Jump to content

Moto Zajednica

Potvrda da motor ne ide brze od 45 kmh

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Suzuki burgman 400 k3

Evo i ja da se obratim za pomoc .. 

 

Kupio sam motor Benelli k2 49 cm 2000 godiste 

Taj motor je kupljen na carinskoj licitaciji i u mom gradu je dva puta registrovan bez problema , predhodni vlasnik ga je registrovao.

 

I kada sam ga ja kupio otisao sam na tehnicki da ga registrujem to jest samo da produzim reg.   traze mi potvrdu jer bez nje sada ne moze ... odem ja trazim potvrdu u sup nema je, trazim kod svih benelli uvoznika ne mogu da mi izdaju jer kako oni kazu '' KEEWEY je kupio BENELLI i oni imaju podatke samo za BENELLI  koji je proizveden u kini i od 2006 god pa do danas ... 

 

 Tako da ja sada nmg da registrujem motor ... 

 

Zvao sam i carinu, ma kog nisam zvao ne moze niko to da mi izda .... dal ja sad mogu bukvalno da bacim taj motor \???

 

Pomozite ako znate nesto. 

 

a da stvar bude jos gora danas me zaustave pisu mi prijavu za registraciju i skunu mi tablice ...

Ako neko zna kolike su kazne neka napise. Meni su rekli da je od 6000 do 20000 din ali posto mi je prvi preksaj da ce biti 6000 din.

Hvala unapred 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1621 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Strasno je kakve se banalnosti dogadjaju kod nas. Sto vise pametnjakovica u raznoraznim drzavnim agencijama zaposljavaju, to nam je zivot sve gori i gori. Ne znam da li da probas na nekom od masinskih fakulteta, mada nemam pojma, samo nagadjam, jer znam da oni izdaju kojekakve ateste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Mislim da su ti najbolje sanse da probas u ustanovama koje vrse proveru ispravnosti (izdavanje potvrde tj. atesta) vozila nakon izvrsenih prepravki ili vozila koja su pojedinacno napravljena.

Kod nas u NS to radi Masinski fakultet i AMSS.

 

Ako moze covek sa rucno pravljenom prikolicom, sugurno ces moci i ti, samo polako i strpljivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Isto je u svakoj opstini, da znas. E sad, kod nas u SUP-u je dovoljno,ako nema carinske deklaracije bukvalno sa sajta prozivodjaca odstampana potvrda i  link odakle si skinuo zbog provere, s' tim da to stampa tehnicki pregled a ne ti kuci... Malo su zategli te propise pa cesljaju i tehnicke, nema vise kao nekad "pisi brate,znam ga"... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Suzuki burgman 400 k3

Mislim da su ti najbolje sanse da probas u ustanovama koje vrse proveru ispravnosti (izdavanje potvrde tj. atesta) vozila nakon izvrsenih prepravki ili vozila koja su pojedinacno napravljena.

Kod nas u NS to radi Masinski fakultet i AMSS.

 

Ako moze covek sa rucno pravljenom prikolicom, sugurno ces moci i ti, samo polako i strpljivo...

 

Ne znam sta da radim ..

Ja kako sam procitao na internetu te valjke za motore i testiranje brzine nema ni jedan tehnicki u srbiji... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Suzuki burgman 400 k3

Isto je u svakoj opstini, da znas. E sad, kod nas u SUP-u je dovoljno,ako nema carinske deklaracije bukvalno sa sajta prozivodjaca odstampana potvrda i  link odakle si skinuo zbog provere, s' tim da to stampa tehnicki pregled a ne ti kuci... Malo su zategli te propise pa cesljaju i tehnicke, nema vise kao nekad "pisi brate,znam ga"... 

 

Potvrdu moze da izda samo benelli srbija on je jedini uvoznik svi ostali uvoznici uvoze kineske benelli-e 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Suzuki burgman 400 k3

Ja mislim da treba da se napravi jedna peticija i zalba na ovaj zakon, zato sto su sa ovim dotakli dno dna .. 

 

Eeeee Srbijo nije ni cudno sto je mladima jedini cilj i zelja da pobegni iz nje ... zalosno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Proveri ti to malo bolje, i idi na drugi tehnicki. Ove godine je izgoreo Sprint u Novom Sadu koji je glavni i jedini uvoznik, sta mislis da ce ljudi ostati bez potvrda?
Tehnicki daje uverenje, neka nadju na sajtu, malo googlaj technical specifications i kad nadjes istampaj i odnesi im, moras probati. 
Evo ja idem u ponedeljak/utorak da registrujem mog kineza pa cu ti pitati i za tvoj Benelli da li se sta moze odraditi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 496 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Slikaj plocicu gde se vidi broj sasije i broj homologacije (pocinje sa e3*92/68.... tako nesto) i saobracajnu dozvolu i posalji na e-mail: automotiv.rs@dekra.com. Dekra izdaje COC sertifikate za sva vozila. Ja sam trenutno na odmoru ali ce kolege to proveriti i javice ti da li je moguce izdati sertifikat za to vozilo.

Pozdrav

Darko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Suzuki burgman 400 k3

Proveri ti to malo bolje, i idi na drugi tehnicki. Ove godine je izgoreo Sprint u Novom Sadu koji je glavni i jedini uvoznik, sta mislis da ce ljudi ostati bez potvrda?

Tehnicki daje uverenje, neka nadju na sajtu, malo googlaj technical specifications i kad nadjes istampaj i odnesi im, moras probati. 

Evo ja idem u ponedeljak/utorak da registrujem mog kineza pa cu ti pitati i za tvoj Benelli da li se sta moze odraditi ;)

Pitao sam na 10 tehnickih i svi su mi rekli da treba pecak i potpis zaposlenih u benelli 

 

Pa hteo sam ja odma da odkucam 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Suzuki burgman 400 k3

Slikaj plocicu gde se vidi broj sasije i broj homologacije (pocinje sa e3*92/68.... tako nesto) i saobracajnu dozvolu i posalji na e-mail: automotiv.rs@dekra.com. Dekra izdaje COC sertifikate za sva vozila. Ja sam trenutno na odmoru ali ce kolege to proveriti i javice ti da li je moguce izdati sertifikat za to vozilo.

Pozdrav

Darko

Probao ja imam nalepnicu na kojoj pise sve pa cak i da je max speed 45 kmh 

ali ovi iz automotive nmg da mi izdaju jer se kao nalepnica i sobracajna ne poklapaju, a motor dva puta registrovan bez problema   :D :D :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Suzuki burgman 400 k3

ma odradis to lepo u photo shop-u i odneses im i nek se jebu :D

 

Gde da skinem benelli-ev pecat iz Beograda i potpis zaposlenog :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja