvarala i kad je motor ugasen napuni se onaj deo iznad klapni, kad dam gas otvori se klapna i gorivo sidje u ulje, tako mi je receno e sad da li to moze ili ne starno ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

Bile su pokidane gumice na nekom situ u karburatoru i tu je pustao gorivo, a ovo lupanje nadam se da nije nista ozbiljno, ali sutra dolazi majstor da pogleda pa cemo da vidimo sta ce da kaze, mada sam sipao neko lose gorivo u motoru i u autu pa je i auto lose radio dok nije potrosio to gorivo, ali motor i dalje tako radi, pa cemo da vidimo sta je i kako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Virago 535

Pozdrav, oživljavam ovu temu koja odavno nije aktivna. Više preventivno pitanje, ali imam poremećaj primječivanja/umišljanja raznih zvukova kako u autu tako i motoru.
U pitanju Yamaha Virago i neko zveckanje u mašini.

Motor je kod mene godinu dana i ne znam da li se ranije to čulo i da li je normalno, ali ne mogu da se otmem dojmu da se nešto čuje. Na youtube sam prelgedao svaki mogući video zvuka 535 i skoro svaki zvecka. Po google samo izacuje standard Virago thicking...

Da li je to normalno ili nešto treba raditi? Ventile nisam štimao, da li su ranije ne znam. 
Motor fino ide, potrošnja normalna, ulje ne troši, znam da je ranije održavan jer je bio u vlasništvu mog prijatelja. 

 

Promenio član Masinagv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja