Jump to content

Moto Zajednica

MZ custom bobber -epizoda 2

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

A Springer ?

 

Dosta olako rečeno, možda kao jaka i velika želja ali kao realizacija, veoma veliki, ozbiljan i skup zahvat.

Znam samo za dva čoveka koja su sami napravili tu vrstu viljuške i da to radi i da liči na viljuške kakve smo vidjali na "discovery" kanalu.Za jedan primerak imam sliku, možda malo ne jasnu ali vidi se. Drugi majstor je napravio nekoliko komadaod kojih je jedna bila na preradjenoj Yamahi 1.1.

ee7nb_12162008103416pm0051af8.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

A Springer ?

To sam ostavio za kraj, ukoliko budem imao volje (citaj: para) probacu da napravim, mada me tu koci pravljenje novih trouglova upravljaca. Ali i za to imam resenje - da ostavim originalne...Videcu jos uvek traje zima, ima do marta meseca jos vremena  :)

 

E da video sam male amortizere,krace nisam jos video u prodaji.Od torija,mislim da bi ti odgovarali.

Ne bih stavljao amortizere jer viljuska koju bih pravio ne bi bila duza od originalne, tako da ce dovoljne biti samo opruge...

 

A Springer ?

 

Dosta olako rečeno, možda kao jaka i velika želja ali kao realizacija, veoma veliki, ozbiljan i skup zahvat.

Znam samo za dva čoveka koja su sami napravili tu vrstu viljuške i da to radi i da liči na viljuške kakve smo vidjali na "discovery" kanalu.Za jedan primerak imam sliku, možda malo ne jasnu ali vidi se. Drugi majstor je napravio nekoliko komadaod kojih je jedna bila na preradjenoj Yamahi 1.1.

[

Ma prave ljudi svasta, u KG-u je napravljen bas lep springer za Guzzija, u Petrovcu na Mlavi covek radio springer na trajku sam samcijat uz pomoc obicne brusilice, obicne burgije i najobicnijeg tzv."amerikanera"-busilice i ispalo je super a isto tako i radi-bez problema...Kada se ima volja, malo znanja sve se moze, nije springer nesto bog zna sta za napraviti, samo treba alat!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ma probao sam od APN-a ali su mi nekako slabasni...

Ne bih da se salims a tim stvarima, ipak je moje du** u pitanju!! ;D najbolji su originali!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
                                                  ;D najbolji su originali!!

 

Naravno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Picasoo, dokle si stigao sa radovima, sta je na redu?

...-posekao sam sta trebalo, dobio dobar rezervoar-njega moram da nakacim na ram-da mu napravim drzace, uradio druge fuzastere i komande kocnice i menjaca, ovih dana pravim sediste, zadnji branik, kuciste filtera vazduha i slicno...

Zadovoljan sam kako radovi napreduju!!

 

Mislim da cu i drugi korman da mu postavim, onaj "lancani" mi je isuvise visok za ovaj novi "look"  :D u ovakav izgled se bas lepo uklapa njegov originalni korman, a mozda cu nesto i da pravim samo da me ne slazu majstori koji imaju masinu za savijanje cevi. Zadnji deo rama posecen, napravljeno leziste za sediste, ostaje sediste da se napravi pa posle novogodisnjih praznika da nosim kod majstora da mi ga opsije kozom-sediste ce biti solo (nesto slicno kao kod Dukijevog ES-a) a imace i malo suvozacevo sediste na zadnjem blatobranu...

Na prolece, Boze zdravlje premijera, zajedno sa slikama i opisom radova... ;)

Malo se brinem oko kucista filtera vazduha. Ne toliko da ga napravim, nego sto cu izgubiti onaj njegov originalni zvuk koji mi se bas dopada, ali je** ga, some wins-some lose sto kazu Portorikanci  :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Nemoj da cekamo do proleca za slike, " baci neku " onako usput da pratimo radove, i resenja na MZ-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ma probao sam od APN-a ali su mi nekako slabasni...

Ne bih da se salims a tim stvarima, ipak je moje du** u pitanju!! ;D najbolji su originali!!

 

Skrati MZ-ove.Pogledaj kako izleda na plavome čoperu što sam kačio slike.dobro rade, čak su malo i pretvrdi.

 

post-3670-12879013749339_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

  Nemoj da cekamo do proleca za slike, " baci neku " onako usput da pratimo radove, i resenja na MZ-u.

 

Jest' brate, ne mrcvari nas. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

 

Skrati MZ-ove.Pogledaj kako izleda na plavome čoperu što sam kačio slike.dobro rade, čak su malo i pretvrdi.

 

 

 

Pa to mi je i MZ nekoliko puta savetovao, a sve nesto razmisljam, da ne zaje**m stvari ako ih skratim...(a posekao sam citav ram-reci ce neko ?!)!!

Vrlo verovatno da cu ih skratiti da istaknem zadnji tocak jos malo. BTW, gornje leziste zadnjih amortizera sam pomerio za nekih 3 cm ka sredini motora jos ako bih skratio amortizere bilo bi bas kako treba...!!!

 

Kako cuci rezervoar?

 

Odlicno, kao nosa na d**e... :D :D

Inace MZ mi je doneo rezervoar od NSU-a, ali mi nekako nije lezao lepo, dok se nije Dex pojavio sa rezervoarom od Ardie-a koji je kao saliven za bobber-a...Video MZ, kaze super (a znate kako je on skrt na pohvalama  ;D)

 

  Nemoj da cekamo do proleca za slike, " baci neku " onako usput da pratimo radove, i resenja na MZ-u.

 

Jest' brate, ne mrcvari nas. ;D

Ma bice slika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ukusi jesu različiti ali je meni bolji tvoj ''lančani'' volan od ove štangle. Pruža veći konfor kod sedenja jer su ovde noge opružene, ruke takođe pa zamisli kakav oblik kičma zauzima.

 

A sa kičmom smo jači i ti i ja... :'(

 

Kada već praviš motor napravi ga po meri kao šnajder, nema potrebe da praviš konfekciju...

 

Sećam se kako sam bio zadovoljan Drag Star-om. I lep, i težak i veliki, idealno radi u nižim obrtajima i ne prija mu navrtanje u crveno, lepo vuče skoro od lera, veliki a lako upravljiv...

 

Kada sam seo na njega, opet sve idealno, konfor kao u kabinetskoj fotelji. Međutim položaj me ubi, gađa me u taj jedan pršljen koji nevalja i nikako nemogu da se namestim. Opet, kada se ja namestim to je za motor nenormalno, nije ni tako za vožnju...

 

Moj savet je da sedneš na hoklicu i ''gnjezdiš' se koliko god možeš pa nađeš sebi idealan položaj. I mislim da kičma ima više slobode ako su ruke bliže...

 

A sličnosti i razlike čopera i bobera ne bi trebalo da budu suviše bitne, šta će ti savršeno lep motor strogo definisane kategorije ako nemožeš da ga voziš?

 

Neka se estetika prilagodi zdravlju a ne obrnuto, to je ipak TVOJ motor. I sada se o tome odlučuje, ne treba ti brusilica u rukama u sezoni.

post-1570-1287901383839_thumb.jpg

post-1570-12879013838969_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Pravo zboris Vujo...

MZ bobber je trenutno u "lebdecem" polozaju-stoji na napravljenom postolju pa ne mogu nikako da se popnem na njega(kada vidite slike sve ce vam biti jasno  :D). Kada sam pravio fuzastere motor je bio na zemlji pa sam sve radio po mojoj meri, tako dami ne bude nezgodno za sedenj, isto cu to uraditi i kada "krojim" sediste... Naravno da ce isti princip vaziti i za upravljac...

Pre nego sam doneo (tesku) odluku da bobber-a ponovo preselim u radionicu i posecem (citaj:pos**em se na) sve sto sam radio prosle zime dugo sam razmisljao sta tacno zelim da napravim od ovog dvotockasa!

Nakon dugog (i teskog) vaganja dosao sam do zakljucka da cu se uciti na proslogodisnjim greskama u izradi i da cu po svaku cenu napraviti motor koji ce mi odgovarati u svakom pogledu...od izgleda, do udobnosti!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pravo zboris Vujo...

MZ bobber je trenutno u "lebdecem" polozaju-stoji na napravljenom postolju pa ne mogu nikako da se popnem na njega(kada vidite slike sve ce vam biti jasno  :D).

  Jel u ovako u " Lebdecem " polozaju - ko moj kad sam ga radio ?

post-3891-12879013961146_thumb.jpg

post-3891-12879013961668_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

   Jel u ovako u " Lebdecem " polozaju - ko moj kad sam ga radio ?

 

U sunce ti zarko...kao da si ga spremio za Milivsku klisuru  ;D ;D ;D

Ma jok, vodoravno stoji, nesto kao "ni na nebu ni na zemlji", stoji na stalku koji je moj pokojni otac koristio kada je pravio metalne kapije i ograde. Mnogo mi je zgodnije da radim ovako nego kao prosle zime kada je stajao na zemlji! Mnogo je pristupacniji a i bolji za "odokativne preglede i zakljucke"  ;)

 

P.S. Zverinjak, hvala za link-veoma je koristan!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Duzi je zbog ovog : kad sam pravio alat za ram - uzeo sam ram od ETZ-a 251 ( merio ga, i delovao mi je isti, a duzi je par santimetara ) !

post-3891-1287901398955_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Uh što mrzim ''nekih par santimetara'', onih što prave razliku 250/251.

 

Tih par santimetara kvare devojci poštenje. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Single sediste za mog "novog" bobbera je zavrseno i odneto kod opancara na tapaciranje... Jos koja sitnica(drzaci zmigavaca, pojacavanje varova...) i bobber ide na farbanjeeeeeeeee ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja