Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1100RT - prednji diskovi

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2418 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Potrebni su mi prednji diskovi za pomenuti model

 

Ima ih u dve varijante. 276mm i 305mm. Pretpostavljam da su 305mm, ali proveri koji idu za tvoj motor. Šaljem ti cene na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Iskopo sam no name diskove, kineske za EU verovatno, al dostava skuplja nego što je cena, ko da ide na Mars, pa neće prime paypal iz Srbije nego bankarsku doznaku traže što dodatno košta, ako uspem da napravim neku razumnu varijantu, prijavljujem, muka mi je više od ovoga i na kraju ću da ih napravim ovde. Inače, za seriju 1.2 GS, BMW je ukinio mogućnost kupovine delića plivajućeg seta i sad samo može da se kupi kompletan disk sa zanitovanim tim setom, al i to se da napraviti bez problema, čak i u još boljoj varijanti, ne znam kakav je status kod ovakvog diska sa zvezdom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pozovi Rausa iz Kreljava , imao je jednog RT-a rasturenog. Mozda su mu diskovi Ok , probaj nista te ne kosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Resnik
  • Motocikl: BMW R1100RT BMW F800GS

meni su diskovi u principu dobri samo ima lufta u biksnama, neynam dali je pametno da se samo one yamene posto mogu nove da se nabave po pristupacnoj ceni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

meni su diskovi u principu dobri samo ima lufta u biksnama, neynam dali je pametno da se samo one yamene posto mogu nove da se nabave po pristupacnoj ceni

Ako radijalno ima lufta,nije dobro, a ako aksijalno (malo se drmaju) nemas problema. Inace mozes da zamenis biksne (kako ti kazes) samo vodi racuna da pravilno namestis segere iza podloske (oni su sa unutrasnje strane diska).Diskovi bezbedno trce do 4,5mm debljine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

(Dr) Đunta hoće naravno. Prvo počnu da se ljuljaju kružno, kad se uhvati rukom i proba da se rotira, čuje  se tak kad se motor gurne u nazad i stisne kočnica, kad radi radijalno to je već ohoho. Nije problem u samom kočenju već u habanju rupa samih diskova usled potrošenosti bolcnova, kad se disk razloče ne pomažu novi bolcnovi već mora da se izrade po meri. I tu bi moglo da se malo uznapredi taj plivajući ansambl i da se poprilično smanji i odloži lupkanje usled potrošenosti i neminovnog povećanja zazora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Resnik
  • Motocikl: BMW R1100RT BMW F800GS

Posao mi je pojacavanje tvrdoce osnovnog materijala. Tako da sam HVOF postupkom metalizacije nabacio 0.15mm volfram karbida na osovinice i dobio tvrdocu od 150 rokvela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Posao mi je pojacavanje tvrdoce osnovnog materijala. Tako da sam HVOF postupkom metalizacije nabacio 0.15mm volfram karbida na osovinice i dobio tvrdocu od 150 rokvela

 

dobro da si nam reko :D

 

@ đunta

Tefterisi Acu , trebace nam , osovine-leptiri-biksne  ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja