Jump to content

Moto Zajednica

02.04.2008. BG - Fontana: Piaggio Liberty 125 - Zastava Poly pickup

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Jutros oko 8 sahata na raskrsnici kod McDonalds-a kod Fontane na Novom Beogradu desila se saobraćajna nezgoda sa dva učesnika - Piaggio Liberty 125 registrovan u Beogradu BG*16-494 i Zastaval Poly pick-up registrovan na području opštine Ruma sa tablicama RU*50-714.

 

Motociklista Goran Mlađenović (1977. godište) je vozio iz pravca NBG opštine prema Tošinom bunaru kada ga je prilikom skretanja u ulicu Otona Župančića (iz pravca Tošinog bunara) pokupio čiča u pick-up-u. Čiča ga izgleda nije vidio od busa koji je stajao na semaforu te je započeo svoje skretanje bez dalje provjere stanja dolaznog saobraćaja.

 

Nakon sudara, sa automobila je odvaljena jedna polovina branika, a čiča je nakon završenog skretanja stao kod semafora i izašao iz auta. Nastradali Mlađenović se previjao na sred raskrsnice i držao za obadve noge, te "častio" vozača automobila. Kada ga je primjetio kako samo stoji kraj semafora, Goran je krenuo prema vozaču, na šta je dotične sjeo u auto i krenuo da bježi što je Gorana još dodatno isprovociralo, te je bukvalno doskakutao na jednoj nozi do Poly-ja i krenuo da izvuče vozača iz kabine. U "borbi" je stradalo staklo na vozačkim vratima automobila dok je vozač palio automobil i bježao.

 

Ipak, kako se ispostavilo, dok smo zvali policiju i hitnu pomoć (slučajna prolaznica je okrenula 92, a ja sam zvao 94), jedan taksista je presreo čiču, natjerao ga da parkira automobil, uzeo mu ključeve i vratio ga na mjesto događanja.

 

Gorana je odvezla hitna pomoć na pregled u Urgentni centar, a saobraćajna policija je bila i obavila uviđaj. Goranov gazda je bio dok se vršio uviđaj i pokupio ključeve i kacigu, dok je motor preuzet od saobraćajne policije negdje oko 2-3 sata popodne. Sa Goranom sam se čuo - kaže da je sve ok, nema ništa slomljeno, vidjeo sam obadva koljena i lijevu potkoljenicu koja su natučeni i izgrebani, ali je prošao (prema riječima doktora) samo sa istegnutim ligamentima.

 

Inače, Goran radi na Bežaniji u restoranu "Bali". Imao je kacigu, ali sem iste praktično ništa od sigurnosne opreme, što je u principu standardno za vozače skutera (nadam se da se zbog ovoga neće niko naljutiti). Osim toga, iako je na motoru konstatovana totalna šteta, nepovoljnost za njega je neposjedovanje A kategorije za upravljanje vozilom. Još jedan problem je što je Goran prije 4 mjeseca imao takođe saobraćajnu nezgodu... Pretpostavljam da će to na njega najvše psihološki uticati. A sreća je što je svoju ženu povezao na posao, koju je 5 minuta prije udesa ostavio na poslu...

 

Ja sam ostao da dam izjavu saobraćajnoj policiji, ali moj iskaz se najvjerovatnije neće uvažiti zato što nisam vidjeo cjelokupan razvoj događaja. Ipak, drago mi je da sam mogao da pomognem čovjeku ako nikako drugačije onda barem da mu pružim podršku dok nije došla policija i hitna pomoć. Od jedno dvadesetak ljudi koji su se u tih 10 minuta tu skupili, nakon dolaska policije praktično niko nije ostao... :(

 

Nadam se da će barem neko iz ovoga izvući neku pouku, a bitno je da je Goranu dobro.

 

Slike su u prilogu...

 

post-1292-1287899540204_thumb.jpg

post-1292-12878995403589_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Uh... dobro je da je nosio kacigu (bar), ali je veliki hendikep sto nema 'A' kategoriju. Drago mi je sto nema vece povrede.

 

Djole tebi svaka cast sto si ostao sa njim do dolaska hitne pomoci. Velika je stvar kad nekome pruzis pomoc i podrsku u takvim trenutcima.  :)

 

Imao je kacigu, ali sem iste praktično ništa od sigurnosne opreme, što je u principu standardno za vozače skutera (nadam se da se zbog ovoga neće niko naljutiti)

 

Nema razloga da se bilo ko ljuti !  Ovakve situacije mogu svima da se dese, a oprema je tu da nas zastiti !

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Nece dobiti vecu kaznu ako nije kriv....Kaznu ce platiti kao da su ga zaustavili na ulici nista posebno....

Ja sam imao udes bez A kategorije i sa isteklom reg i platio sam kaznu za to ali nije bila moja krivica i presudjeno je u moju korist.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Nece dobiti vecu kaznu ako nije kriv....Kaznu ce platiti kao da su ga zaustavili na ulici nista posebno....

Ja sam imao udes bez A kategorije i sa isteklom reg i platio sam kaznu za to ali nije bila moja krivica i presudjeno je u moju korist.....

Po zakonu svako odgovara za ono sto je pocinio. Osnovna stvar je da ce naplatiti stetu i velika je verovatnoca da ga za kategoriju nece ni teretiti ako to u zapisnik nije uslo, odnosno ako su ga u urgentni odveli pre neko sto je s.milicija dosla. U svakom slucaju zelim mu brz oporavak, i jos brze polaganje a kategorije (liberti ce da popravi za relativno male pare)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Dok sam ja bio tamo, uzeli su mu samo ličnu kartu. E, sad, šta je bilo kad su ga kasnije gledali i pričali, ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Svim matorim ljudima treba zabraniti upravljanjem vozila,koliko sam postova procitao

i uglavnom su sve matorci napravili sranja.Mene je isto letos cica pokupio na i poceo da bezi.......

da ne davim,Goranu zelim brz oporavak....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Mora dvostruko da se poveca oprez kada se nalazimo iza ili pored autobusa. Zaklanja pogled vozacima iz suprotnog smera i najvishe mi tu na*ebemo!

Bili kako bilo, coveku zelim brz oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja