Jump to content

Moto Zajednica

Aluminijumski koferi

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo pronasao sam ovaj extra link...lik je od pocetka do kraja opisao pravljenje aluminijumskih kofera...

 

http://rtw.xtz660.googlepages.com/alluboxes

 

Ja se razmisljam da odradim jedne po njegovom receptu...velicine:40x35x20....

Lim bi me za to kostao oko 3000din,secenje istog i savijanje za poklopac oko 1000din....i posle toga ostaje spajanje,bravice,i sistem kojim bi ih kacio na nosace...

 

Mislim da se isplati upustiti se u tu avanturu....sta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo sad sam zvao jeep commerce...1,5mm ploca 1m x 2m je 3000din , 2mm ploca je 4000din....mislim da je 1,5mm sasvim dovoljno

L profil 30x30mm je 600din za 6 metara...sto je sasvim dovoljno

 

Secenje lima je 40 dinara udarac,a savijanje 70din.

Znaci suma,sumarum,za dimenziju 40x35x20 sav materijal,secenje,i savijajne 50eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

mislim da je 1,5 tanko i da ce da zveci 2mm tu i tamo,ja bi najpre radio od 3mm,tavljao i sa unutrasnje strane da nebi zvecalo i bilo bi cvrsce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

mislim da je 1,5 tanko i da ce da zveci 2mm tu i tamo,ja bi najpre radio od 3mm,tavljao i sa unutrasnje strane da nebi zvecalo i bilo bi cvrsce

 

Koliko bi bili teski ti od 3mm??????

 

1.5mm je dovoljno. Ako se lepo montiraju idobro odrade poklopci t.j. zaprivanje ili uzlebljanje, nece da zveci i klapara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

nisam rekao celi nego dno od 3mm,tek sad avideh da sam taj deo izostavio iz prethodnog posta ,a u svakom slucaju je aluminijum u pitanju tako da nebi bili previse teski,u  svakom slucaju da leze na mom motoru ja bih pravio na taj nacin vise volim da su cvrsci,a=nego da se lim uvija i da zveci,mada ima kofera koji su radjeni i od alu lima ispod 1mm tako da je to sve stvar ukusa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

1.5mm je i vise nego dovoljno, pogotovo sto imaju L profili... Koferi i ne treba da budu preterano kruti, jer prilikom pada nesto mora da pukne, pa bolje kofer nego ram...

Dobro izgledaju a sistem za kacenje je genijalan, svaka cast na ideji...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Meni nije jasno kako osigurava da se koferi ne "setaju", tj. da se ne izvlace iz donjih sarki. Osigurava li necim "zakljucavanje"? Inace, sve je za 10 ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa gore idu one dve kao kuke,a dole idu sharke...e sad vidis kako je na nosacima ostavio gore kao dva mala roga,da vire...znaci on kad stavlja kofer,gore ga zakaci za kuke,dole ga uvuce u sharke..i onda stavi onaj katanac..tako da kofer moze da se krece par milimetara levo,desno na sharkama..ali ne moze potpuno da se svuce na stranu...i time ga je zastitio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

A sto je uopste dole stavio sarke... Zar nije bolje da je dole napravio trecu (i cetvrtu) fixnu tacku i onda kad montira kofer odozgo, odmah ga nabode direktno u fixnu poziciju... Ili je bas poenta da kofer ne bude maximalno fixiran?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

mislim da je 1,5 mm sasvim dovoljno,,naravno bolji bi bili od 2 ;)mada mi se nesv idja ta setnja od 2  3  mm,,kad ih ucvrsti,,verovatno zveckaju us put,,trebalo bi ga staviti na neke gumice da nema tu setnju  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

A sto je uopste dole stavio sarke... Zar nije bolje da je dole napravio trecu (i cetvrtu) fixnu tacku i onda kad montira kofer odozgo, odmah ga nabode direktno u fixnu poziciju... Ili je bas poenta da kofer ne bude maximalno fixiran?

 

Treba da bude fiksiran i ne treba da bude deblji od 2 milimetra, jer ce biti tezak kao tuc :o. I kad ga fiksira da ubaci osigurac koji bi sprecio skakutanje kofera...ma videcete kad se ciko vrati sa puta, pravim jedan komplet alu kofera ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

A sto je uopste dole stavio sarke... Zar nije bolje da je dole napravio trecu (i cetvrtu) fixnu tacku i onda kad montira kofer odozgo, odmah ga nabode direktno u fixnu poziciju... Ili je bas poenta da kofer ne bude maximalno fixiran?

 

 

Ne treba da mrda, tj treba da je maksimalno fiksiran... To pomeranje koje ima sa ovim sistemom nije toliki problem (napred nazad, gledano kada sedis na motoru). Najveci problem bi bio pomeranje kofera gore-dole, tj kada bi treskao po rupama, jer bi onda udarci imali mnogo vecu silu. Sarke su najednostavnije resenje tog problema, da se izbegne skakanje kofera u odnosu na nosac po rupama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ja bi ga tapacirao iznutra sa 1cm sundjera i eko-kozom i resen problem ruznih nitni koje moghu da izgrebu stvari. I resen problem lupanja metal o metal ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Obicno se uz te kofere kad se kupuju od Touratecha ili nekog poznatijeg proizvodjaca, dobijaju torbe koje stoje u koferima. Oni i nisu predvideli da stvari stoje samo u goloj kutiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Mogu da stoje i bes te unutrasnje torbe i sa. Zavisi od licnih afiniteta. Torba je komotnije kada se ide po hotelima, a za iskljucivo prirodu je isti djavo, cak se lakse i pakuej bez te torbe.

Te nitne bi pocepale torbu, tako da to nije resenje problema nitni koje vire unutra :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa to se lako reshi...postoji gomila varijanti...mozes da uzmes gumene trake,pa njih da zalepis preko...ili da napravis kao male cepice od gume,i super lepkom zalepis preko svae nitne....ili bilo sta mekano,gumeno,kako god...stavis preko tih ostrih ivica...(i marica:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ma nije to to... Mora da bude onako, picanski ;) ravne ivice

Mozda bi pre i naopacke okrenuo pop nitne pa onda sa spoljne strane resavao problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ma nije to to... Mora da bude onako, picanski ;) ravne ivice

Mozda bi pre i naopacke okrenuo pop nitne pa onda sa spoljne strane resavao problem...

 

Dane@ vidi ovaj ručni rad, zar nije picanski.

 

9434kofer.png

 

Napravio je član foruma adventurer.com.hr iz Vinkovaca

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja