Jump to content

Moto Zajednica

Enduro voznja Markovac

Recommended Posts

  • U prolazu, 96 postova

Evo,odakle da pocnem...

Vozimo 20 km od Vrsca,u okolini sela Markovac ja i jos dva druga.Motori su Yamaha yz 250,Honda crf450r i Ktm 250sxf.

Tog dana smo krenuli oko 10 sati i zavrili voznju oko 18h uvece.Prvo smo vozili lakse deonice po obliznjim putevima i brdima,jarugama.Cak smo nasli i improvizovanu skakaonicu i tu smo se zezali neko vreme.Snimak cu postaviti na you tubu kasnije.

 E onda smo otisli u sumu,drugar nam bio vodic i tu je pocela zajebancija...

Prvo smo se spustali nekih 25 metara ostrog pada,pa jos jedno 5 metara do kanala koji se vidi na slikama.Problem nastaje prilikom ulaska u kanal jer ako se ne udje u brzini ne mozes vise izaci,pogotovu sto se ne izlazi direktno na gore nego u levo pa zadnja guma celo vreme bezi u stranu posto je zemlja ispod mokra prekrivena liscem i granama koje klize kao staklo.Tako da je tu moralo da padne guranje motora i izvlacenje.Ne kazem da se ne da izaci iz kanala al treba malo vise vestine i nismo hteli a rizikujemo povrede.

 Ja sam nekako i najbolje prosao posto moja dvotaktna masina je malo laksa za manevrisanje po tim hard enduro terenima,plus sto sam  ja dosta vislji od oba drugara pa to i te kako ima prednost u takvim voznjama.

Zadnju gumu sam menjao jer mi je bila istrosena,stavio Pireli Scorpio koja ima dobre sare al je dosta stajala pa je tvrdja....klizi neverovatno.Sledeca zadnja guma mi je sigurno Dunlop Geomax,mnogo dobro prijana na zemlju.

 Eto to bi bilo ono glavno cega sam se setio...

 Sad razmisljamo o novim avanturama,mozda i o odlasku na Alma Mons Hunt na Fruskoj Gori,do oktobra ima vremena za pripreme:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja