Jump to content

Moto Zajednica

Sport ili sport turing 89-95 god. 400-900 cm3

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Vozio sam zx9r 98' god. Njegova potrošnja se kretala 4,5-6,5 litara na 100 km. A sta se sa tim gpz-om tad dešavalo i zašto je trosio toliko stvarno ne znam,lepo zdravo je radio nije bacao dim na auspuh. Ostao mi je u secanju kao velik potrosac,negde u to vreme pre desetak godina sam vozio jedan kraci period Suzukija 1100 gsxr čini mi se da je bio 95' god. I taj je trosio prilično puno,na oko je bio kao nov a u realnosti krš žešći. Ispadao je iz druge brzine i na kraju iz nepoznatog razloga zaribao. Taj Suzuki mi je bio najgora kupovina u životu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nece motor zaribati tek tako, pogotovo ako je Japanske proizvodnje,  tu su potrebne godine i godine maltretiranja od strane neodgovornih vlasnika, koji rade servis i menjaju ulje i filtere onako, kad se sete, ili ni onda.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Ovaj konkretan GPZ900R potrosi 6,3-6,5 kad se vozi do 150 km/h. Svako dodavanje gasa preko toga povecava potrosnju naravno... Tako da je moguce da potrosi i 8-9 litara kad bi se vozio 220-250 km/h :zdravo: Samo nadam se da niko ne vozi tako...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Taj gsxr 1100 ako je bio 95 god..to je vodenjak inije neki motor.....suzuki je imao dobre uljare 750-1100 od 85 do 92..i ti motori su jako dobri...posle 92 pa do pojave K modela tj posle 2000god....sve ostalo u u medjuvremenu manje vise lose..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Mohikanac upravu si taj 1100 je bio vodeno hladjenje. Do pre par godina su uljare bile popularne ovde u mom kraju. Tri drugara su vozala 750 a ni jedan nije imao drugu brzinu. U suštini lepo se vozi taj gsxr iz 91' u nizim obrtajima je bolje potezao od zxr-a a posle su bili tu negde možda je zxr za nijansu bio veseliji u vecim obrtajima. A sto se tice Gpz 900 dobro je isao,mada na prvi pogled deluje kao mrcina koja se jedva vuce po putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Razmisli i o YAMAHI DIVERSION 900 S

Nas dvoje stalno putujemo zajedno i sa sva tri kofera i tank torbom. Udoban, pristojno izgleda, može da potegne, vazdušara/uljani hladnjak, kardan, ne kvari se, nema suvišne elektronike i troši do 6l. pri vožnji do 130, relativno niska nabavna cena!?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

 

Ja cisto sumnjam da taj gpz 900r i moze da ide 250..

Top speed 158 mph (254 km/h)[5]

samo ti sumnjaj

 

 

 

Da da samo se ti nadaj...toliko je isao nov....sad posle 30 godina i ko zna koliko kilometara ako bude isao i 230 ja cu da ga pojedem celog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Ja sam sinoc kupio motor,u pitanju je gsxr 91'. U pristojnom je stanju. Bice tu preko zime malo igranja ali nista strasno. Agregat i menjac fino funkcionisu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Dobar izbor....jos ako je 1100...to ti je sve u jednom,malo kosta,ide kao djavo,delovi dzabe i najbitnije jedan od najizdrzljivijih...750 sve isto to osim sto malo losije ide..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Suzukija sam platio ravno 1000 evra. Sve je na svom mestu,plastike nisu varene i krpljene...sto bi se reklo fabricko stanje. Od potrošnog materijala trebaće mu na porolece nove gume,ostalo je ok. Danas se javio i prvi problemcic,radio je bas dobro ali je sad počela da zeza jedna svećica. Prethodni vlasnik kaže da mu je jedan karburator prelivao,to je resio sve je oprano prestelovano i u tom karbu je iglica zamenjena. Svecice nije menjao,tako da se nadam da zbog njih zeza. Al vise u sutra ako stignem tacno sta ga boli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Hvala svima na pomoci kupio sam 1994. Yamaha FZR 500. Svidja mi se motor, meni je vise nego dovoljno jak i brz. Trenutno je kod majstora zbog servisa prednje viljuske(menjanje ulja i semeringa 6000 din.) Bila je procurela desna vila a i nije mu bila najsjajnija amortizacija(nedostatak ulja vrv?) pa je odmah drugi dan zavrsio kod majstora.

Sem toga ima celave gume, a zadnju umesto fabricke 140/60-18, 160-60-18... 

Ler gas mu je malo nepravilan(ne radi bas tecno, ali barem se lepo odaziva kad mu dam gas, nema "knedli") i na leru ispod 50km/h lanac kao da se zateze i otpusta pa stvara neprijatan osecaj "cimanja". Lanac mu je "obesen" tj. bas je nezategnut.

Sve u svemu sem ne preterano lepog "repa" motor mi se svidja i stvarno je kao nebo i zemlja(po snazi) u odnosu na Kawasaki Eliminator EL 250 1995. 27ks koji sam prethodno imao.

Hvala svima jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Cestitam na kupovini  :) 
Ako se lanac opusta pa zateze, onda moguce da je neravnomerno istegnut, tako da mozda ces ga morati menjati, i proveri prednji zubcanik u kakvom je stanju.
I naravno, daj par slika masinerije  :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

A imam utisak da je to i delimicno "kontra ritam" .. Verovatno je sve pomalo, neustelovani karbovi, modifikovan auspuh, istegnut i nezategnut lanac.

Tako da kad "cima" na leru, kad dam blagi gas nastavi da cima i pod gasom. Ali ako zatim pustim gas i dam ponovo onda se sve izbalansira. :D

Ni sam ne znam, nema pravila, ali u svakom slucaju nije nista strasno nego je mozda "sve pomalo". Nekad i na leru ne cima. U obrtajima(koje cujem samo po zvuku jer mi obrtaljka ne radi) je sve kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Imaš vremena pa polako do proleća ćeš ga srediti. Nove gume,kočione pločice,lanac i lančanici su pod obavezno da se menjaju. Meni je 2007 na zxr-u pukao lanac i napravio problem(namotao se kod prednjeg lančanika i skrivio osovinicu kvačila) a tom momentu sam isao kući od Mikija Jawe sa novim lancem u rancu. Nek te masina sluzi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja