Jump to content

Moto Zajednica

Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje

Recommended Posts

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Na mestu su sedište i korman. Za koji dan mi stiže nosač zadnje signalizacije. I motor već izgleda mnogo drugačije. :)
Ako neko ima stop svetlo koje bar podseća na fabričko moze da mi se javi na PP ili ovde, hteo bih da kupim. Samo da ne gledam ovo na njemu. :D b055e57b922e9dd492a931ef4f2184dc.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Imam jedno pitanje, da li u Srbiji postoji majstor koji može odraditi ovakve nalepnice? b8f574a501a0f7d8f7f45db02c3b297c.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 6 sati, Zlatko LA je napisao:

Imam jedno pitanje, da li u Srbiji postoji majstor koji može odraditi ovakve nalepnice? b8f574a501a0f7d8f7f45db02c3b297c.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Ja ti ih mogu nacrtati vektorski, a posle daj nekome da ti ih odstampa na foliji 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Uhhh to bi bilo idealno, jer planiram da odradim ovako nesto. Crvena ili plava stvarno ne znam.
Obožavam fabrički izgled ove Honde. Evo jos jedna ako ti moze biti od pomoći. 920f9aab1d61d183006edd41483dfc8f.jpg0343e5a9e5f575e74cafedf241826f18.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 17 sati, Zlatko LA je napisao:

Uhhh to bi bilo idealno, jer planiram da odradim ovako nesto. Crvena ili plava stvarno ne znam.
Obožavam fabrički izgled ove Honde. Evo jos jedna ako ti moze biti od pomoći. 920f9aab1d61d183006edd41483dfc8f.jpg0343e5a9e5f575e74cafedf241826f18.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Ovo će mi biti od koristi.

Samo nisam siguran da ti iko može uraditi ovaj sjajni (sivi) deo. Ja ću ti to uraditi u sivo, a ti pitaj u štampariji da li mogu posebno da urade ovaj "hrom".

I samo mi je potreba jedna ili dve dimezije, na primer dužina ravnog dela (ili ukupna dužina kad se postavi vodoravno, kako je tebi lakše) i ukupna visina (kao što sam označio crvenim linijama na slici ispod), pa ću lako sve ostale elemente u toj razmeri uraditi:

 

image.png.88aace9b4bc5689420e6691459d4bee9.png

 

I za kad ti treba, pošto nije baš posao od 2 minuta, da počnem na vreme?

 

Ne treba ništa da plaćaš.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Uopšte nije hitno, kad god ti budeš imao vremena i volje da uradiš ovako nešto.
Svakako sam planirao da malo odstupim od originala. Da to što je hrom bude sivo i da takođe sive budu i bočne plastike (ali samo boja, nalepnice ostaju ovakve).

Dužina ravnog dela je 34,5 cm
Visina označena na slici je 14,5 cm

Dužina bočnih nalepnica je 28,5 cm
Visina 10 cm

Izvini za ovakvo obeležavanje, tako sam mogao na telefonu.
3df4518c057557d26c3edc50fea915f4.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Možda je glupo, ali mi se u glavi vrti duže vreme ova slika. Crveni rezervoar i sive bočne plastike. Dream Big. :D 

Samo se nadam da li neko uopšte može da prebaci na foliju ovo. 59e3f670afa61802eb63b199254b1ee0.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Promenio član Zlatko LA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 4 sati, Zlatko LA je napisao:

Samo se nadam da li neko uopšte može da prebaci na foliju ovo.

Kako to misliš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
pre 7 minuta, Yanco je napisao:

Kako to misliš?

Vec sam pitao nekoliko coveka koji rade nalepnice da mi odrade ovo, ne znam zbog čega ali odgovor je bio negativan. 

Da li je problem u pripremi ili štampanju to ne znam. Cak sam nudio rezervoar i plastike kao primer uživo. 

Promenio član Zlatko LA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 10 sati, Zlatko LA je napisao:

Vec sam pitao nekoliko coveka koji rade nalepnice da mi odrade ovo, ne znam zbog čega ali odgovor je bio negativan. 

Da li je problem u pripremi ili štampanju to ne znam. Cak sam nudio rezervoar i plastike kao primer uživo. 

Ako misliš da bude kao na ovoj crvenoj CB1100, to je lako. Ima samo dve nalepnice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Jesi potražio fabričke nalepnice (verovatno su skupe <_<)? Pretpostavljam da ih odbija ovaj hrom, koji bi trebao da se lepi preko ostatka koji bi bio odštampan.

P.S. Sad vidim da štampaju i na hrom foliji. Onda bi to bilo rešenje. Raspitaću se može li neko to da uradi, a za pripremu ćemo lako, to ću ja da ti rešim. :takoje:

Promenio član Alexandra995
dopuna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
Pre 1 sat, Yanco je napisao:

Ako misliš da bude kao na ovoj crvenoj CB1100, to je lako. Ima samo dve nalepnice. 

Ne ne, mislio sam samo na boju, zadržao bih ovakve fabričke nalepnice kao na CM-u.

 

pre 36 minuta, Alexandra995 je napisao:

Jesi potražio fabričke nalepnice (verovatno su skupe <_<)? Pretpostavljam da ih odbija ovaj hrom, koji bi trebao da se lepi preko ostatka koji bi bio odštampan.

P.S. Sad vidim da štampaju i na hrom foliji. Onda bi to bilo rešenje. Raspitaću se može li neko to da uradi, a za pripremu ćemo lako, to ću ja da ti rešim. :takoje:

80e su fabričke (ako su uopšte i fabričke) plus dostava sa ebay-a. Nije bitan ovaj hrom, može sivo da bude umesto njega. Vidi molim te, imam vremena jer se ne žurim da ga ubrzam oko sređivanja. Ipak ti to mnogo bolje znaš od mene. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, Zlatko LA je napisao:

80e su fabričke (ako su uopšte i fabričke) plus dostava sa ebay-a. Nije bitan ovaj hrom, može sivo da bude umesto njega. Vidi molim te, imam vremena jer se ne žurim da ga ubrzam oko sređivanja. Ipak ti to mnogo bolje znaš od mene. :)

Danas treba da se vidim sa prijateljem koji mi štampa nalepnice tako kad zatreba, pa ću da ga pitam koje sve opcije ima. Meni je najmanji problem da skoknem do tebe da slikam i uzmem mere.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
pre 1 minut, Alexandra995 je napisao:

Danas treba da se vidim sa prijateljem koji mi štampa nalepnice tako kad zatreba, pa ću da ga pitam koje sve opcije ima. Meni je najmanji problem da skoknem do tebe da slikam i uzmem mere.

Može naravno, do mene CBF nece ni podići radnu temperaturu. :D

Mogu da vam ostavim rezervoar i maske, ako to moze pomoći nešto. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 2 minuta, Zlatko LA je napisao:

Može naravno, do mene CBF nece ni podići radnu temperaturu. :D

Mogu da vam ostavim rezervoar i maske, ako to moze pomoći nešto. 

Može sigurno, trenutno radim žutu foliju za slova GOLF koja se lepe na gepeku, mušterija traži da odbijem 0.5mm od ivice slova, pa ti vidi.

Šubler u ruke, pa polako. :)

Mogla bi sutra popodne ili prekosutra da dođem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
pre 2 minuta, Alexandra995 je napisao:

Može sigurno, trenutno radim žutu foliju za slova GOLF koja se lepe na gepeku, mušterija traži da odbijem 0.5mm od ivice slova, pa ti vidi.

Šubler u ruke, pa polako. :)

Mogla bi sutra popodne ili prekosutra da dođem.

Može sutra, u nedelju nisam kod kuće. 

Ne sumnjam ja jer si ti veći fanatik od mene (možda :D). Mislim da će ovo sve biti vrhunski na kraju. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
Pre 5 sati, Yanco je napisao:

Eto, sve ste se dogovorili :). Ne moram da palim komp i CorelDraw ;)

Janko prijatelju, sutra se nalazimo Aleksandra i ja da vidimo šta nam je činiti. Ako mi kojim slučajem bude bila tvoja pomoć da li mogu da ti se obratim za istu? :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Izvinjavam se što kasnim s odgovorom, zbog obaveza oko 1. rodjendana moje ćerke Aleksandre. :)
Kao prvo @Alexandra995 CBF1000 me je oduševio, bio sam kao malo dete pored njega. Na njemu je apsolutno sve fabrički izuzetan primerak koji ima prelepu crnu boju i na trenutak sam se vratio tamo gde mi je mesto, oko hiljadarke.
No da se vratimo na temu o trenutnom problemu, uz dogovor smo došli do ideje da CM-u zadržimo plavu boju i odradimo nalepnice kao na crvenoj, imamo model i sve što je potrebno da sprovedemo u delo. Nadam se da ćemo uspeti u tome. Dakle opet se držimo što bliže originalu.
I opet ponavljam, drago mi je da imam od BJB zajednice nekog blizu kao što je Aleksandra.

e95e1ae69c7d1189870ae942756796b7.jpg8e5e1155d3f3edd1b0a243ce1104a731.jpga08d3dbd619cb4d7216c8e70aec83c78.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Promenio član Zlatko LA
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Tu je primerak od kog ćemo uzimati mere. Sad nam samo treba neki vlasnik sa ovakvom plavom da nam slika kod boje da ne bi tražili napamet. :D8bb0ed8f9711c83f1198dae97b7e83d1.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Lagano i bez žurbe, ali 100% sigurno. Daj bajkeru poverenje i ne brini. :D @Alexandra995
Jos plave trake i to je to. 2560c655b9e1ad6b27c8c4973a95aa5d.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ne radim skoro ništa oko motora jer čekam zimu, ali zato neko drugi radi. :D  Samo da nađemo odgovarajuće folije i biće vrhunski.bdc7d2987ec79612913f792ea52a4fdb.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Jes' od Horneta ali je sve to potpuno isto.
Tačnije od Horneta iz susednog oglasa. :D Veliko hvala @Sale-VFR10a5d7649356001232d9a074fa1a4b45.jpgd1f0d36f6ea14fdb5458dbd4ca4d7b3b.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Promenio član Zlatko LA
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja