Jump to content

Moto Zajednica

Slovenija - Autoputem ili Podravskom magistralom?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

A oвуда?

 

Идем често тута само што се код Вараждина одвајам десно на Чаковец па даље Лендава...

 

Асфалт одличан, ограничења 70-90, нема милиције. Добро, ми углавном крећемо око 1 иза поноћи и тамо смо са зором. Тако да тај део одвозамо ноћу.

Taj put je ok do Ptuja, a onda nesme da ide AC za Mb jer mu treba vinjeta. Ali kad dolazi u Ptuj, tamo lako skrene magistralom prema Sl Bistrici, Konjicama,  Vojniku i tamo onda skrene za Dobrnu i posle još malo do Velenja... Jedino ako mu je želja da ide na AC ali treba vinjeta. Dopbro nije 7,5€ /tjedan neka lova ali to je na njegovoj odluci :  http://www.dars.si/Dokumenti/Vinjeta_228.aspx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

@Maxter

A kakav je taj put Sl. Bistrica, Konjice, Vojnik sto si spomenuo... verovatno ce me tu mrak zateci vec, da to nisu neke vukojebine :lol2: ?? Jel dobar put?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Put je definitivno OK . Možeš  čak  malo i da krivinariš,   pogotovo  od Sl. Bistrice prema Sl. konjicama i dalje prema Vojniku.  

A granicu prelaziš definitivno na prelazu Dubrava/Zavrč.

Trnovec ti je prelaz, ako voziš iz Čakovca prema Ormožu, pa dalje za Ptuj, prema Sl.Bistrici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

 

Zasto ne: Ilok, Vukovar Osijek, Valpovo, D Miholjac, Slatina, Virovitica? To je prilicno brza cesta sa dugackim pravcima gde mozes da zavrnes. Postoji obilaznica oko D Miholjca (ove godine zavsena) i delovi kroz sela su malo sporiji, ali zato izmedju sela... Ok nije bas krivinarenje, ali tebi je potrebna brzina bez dosadnog auto puta. Bice nesto krivina kasnije kada udjes

Lepse je preko Nasica ,ima malo  i uzbrdo i nizbrdo kroz sume doduse jedno 10ak km je duze do Slatine ali je to zanemrljivo

 

 

 

Da li je brze? Prosao sam davno tim putem, ali se secam da put ide stalno kroz naselja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

E drugari, izvozah se za sve pare.. mnogi vaši saveti su mi korisni bili i Hvala Vam Svima na tome! Išao sam i autoputemm i Podravskom...i sve to mogu da zanemarim kad se seim Slovenije! Ono je raj na zemlji za vožnju motorom! Raj!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Išcita celu temu al se pogubi od silnih predloga i naziva mesta. Nisam nikad vozio podravku pa nemam nikakvu predstavu o njoj al hocu da je overim :vitez: ...

 

1. Konkretno me zanima kojom rutom osjek-varazdin (nocna voznja).

Moze i preporuka do OS al to je manje bitno.

 

2. Na koji gr.prelaz idem iz varazdina ka ljubljani.

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.
4 hours ago, travelman said:

Išcita celu temu al se pogubi od silnih predloga i naziva mesta. Nisam nikad vozio podravku pa nemam nikakvu predstavu o njoj al hocu da je overim :vitez: ...

 

1. Konkretno me zanima kojom rutom osjek-varazdin (nocna voznja).

Moze i preporuka do OS al to je manje bitno.

 

2. Na koji gr.prelaz idem iz varazdina ka ljubljani.

 

Hvala.

Neznam odakle krećeš,nemoj na Bogojevski prelaz,sa hrvatske strane su radovi do Osijeka,i put je delimično zatvoren za saobraćaj,idi na Ilok,tu je ok. Podravska je uglavnom dobra,sa nekoliko obilaznica većih gradova, Po manjim mestima,ako voziš preko ograničenja,zatvori se semafor ispred tebe,tako da moraš čekati,a ima i kamera za brzinu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala ... polazak iz bg 30.decembra, bice valjda radovi gotovi do tada mada sam iz teme i planirao put iloka ka sto si ti preporucio.

 

Stara je tema al generalno je i danas sve isto, to me je zanimalo.

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Ja sam išao Podravkom za Sloveniju za 1. Maj. Iz Bačke Palanke preko mosta u Ilok. Mislim da je granični prelaz između Hr i Slo Ormož pa na Ptuj, a odrediše je bilo Škofja Loka.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2826 postova
On 7.10.2022. at 16:02, travelman je napisao:

Hvala ... polazak iz bg 30.decembra, bice valjda radovi gotovi do tada mada sam iz teme i planirao put iloka ka sto si ti preporucio.

 

Stara je tema al generalno je i danas sve isto, to me je zanimalo.

 

Hvala.

ako još nisi bio moraš proveriti radove u jednom od sela uz dunav na putu Ilok Vukovar.Tu je negde na pola puta i mora dosta da se kruži da bi se zaobišlo a i put od Čelareva do Palanke je zatvoren od letos i tu mora mnogo da se kruži.Ako ideš iz Beograda onda na Tovarnik pa na Vinkovce i onda na sever

ili gore na Erdut

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 18 minuta, sasa ns 1 je napisao:

.Ako ideš iz Beograda onda na Tovarnik pa na Vinkovce i onda na sever

ili gore na Erdut

Hvala, polazak 30.decembra kao sto rekoh. 

Samo da nema snega i kijameta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Prođoh u petak do B. Palanke novim putem... Nešto još malo raduckaju oko Čelareva ali glavni put je završen, samo na par mesta propuštaju vozila naizmenično. Lepo su odradili, samo traktori navlače blato na put pa treba obratiti pažnju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 16 sati, travelman je napisao:

Hvala, polazak 30.decembra kao sto rekoh. 

Samo da nema snega i kijameta.

Ako budes isao kroz Šid cimni ili pusti por. necu te zadrzavati, mahnem, bacim koji karanfil pa peglaj dalje :jee:(ako i ja ne kidnem negde) 

063/8541744 :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 1 minut, bdada je napisao:

Ako budes isao kroz Šid cimni ili pusti por. 

Vidi, sad ću da idem kroz Šid pa makar bio i kijamet.

Krećem oko 17h iz bg pa sad kolko mi treba ovom mojom sirotinjom do tebe :vitez:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 2 sati, bdada je napisao:

1,5h do zmaja i jos 1h do Šida :D

Vazi :sampion:

Ako se vama,sada priviđaju zmajevi,mogu samo da pretpostavim šta će biti kad se sretnete.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2826 postova
Pre 9 sati, DraganNS je napisao:

Prođoh u petak do B. Palanke novim putem... Nešto još malo raduckaju oko Čelareva ali glavni put je završen, samo na par mesta propuštaju vozila naizmenično. Lepo su odradili, samo traktori navlače blato na put pa treba obratiti pažnju. 

ja da idem iz beograda išao bi na Šid pa na Našice ka Varaždinu ili na Osijek sevrnije.Nema potreba da ideš na novi sad.Ili ako hoćeš baš na Ilok onda Ruma sremska kamenica pa uz dunav do iloka .Ili Šid -ilok-

Ili novom odličnom motoraškom turom na Banstol duž bila Fruške gore sve do vizića pa na Ilok.Taj put je trenutno najlepši u Srbiji

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Da ne otvaram drugu temu, jedno pitanjce.

I ja sa prijateljima krećem prvog Januara do Graca, na par dana. Ubedio da je lep grad ali ja ga izabrao zbog Luisa :).

Šta se dešava sa ovom forom oko ulaska Hrvata u Šengen, da li će biti nekih problema na granici ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Moguća su samo duza zadrzavanja zbog detaljnije kontrole jer su oni sada spoljna granica. 

Bilo na tv, govorio HR carinik.

....

Pre 9 sati, gebee&co je napisao:

Ako se vama,sada priviđaju zmajevi,mogu samo da pretpostavim šta će biti kad se sretnete.

Opasno je kad se prividja plavi slon od 1000 tona, 200 miliona dolara u kešu i bela smeša ... na zmajove smo navikli.

Pre 7 sati, sasa ns 1 je napisao:

ja da idem iz beograda išao bi na Šid pa na Našice ka Varaždinu 

To je to, usvaja se tvoj predlog :takoje: ....

Promenio član travelman
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Da li sam dobro shvatio Sid, Tovarnik - Vinkovci, Djakovo, Nasice pa onda?  Ka Slatini? To je sve kroz sela. Jel ima neki razlog za izbegavanje Vukovara pa Osijek pa onda dalje ka Slatini (Podravska Slatina), Donji Miholjac, Virovitica pa ka Varazdinu? Tu postoje obilaznice oko naselja i lakse se prodje. Naravno da postoje i kamere koje mere brzinu u naseljenom mestu i presretaci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
On 12/11/2022 at 10:48 PM, sasa ns 1 said:

ako još nisi bio moraš proveriti radove u jednom od sela uz dunav na putu Ilok Vukovar.Tu je negde na pola puta i mora dosta da se kruži da bi se zaobišlo a i put od Čelareva do Palanke je zatvoren od letos i tu mora mnogo da se kruži.Ako ideš iz Beograda onda na Tovarnik pa na Vinkovce i onda na sever

ili gore na Erdut

Čelarevo-Palanka su završeni radovi prošli tjedan ... novi je asfalt od Begeča do Palanke .. ;)

 

U HR prije Vukovara su radovi Između Opatovca i Mohova, ali obilazak nije predugačak.. ideš preko Lovasa ... produži se put za par km .. :takoje:

 

Bez obzira na koji granični prijelaz se ide (Palanka, Neštin, Šid) , put prema Sloveniji nije nešto pretjerano zanimljiv jer je sve kroz sela i po ravnom .. i sve se ustvari svede na isto .. 

 

Ako se ide autom i treba se što prije stići, bez puno zaustavljanja, ja bih preporučio Ilok (ili Šid)-Vukovar-Osijek (ima obilaznicu)-Miholjac(ima obilaznicu)-Slatina(ima obilaznicu)-Virovitica-Koprivnica-Varaždin ... 

 

OBAVEZNO skinuti neku aplikaciju za kamere jer ih ima više nego govana u svinjcu ... (ja koristim "speed cameras" i odlično radi)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1567 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 12 sati, strasilo je napisao:

OBAVEZNO skinuti neku aplikaciju za kamere jer ih ima više nego govana u svinjcu ... (ja koristim "speed cameras" i odlično radi)

 

Po lokalnim putevima??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja