Jump to content

Moto Zajednica

BMW K 75c (750)

Recommended Posts

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

U prilici sam da pazarim BMW K 75c i posto sam pregledao forum nisam nasao neke bitne informacije (mane i vrline) o njemu. Voleo bih da mi kazete nesto vise o njemu posto se ja mnogo ne razumem.Godiste je 1989 i cena 2500jevreja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

3 cilindra,,75ks,,,fura do 200kmh,,,2ventila po cilindru,,jedino sto mu je zadnja guma 120,,130 plafon na felnu,,,nije lose motorce,,

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad
:) nije raritet, mada se kod nas cesce vidja k-100... Ako se ne varam nasa policija je vozila k75 pre ne go sto su nabavili ove nove boxere r-850...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

Ja imam model RT iz 92 god. istina je da su ga vozile polcije i to skoro svih evropskih drzava i cesto su i danas korisceni kao pratnja

politicarima i vaznim licnostima a nije retkost da i pored Harlija bio je i u Americi policijski bike.

Koliko sam ih nalazio po oglasima i ne Ebay ima ih i sa 200.00 i 300.000 hiljada km. pa mislim da to dovoljno govori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

K75 je mladji brat K100, nasa policija ga nikada nije koristila, bilo je par komada za neki eskort ali su kao sluzbeni motocikli korisceni boxeri. Motor je sam po sebi veoma kvalitetan i sigurno vredi te pare, mada ti je moja preporuka da ako vec zelis takav motor potrazis K100 MKII (89-91) jer je po meni bolji (ranije sam posedovao K75 sad vozim K100) u sustini razlika je samo u tom jednom cilindru manje i snazi a ostalo je skoro sve isto, cak K100 MKII i K75 skoro identicno i izgledaju. Izdrzljivi su i sigurno te nece izdati, ja licno poznajem coveka ciji je K75 presao oko 250 000 bez ikakvih problema. Stabilan, pouzdan i udoban motor, vrlo lak za voznju. Po meni najveca mana je to sto kad ga ostavis na copavoj po nekad se desi da zadimi malo kad ga upalis (zbog ulja koje se slije niz cilindre) ali kad je na stenderu to ne moze da se desi. Moja preporuka u svakom slucaju, mada ako mozes potrazi K100 i obavezno probaj motor, jer ljudi su obicno podeljeni, ili su odusevljeni ili im se ne svidja. Recimo ja sam ranije vozio BMW boksere (i sad po nekada :)) ali K je sasvim druga koncepcija i po meni mnogo bolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

A brate koliko to ti imaš tih BMW mašina e ako su sve tvoji svaka ti čast, ja zasad ima jednoga a u toku je nabavka još jednog R-80RT

a za iduću godinu obavezno jedan YOUNG TIMER R-45 i to onaj od 80 pa na gore zbog elektronskog paljenja jer do tad bjehu platine i isključivo 27KW i 450ccm.

E ovo što spominješ to dimljenje sa agregatima proizvedenim posle  avgusta 88god toga više nema pa ako i stoji i 3 sata na bočnoj nogari

tako navodi proizvođač a i kod mene je tako i to testirano nema dima a kod mojih drugara koji su imali starija godišta zaista ga je bilo.

Drago mi je da si ovo spomenuo za tu tolku kilometražu ja sam sa mojim na 65000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad

K75 je mladji brat K100, nasa policija ga nikada nije koristila...

E, jeste mali off ali bas me zanima... Jel si siguran da ga nasa policija bije koristila? Ja bih se zakleo da sam ih vidjao u novosadskom sup-u....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

A brate koliko to ti imaš tih BMW mašina e ako su sve tvoji svaka ti čast, ja zasad ima jednoga a u toku je nabavka još jednog R-80RT

a za iduću godinu obavezno jedan YOUNG TIMER R-45 i to onaj od 80 pa na gore zbog elektronskog paljenja jer do tad bjehu platine i isključivo 27KW i 450ccm.

E ovo što spominješ to dimljenje sa agregatima proizvedenim posle  avgusta 88god toga više nema pa ako i stoji i 3 sata na bočnoj nogari

tako navodi proizvođač a i kod mene je tako i to testirano nema dima a kod mojih drugara koji su imali starija godišta zaista ga je bilo.

Drago mi je da si ovo spomenuo za tu tolku kilometražu ja sam sa mojim na 65000km

 

Pa pored ovih nabrojanih u potpisu imam jos par komada, ali ne bih sad da se hvalim  ;D ;)  Razmisli o R65, kad vec razmisljas o R45, jako su slicni, a opet razlika od 200ccm je vise nego primetna.

A za oko ovoga  sa dimljenjem se slazem, moj bivsi K75 je dimio a sad vozim K100 MKII 90god i nemam problema sa tim, inace definitivno motor koji vredi.

 

 

K75 je mladji brat K100, nasa policija ga nikada nije koristila...

E, jeste mali off ali bas me zanima... Jel si siguran da ga nasa policija bije koristila? Ja bih se zakleo da sam ih vidjao u novosadskom sup-u....

 

Koliko ja znam, nasa policija je koristila ranije R50/5, R75/5 /6,, R65, R65LS, R80RT i sada R850RT imali su par komada K serije ali nisu bili saobracajna, vec su sluzili za eskorte, kada sam se raspitivao kod nekih ljudi zasto nisu uzimani motori K serije za saobracajnu rekli su mi da su im bili skupi a i da njihovi mehanicari koji su navikli na boksere nisu bili odusevljeni novim agregatom.  Sad ne znam kakva je situacija u NS, to i nije bas moj reon, ali moguce da su oni imali neki i u saobracajnoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

Pa pored ovih nabrojanih u potpisu imam jos par komada, ali ne bih sad da se hvalim    Razmisli o R65, kad vec razmisljas o R45, jako su slicni, a opet razlika od 200ccm je vise nego primetna.

A za oko ovoga  sa dimljenjem se slazem, moj bivsi K75 je dimio a sad vozim K100 MKII 90god i nemam problema sa tim, inace definitivno motor koji vredi.

 

E pa ovako taj R-45 mi je upravo interesantan zbog te kubikaže , jer kod mene u Republici Srpskoj ovi koji odlučuju o cijeni registracije smatraju da je to luksuz tačnije sve preko 500ccm ima dodatni porez na luksuz i druge dažbine su mnogo skuple preko 500, a meni taj motor je posebno drag i njime ne namjeravam da putujem nego se sa vremena na vreme provozam po gradu i malo do mora koje mi je blizu,a nije da nijew bilo bo bolje taj R-65 ali najviše bih volio imati te R-25 ali to se teško nalazi a i bogami nije im baš mala cena.

Nego pošto si ti već duže vremena korisnik BMW-a bilo bi dobr da nam kažeš gdje su najpovoljniji rezervni delovi za održavanje barem ono potrošnog materijala ako se to ne sme pisati zbog reklame pošalji na PM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Ako adminima smeta neka slobodno obrisu post, ali mislim da ovo ne spada u reklamiranje, sto se tice potrosnog materijala za K100 (nista mi do sada nije trebalo sem filtera i ulja i semeringa za viljusku) uzimam kod Radulovica, kod jnega se mogu uzeti i delovi za ove starije, mada je se bas dugo ceka kad se za njih narucuju delovi tako da za R50/5 i R75/5 po nekad uzimam kod Radulovica a nekad iz Nemacke (Ulismotrradladen) ili iz Grcke., dok za R25/1/2/3 do sada sam uzimao samo iz Nemacke i iz Grcke, mada moze i za njih nesto da se uzme kod Radulovica. Ako te nesto zanima slobodno se javi na PM da ne bi gusili ostale na temi. A imam i neke R25 za prodaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja