Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TT600

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Danas posle nekih 150km voznje kad sam dosao kuci primetio sam da mi iz jedne strane gde se spajaju izduvna grana i glave motora bilo dosta zamazano od ulja,sa druge strane je bilo cisto.Skinuo sam izduvnu granu i unutra se vidi ventil da je suv neznam odakle je to moglo iscureti znam samo da je odatle curelo,dali postoji sansa da mi je otisla gumica ventila pa ulje izbacuje na granu?Da su karike izbacivalo bi na obe grane a ne samo na jednu.Posle toga sam izbrisao to ulje upalio vozio i nije nigde procurelo.Da i bilo je previse ulja vise od maximuma u rezervoaru pa jel moguce da je tu izbacio visak?Evo i slike da znate o cemu se radi

 

post-954-12878995061203_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

i danas sam presao oko 200 km u voznji i nigde nije procurelo neznam ni sam odtkud je pre bilo ulja na tom mestu jedino ako nisam pokupio neku fleko od ulja po putu pa isprskalo na to mesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

nisam htio da otvaram novu temu zbog jednog pitanja pa se nadam da ce se neko smilovati da mi odgovori

da li kada se tt prepravi u supermoto i malo se promijeni nagib masine treba sipati vise ulja u masinu ili manje ili standardno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

na kojim si ti drogama ulje treba da bude kad je zagrejano na pola meraca kakve veze ima nagib,a to gore sto je curelo to je bilo zbog moje gluposti merio sam ulje na hladno pa kad se zagrejalo bilo je vise nego dozvoljeno pa je tu izbacilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

nisam rekao da to ima veze sa ovim sto je procurelo tebi drogasu citaj sta sam napisao,

nego znam da kad mi je jedan drug prepravljao moto guzzi 500 u copera i promjenio mu se nagib masine ,sipao je u njega 2 deci vise ulja nego sto pise da treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

brate ti uvek sipas ulje onoliko koliko vidis na meracu znaci ako je na low ti sipas vise dok nebude izmecu low i high a koliko stane i dal je to vise ili manje mene ne zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ako mu je staklo/mjerac ispred radilice i mashina nagnuta napred, znaci treba vise ulja nego sto pokazuje mjerac ili staklo.

Ako je iza, onda manje. Ako je nagnut nazad, a staklo ispred.........itd itd

 

Sve u svemu, zahtjevna matematika.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja