Jump to content

Moto Zajednica

To kod nas nije zabranjeno zakonom?!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Nisam bio na motoru, bio sam u kolima, ali mislim da tema spada na motoristi na drumu, jer mi je istog momenta palo na pamet sta bi bilo da sam bio na motoru.

 

Naime, na semaforu (nije vise bitno ni kojem), skrecem kolima levo, i posto onaj iz suprotnog pravca koji skrece levo malo vise izasao napred i zauzeo prostor na kojem bi ja trebalo da cekam skretanje levo i propustim one koji idu pravo, moram da ukocim ranije, sto  i radim...i samo odjednom otpozadi: BUM....i kola se pomerise pola metra napred...okrenem se, kad iza mene zenska u novom Peugeot-u 307, prica na mobilni i gleda kao da je pala s' neba, u fazonu: "Sta to bi?", znaci kao da ne vozi ona, nego je neko drugi vozi?!

 

Izlazim iz kola, vidim, staroj kljusini nista, cvrsti su to branici, a na gospodjicinom autu ugnut branik. Nista strasno...kroz glavu mi prolazi da bi me, da sam bio na motoru, ova 'ladno zbacila i oborila. Prilazim i sa nevericom pitam (jos nisam pobesneo): "pa dobro, gospodjo, jel' vi vozite ili razgovarate telefonom, vidite li da sam lepo dao zmigavac i ukocio ispred vas?", a ona kaze "Pa ja koliko znam, to kod nas zakonom nije zabranjeno (razgovaranje mobilnim dok vozis kola)"?!

Ja joj rekoh da cak iako nije zabranjeno, sigurno je zabranjeno udariti nekoga odpozadi...i posto sam zurio strasno, a vec se stvorila guzva, ja kazem: "odo' ja gospoja", a ona: "E, pa cekaj, ovo su mi sluzbena kola, moram da imam zapisnik"?!?

 

Samo sam jos jednom pogledao, i pomislio da treba da zahvali Bogu sto je zensko, okrenuo se i otisao...znam, trebao sam da sacekam miliciju, pa nek' joj pisu prekrsaj (mada vidim da nju to bas zabole briga, proverava zenska sminku u ogledalu dok ja penim), ali zaista sam zurio...

 

Ovakve situacije mi se ove godine strasno cesto dogadjaju u saobracaju...neznam sta je ovo, dal' je narod poludeo, cini mi se da nije bilo tako prosle godine...sve vise se razmisljam da li uopste da izlazim motorom na ulicu u Beogradu....ili da se lepo vozim samo po putevima,  i po stazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

ma ako bi vozao cesto po gradu imao bi ti vise takvih situacija

znam iz iskustva, jer sam radio po terenu do skoro i za 5 meseci koliko sam radio nikad mi se van BG-a nije desila neka nezgodna situacija

samo u BG.

iskreno gledam da sto manje vozim po gradu i onda mi se retko dogadja da imam nekih problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma upecao bi je ja da to sve lepo isprica policiji,,pa bi joj uzeli dozvolu na par meseci pa bi se opametila,,uostalom za svaki udes od pozadi kriv je vozac onoga vozila od  pozadi,,ona bi ubila i motoristu i zenu i dete da prelaze put,,mozda je i dozvolu dobila OD POZADI...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Misliš da bi ostala bez dozvole? Sigurno ju je dobila na lizing, pa će tako bez nje i da ostane... ;D ;D ;D

 

Ja bi joj barem uzeo telefon... Mislim aparat... Pa neka onda priča do mile volje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Sest godina radim kao vozac,najvise vremena naravno po Beogradu,izbegavam maksimalno motor da vozim po gradu,ne zbog nesigurnosti u sebe vec zbog drugih,cekam vikend da izadjem iz grada,odem ubijem 200,300 km i opet sve u krug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Glupaca!!!

 

Inace nisi bio obavezan da cekas ili zoves policiju... po zakonu ako steta nije veca po obostranoj proceni veca od 10.000 din nije obavezno zvati policiju, plus sto ti nisi bio ostecen pa si joj jos i uslugu ucinio. U ovakvim situacijama je uvek kriv onaj sto je bio od pozadi ovo pisem iz iskustva - nazalost), posto kako zakon kaze, nije prilagodio brzinu i voznju opstim uslovima saobracaja. Onaj napred uvek ima pravo da zakoci naglo, pa cak i preventivno, ako mu se nesto pricini. A onaj nazad neka drzi odstojanje koje mu je potrebno za zaustavljanje iz tehnickih i subjektivnih uglova.

 

Sto se tice zakona o telefoniranju, mislim da sam cuo da zakon postoji, samo se ne primenjuje kao i mnostvo drugih zakona.

 

U svakom slucaju, lek za ovakve budale ne postoji! Imao si srece sto nisi bio na motoru, mogao si lose proci, a ona bi i dalje tvrdila da joj zakon ne zabranjuje razgovor telefonom za vreme voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd

nemam nista protiv sluzbenih automobila, zna se da je "najbolji auto - sluzbeni auto"... ali imam protiv sve vise njih koji bez iskustva i osnovne kulture u saobracaju sedaju za volan automobila koji uz to nisu zaradili...ali tu nema spasa, moramo samo sto bolje da se cuvamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Jedno je sigurno, sluzbeni auto ide najbrze preko lezecih policajaca :)

 

E vidis to me i brine jer danas lececi pandur, sutra (DALEKO BILO!!!) lezeci bajker  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Bruka .... kod nas su jedno vreme cimali panduri kad te vide da pricas mobilnim u toku voznje ... Ja mislim da zakonom nesmes da pricas mobilnim i vozis, ili sam neobavesten... ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Mrzim žene za volanom, posebno one koje telefoniraju  >:( >:(>:(  I ovo ću non stop da ponavljam... Surova realnost naših ulica... najčešći uzročnici saobraćajki u gradu... >:( >:(>:(

 

post-2656-12878995866789_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Uhh, takvih je sve više i više. 100% opreza je postalo nedovoljno i svakakva sranja će se tek događati. Informacija za manje upućene: Srbija je ostala JEDINA zemlja u kojoj nije zabranjena upotreba debilnog u vožnji što će se promeniti novim zakonom o saobraćaju. Kazne će biti od 3000 din pa na više u zavisnosti od eventualnog sekundarnog prekršaja (čukanje, pravi sudar, pešaci itd-ali nema motorista ???). Uvode se i tačke u dozvoli kao kod nemaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

... a ona kaze "Pa ja koliko znam, to kod nas zakonom nije zabranjeno (razgovaranje mobilnim dok vozis kola)"?!

 

Ovakve situacije mi se ove godine strasno cesto dogadjaju u saobracaju...neznam sta je ovo, dal' je narod poludeo, cini mi se da nije bilo tako prosle godine...sve vise se razmisljam da li uopste da izlazim motorom na ulicu u Beogradu....ili da se lepo vozim samo po putevima,  i po stazi...

 

Pazi logiku...  ona zna da nije zabranjeno, a ne zna da dok razgovara telefonom uopste nije u toku sa situacijom u saobracaju...  i tras. Znaci ona bi u tom trenutku udarila u bilo sta ispred sebe. I sad, da ne predpostavljamo sta ili ko sve moze da bude ispred nje u takvim momentima. ???

 

Ja ovaj presing osecam upravo godinu/dve dana unazad i bas mi predstavlja veliko opterecenje da se izborim sa svim tim nebulozama. Ne zna vise covek kome da se obrati. Da li nekog uopste boli uvo za bilo sta?!? Piče ova 'kola' nizbrdo samo tako i jedino voz moze da ih zaustavi...

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Jbg, mogo si se ogrebeš za sex, nego šta sam ja pre neki dan video - lik spušta neki stari raspali mercedesov kamion a u oprikolici tri ogromne krave i ide nizbrdo niz kneza miloša, prolazi pored kazina London i hvata ga crveno na raskrsnici sa Narodnog Fronta. Lik pokušava da ukoči, kamion škrpi kao lud, ali ni da čuje da stane. U tom krene da namotava volan desno na trotoar  i počinje da skuplja stubiće redom a onda i kante i žardinjere itd... Ja gledam i ne verujem, malo iznad stoji saobraćajac i takodje ne veruje... Uspe nekako da se zaustavi, a da pritom niko ne nastrada, osim onih krava koje su se tumbale i skakale po prikolici. Ja odem do policajca da mu kažem kako bi dotičnog autoprevoznika trebalo isključiti iz saobraćaja zbog tendencije da nekog nonšalntno ubije, a on mi odgovori da sam potpuno u pravu i da ga on vidja svaki dan i da mu najviše smeta što kad pored njega prodje - "SMRDI BRATE"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Problem je sto kod nas zakon postoji, ali se ili ne primenjuje ili se primenjuje na pogresne osobe ;)

 

Po novom zakonu o saobracaju bi trebalo da se ispeglaju neke rupe koje su postojale, pa ce za sve koji ne voze po propisima biti veoma gadna situacija...

Najslabija karika u toj ideji je sam saobracajac koji za jednu ili vise "crvenih" uzima zakon u svoje ruke. I dok ne bude striktno, nemilosrdno i jednako za sve, mogu oni da donesu kakav hoces zakon.

 

Mi smo takav narod da mislimo da je pojas u kolima izmisljen da bi nas panduri drndali kad ga ne vezemo, a sa kulturom smo inace na LOW a pod nj potpada i ona u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: NBGD, blok 44

Shesti, ne bih da gavranisem, ali moj drugar je pre nekoliko godina imao identicnu situaciju. Otisao je. Posle nekog vremena mu stigne poziv od sudije za prekrsaje optuzen da je u raskrsnici vozio u rikverc i udario auto iza sebe!!! Platio je i kaznu i stetu. Moj vam je savet da uvek sacekate policiju! Neka oni procene ko je kriv i kolika je steta. Uvek je kriv onaj koji je otisao, jer da nije kriv ne bi otisao. To je njihova logika. Na zalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Jbg, mogo si se ogrebeš za s*x, nego šta sam ja pre neki dan video - lik spušta neki stari raspali mercedesov kamion a u oprikolici tri ogromne krave i ide nizbrdo niz kneza miloša, prolazi pored kazina London i hvata ga crveno na raskrsnici sa Narodnog Fronta. Lik pokušava da ukoči, kamion škrpi kao lud, ali ni da čuje da stane. U tom krene da namotava volan desno na trotoar  i počinje da skuplja stubiće redom a onda i kante i žardinjere itd... Ja gledam i ne verujem, malo iznad stoji saobraćajac i takodje ne veruje... Uspe nekako da se zaustavi, a da pritom niko ne nastrada, osim onih krava koje su se tumbale i skakale po prikolici. Ja odem do policajca da mu kažem kako bi dotičnog autoprevoznika trebalo isključiti iz saobraćaja zbog tendencije da nekog nonšalntno ubije, a on mi odgovori da sam potpuno u pravu i da ga on vidja svaki dan i da mu najviše smeta što kad pored njega prodje - "SMRDI BRATE"...

 

Aaaaaaaaaaa...  Kralju !!! :D :D :D  Smejem se vec pola sata. Tuzna je nasa istina i ova prica, ali ovo u 'Caps Lock-u'...  Strasno !!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja