Jump to content

Moto Zajednica

Pojacane kontrole - VOZITE OPREZNO

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Danas sam u gradu primetio nevidjen broj marsovaca i "auto-pandura" koji su non-stop pisali prijave motoristima. Zaustavljaju sve zivo, od skutera do R motora. Kontrola je enormno poostrena i zato vozite pazljivo, pod punom "ratnom" opremom i trudite se da ne pravite prekrsaje da ne bude posle "vidi ga ovaj marsovac, kako mi se ubaci s` ledja, a uopste ga nisam video! Lepo je da brinu o bezbednosti motorciklista, ali nije lepo da se to zavrsi kao i uvek "udri bajkere po dzepu"!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Danas sam u gradu primetio nevidjen broj marsovaca i "auto-pandura" koji su non-stop pisali prijave motoristima. Zaustavljaju sve zivo, od skutera do R motora. Kontrola je enormno poostrena i zato vozite pazljivo, pod punom "ratnom" opremom i trudite se da ne pravite prekrsaje da ne bude posle "vidi ga ovaj marsovac, kako mi se ubaci s` ledja, a uopste ga nisam video! Lepo je da brinu o bezbednosti motorciklista, ali nije lepo da se to zavrsi kao i uvek "udri bajkere po dzepu"!

 

Na zalost, razni apeli kao sto sam znas ne vrede bas nista. Nas narod najbrze nauci neke stvari preko batine. Nema tu nista lose, cak i roditelji nekad izdevetaju dete pa to ne znaci da ga ne vole! :) U krajnoj liniji, ako neko bude nosio kacigu plaseci se ove akcije, ona je uspela, zar ne?

 

I u Lazarevcu je pojacana kontrola. Juce se vracam sa posla, u koloni sam peti ili sesti, a na celu kolone kamion. Vidim policiju nekoliko stotina metara ispred, vide i oni mene i krecu ka ivici kolovoza. Propuste celu kolonu i izlaze ispred mene da me zaustave. Bas traze motoriste! Naravno, komplet oprema je tu (cak i Prva pomoc :) ) E, onda ostadoh sa njima u prici vise od pola sata... Policajac je jako gestikulirao rukama ka meni drzeci palicu, svi koji su prolazili su mislili da me riba... a u stvari mi je pricao kako on vozi motor. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Danas sam u gradu primetio nevidjen broj marsovaca i "auto-pandura" koji su non-stop pisali prijave motoristima. Zaustavljaju sve zivo, od skutera do R motora. Kontrola je enormno poostrena i zato vozite pazljivo, pod punom "ratnom" opremom i trudite se da ne pravite prekrsaje da ne bude posle "vidi ga ovaj marsovac, kako mi se ubaci s` ledja, a uopste ga nisam video! Lepo je da brinu o bezbednosti motorciklista, ali nije lepo da se to zavrsi kao i uvek "udri bajkere po dzepu"!

 

Na zalost, razni apeli kao sto sam znas ne vrede bas nista. Nas narod najbrze nauci neke stvari preko batine. Nema tu nista lose, cak i roditelji nekad izdevetaju dete pa to ne znaci da ga ne vole! :) U krajnoj liniji, ako neko bude nosio kacigu plaseci se ove akcije, ona je uspela, zar ne?

 

I u Lazarevcu je pojacana kontrola. Juce se vracam sa posla, u koloni sam peti ili sesti, a na celu kolone kamion. Vidim policiju nekoliko stotina metara ispred, vide i oni mene i krecu ka ivici kolovoza. Propuste celu kolonu i izlaze ispred mene da me zaustave. Bas traze motoriste! Naravno, komplet oprema je tu (cak i Prva pomoc :) ) E, onda ostadoh sa njima u prici vise od pola sata... Policajac je jako gestikulirao rukama ka meni drzeci palicu, svi koji su prolazili su mislili da me riba... a u stvari mi je pricao kako on vozi motor. :)

 

 

 

 

 

 

I sad ce policajci neko vreme da ''odvajaju motoriste ,da pise kazne kontrolisu i uopste da rade svoj posao , i to sve ima da potraje nekoliko dana ,a posle jovo nanovo.Zalosno je to sto je neko morao da pogine da bi se oni trgli i poceli da rade za sta su placeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd

Danas sam u gradu primetio nevidjen broj marsovaca i "auto-pandura" koji su non-stop pisali prijave motoristima. Zaustavljaju sve zivo, od skutera do R motora. Kontrola je enormno poostrena i zato vozite pazljivo, pod punom "ratnom" opremom i trudite se da ne pravite prekrsaje da ne bude posle "vidi ga ovaj marsovac, kako mi se ubaci s` ledja, a uopste ga nisam video! Lepo je da brinu o bezbednosti motorciklista, ali nije lepo da se to zavrsi kao i uvek "udri bajkere po dzepu"!

Tacno je da su se povampirili , a moj drugar je dobio razglednicu iz Lajkovca , gde su ga cak i uslikali , i uljudno mu uruchili kaznu na kucnu adresu ........Lepo se vidi reg. broj , sve crno na belo ..................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Ma sta kontrola motorista, akcija... sve je to prodavanje m... za bubrege!!! Sta kontrolisu bajkere da li imaju rukavice ili aparat za gasenje pozara a retardi za volanom se mnoze i mnoze a ljudi ginu. Neka oni malo kontrolisu auto-skole i morone koji dele dozvole bahatim vozacima!!! Poginuo bajker zbog nesmotrenosti vozaca cetvorotockasa i sta sad? E ajde da drndamo bajkere! Prokleta je ova drzava!!!!!!  >:( >:(>:( >:(>:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

kontrola jednih ne iskljucuje potrebu kontrolisanja drugih

 

isto kao sto postovanje zakona od strane jednih nema veze sa postovanjem zakona od strane drugih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ma sta kontrola motorista, akcija... sve je to prodavanje m... za bubrege!!! Sta kontrolisu bajkere da li imaju rukavice ili aparat za gasenje pozara a retardi za volanom se mnoze i mnoze a ljudi ginu. Neka oni malo kontrolisu auto-skole i morone koji dele dozvole bahatim vozacima!!! Poginuo bajker zbog nesmotrenosti vozaca cetvorotockasa i sta sad? E ajde da drndamo bajkere! Prokleta je ova drzava!!!!!!  >:( >:(>:( >:(>:( >:(

Ajde malo spusti loptu, i odradi analizu crne hronike i videces da ljudi najvise ginu zato sto u najvecem slucaju nepostuju zakon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Uvek sam potpuno ispravan, tako da mi ne smeta sto me zaustavljaju. Mogu eventualno da mi pisu kaznu za prekoracenje brzine ako ih na vreme ne ugledam i to je to. Ali to ce trajati nekih par dana, i sto neko rece onda jovo nanovo. Klincima na skuterima ce opet da gledaju kroz prste za ne nosenje kacige, nemanje dozvole... I tako do neke nove tragedije. (sad se setih... jednom sam kod trga video klinca na skuteru koji je vozio bez kacige naravno, jednom rukom drzi upravljac i vozi, a drugom rukom kuca poruku na telefonu... ostao sam zabezeknut.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Ma sta kontrola motorista, akcija... sve je to prodavanje m... za bubrege!!! Sta kontrolisu bajkere da li imaju rukavice ili aparat za gasenje pozara a retardi za volanom se mnoze i mnoze a ljudi ginu. Neka oni malo kontrolisu auto-skole i morone koji dele dozvole bahatim vozacima!!! Poginuo bajker zbog nesmotrenosti vozaca cetvorotockasa i sta sad? E ajde da drndamo bajkere! Prokleta je ova drzava!!!!!!  >:( >:(>:( >:(>:( >:(

Ajde malo spusti loptu, i odradi analizu crne hronike i videces da ljudi najvise ginu zato sto u najvecem slucaju nepostuju zakon.

 

A iznervirao sam se opasno zbog ovih pogibija u poslednjih par dana. Slazem se da ljudi ginu jer ne postuju zakon ali problem je sto oni tim kontrolama ne resavaju apsolutno nista. Zbog cega? Zato se nabiju u sred najvece guzve gde se vozi polako jer ne moze brze sve i da hoces, zaustave te i onda ti traze rezervnu gumu ili pribor za prvu pomoc ili traze neku glupost samo da bi ti napisali kaznu i onda - mission acomplished, vrate se u stanicu i akcija uspela, kazne ispisane. Dva dana kasnije - jos mrtvih. I sta? I NISTA! Problem treba saseci u korenu a to je bahatost domacih vozaca, ne samo zbog bajkera, vec uopste. Ne znam da li imas prilike da vidis ali ovde ljudi na putevima svakodnavno ginu, radim u novinama pa znam koliko toga ima realno a ne samo ono sto udje u stampu tako daa... I dalje me iritiraju njihove beskorisne akcije koje NISTA ne resavaju. Nije to prvi put...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd

slazem se sa Abdullahom.

 

problem treba seci u korenu, zakon (i to ovaj novi, sto ga cekamo vec 2 godine) treba da vazi za sve, a ne kao kod nas selektivno...prva stvar koju svi kod nas urade kad naprave neko veliko sranje u saobracaju je da jure vezu da se (lakse) provuku...treba po dzepu i u zatvor i na prinudni rad svakog ko udari pesaka ili motoristu koji je postovao propise...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

ponekad citajuci komentare pomislim da neki ljudi ovde zaboravljaju da se sve okrece oko sunca a ne oko naseg dupeta...

 

Hajde budi fin pa malo pojasni  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

pa ti konkretno pljujes pandure apriori i sve odreda a oni su ti koji sigurno znaju svoj posao bolje nego sto ti znas njihov posao

 

 

ja sam ih juce video na neuobicajenim mestima a zaustavljali su i dzipadzije i motoriste...

 

to sta su im trazili nije bitno, da li je u pitanju pribor za prvu pomoc ili celava guma ili .....  je nevazno

 

oni moraju, a i trebaju da kontrolisu sve i svakoga

 

to je jedan od nacina da se poveca bezbednost, i ne iskljucuje potrebu da se poveca kriterijum za dobijanje dozvole, da se ukine davanje L tablica deci koja sa Rovima idu da se sama obucavaju u saobracaju itd.

 

svaki napredak je napredak

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

bogami i u svilajncu su se razularili,,ima ih na svaki cosak.....ali ako ,dosta je dece na skuterima bez kacige,,opreme itd,,,a i onih sto voze sa kineskim nosama,,jos uz to raskopcanim nosama,,spadne im sa glave pre nego sto padnu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

pa ti konkretno pljujes pandure apriori i sve odreda a oni su ti koji sigurno znaju svoj posao bolje nego sto ti znas njihov posao

 

ja sam ih juce video na neuobicajenim mestima a zaustavljali su i dzipadzije i motoriste...

 

to sta su im trazili nije bitno, da li je u pitanju pribor za prvu pomoc ili celava guma ili .....  je nevazno

 

oni moraju, a i trebaju da kontrolisu sve i svakoga

 

to je jedan od nacina da se poveca bezbednost, i ne iskljucuje potrebu da se poveca kriterijum za dobijanje dozvole, da se ukine davanje L tablica deci koja sa Rovima idu da se sama obucavaju u saobracaju itd.

 

svaki napredak je napredak

 

 

Da znaju svoj posao da li bi stanje u saobracaju bilo onakvo kakvo jeste? Aj samo me ubedi da oni super rade svoj posao, a mrtvi na sve strane?!?!?!

Bitno je sta traze jer ljudi ne ginu zato sto nemaju rezervnu gumu ili rezervnu sijalicu, nego zato sto divljaju i voze kao da su sami. To je VEOMA bitna razlika i takve stvari ne mogu da poredim.

Neka prvo pocnu da kontrolisu sebe i svoje kolege koji dele dozvole kako im se cefne ili plati, pa onda neke krenu u sprovodjennje zakona. Dokle god je na vlasti ministar koji obija trafike, nemam sta da pricam sa njima i nece mi biti po volji.

Svakog dana ih gledam iz kancelarije kako "regulisu saobracaj" tako sto po defaultu zaustavljaju one koji neprospisno skrenu (tu kod Doma omladine). A to sto me je na njihove oci zamalo pregazio moron iz "Beograd puta" jer je na silu hteo da prodje raskrsnicu iako ja imam prednost, za to tek nemam komentara o njihovoj "efikasnosti".

Ovde ja ne vidim nikakav napredak. Hvala lepo  8)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

ako može jedno offtopic početničko pitanje?  ::)

 

dakle šta sve treba da se ima sa sobom u toku vožnje na motoru (vozilo A kategorije), po propisima.

 

ja sam bio ubedjen da je to samo kaciga i naravno ispravni papiri (saobraćajna i vozačka)

 

prvi put čujem prva pomoć, rezervna guma, pp aparat ?? (ok sve to imam u autima, ali gde ću sa rezervnim točkom na moju Cagivu  :D )

 

tnx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Lepo je to sto kontrolisu, ali nije lepo sto to rade samo bajkerima. Zasto?! Zato sto je ispred mene izleteo auto, ne motor. Zato sto voze aute divljacki, nelogicno, po sistemu ko prezivi nek` prica. Po ceo dan prave prekrsaje za oduzimanje dozvole. Ko im oduzima dozvole, NIKO! Zato oni divljaju i voze bahato, po ceo dan i zato sam napisao da nije lepo da svu krivicu murija svaljuje na bajkere. U redu je da kaznjavaju za nenosenje kacige, ali STALNO, a ne samo kad im narede dok se ne slegne prasina (prave farsu). Neka kaznjavaju za SVE, a ne selektivno. Neka nauce vozace da obrate paznju na motore, a ne da gledaju "kroz i preko" mene u potrazi za nekim kolima, jer mene i ne racunaju da postojim, jer sam "kao biciklo", znaci slabiji od njih. Svaki dan vidim vozace koji gledaju "kroz" mene i ispravljam njihove nebulozne poteze. Kad budem vozio po cuvenim arapskim "PROPISIMA", nece mi biti tesko, ko prezivi Beograd svuda se lako prilagodi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

ako može jedno offtopic početničko pitanje?  ::)

 

dakle šta sve treba da se ima sa sobom u toku vožnje na motoru (vozilo A kategorije), po propisima.

 

ja sam bio ubedjen da je to samo kaciga i naravno ispravni papiri (saobraćajna i vozačka)

 

prvi put čujem prva pomoć, rezervna guma, pp aparat ?? (ok sve to imam u autima, ali gde ću sa rezervnim točkom na moju Cagivu  :D )

 

tnx

 

Osim ispravnih papira i kacige, po zakonu moraš da imaš i komplet prve pomoći. Preporučuje se i reflektivni prsluk (u inostranstvu obavezan, moguće i kod nas u skorije vreme zbog ujednačavanja propisa sa EU).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Danas me zaustavi marsovac,a ja jos uvek nemam A,polozio sam testove a za voznju ko za inat uvek neke obaveze

neodlozne.Oce prijavu da mi pise i ja na finjaka tuc,muc izadjoh sa 2000 din manjka iz mog a u plusuu njegovog

dzepa.O cemu pricati i o kakvoj bezbednosti.Kad su svi oni korumirani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Lepo je to sto kontrolisu, ali nije lepo sto to rade samo bajkerima. Zasto?! Zato sto je ispred mene izleteo auto, ne motor. Zato sto voze aute divljacki, nelogicno, po sistemu ko prezivi nek` prica. Po ceo dan prave prekrsaje za oduzimanje dozvole. Ko im oduzima dozvole, NIKO! Zato oni divljaju i voze bahato, po ceo dan i zato sam napisao da nije lepo da svu krivicu murija svaljuje na bajkere. U redu je da kaznjavaju za nenosenje kacige, ali STALNO, a ne samo kad im narede dok se ne slegne prasina (prave farsu). Neka kaznjavaju za SVE, a ne selektivno. Neka nauce vozace da obrate paznju na motore, a ne da gledaju "kroz i preko" mene u potrazi za nekim kolima, jer mene i ne racunaju da postojim, jer sam "kao biciklo", znaci slabiji od njih. Svaki dan vidim vozace koji gledaju "kroz" mene i ispravljam njihove nebulozne poteze. Kad budem vozio po cuvenim arapskim "PROPISIMA", nece mi biti tesko, ko prezivi Beograd svuda se lako prilagodi ;D

 

Lepo receno, bravo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Danas me zaustavi marsovac,a ja jos uvek nemam A,polozio sam testove a za voznju ko za inat uvek neke obaveze

neodlozne.Oce prijavu da mi pise i ja na finjaka tuc,muc izadjoh sa 2000 din manjka iz mog a u plusuu njegovog

dzepa.O cemu pricati i o kakvoj bezbednosti.Kad su svi oni korumirani.

 

Za korupciju su potrebne dve strane. Sto nisi trazio da ti pise prijavu? Kazna je od 5000 do 20000din i miran si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Danas me zaustavi marsovac,a ja jos uvek nemam A,polozio sam testove a za voznju ko za inat uvek neke obaveze

neodlozne.Oce prijavu da mi pise i ja na finjaka tuc,muc izadjoh sa 2000 din manjka iz mog a u plusuu njegovog

dzepa.O cemu pricati i o kakvoj bezbednosti.Kad su svi oni korumirani.

 

Najveci hit se desio mom ortaku. On je sve uradio kao i ti, ali prijava ipak stigla! Pa to je apsolutni hit... Em ti uzme lovu, em ti uvali kitu, a ako krenesh nesto da se zalis, mozes da popijesh na ceo prekrshaj josh i pokushaj podmicivanja a ti ne mozes da dokazes da je on stvarno uzeo lovu, itd... A sto je najgore, prijava ti moze stici za 6 meseci a da se ti uopste ni ne secas, tj dao si lovu i mislish sve se zavrshilo i zaboravish na ceo dogadjaj - kad mosha. Divota...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja