Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Hondu Magna

Recommended Posts

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Kad tako pocne da trtlja,znaci rezerva,obrni slavinicu napred i ganjaj prvu pumpu,posto je rezerva oko3litre.Men se cini da je to malo mnogo,7,5l,ja prodjem 100-110 milja,sto je160-180km,do rezerve. Zavisi i kako si punio rez,dal bas dobro il ne bas do kraja.Ja uvek sipam sam,polagano. Ali moze Magna i da trosi tolko,zavisi kako se vozi.Ako se dobro secam meni je samo jednom izaslo oko 7l potrosnja,ali to je bilo extremno ganjane, 160-200 delimicno  autoputem od MK do Nisa,i to bas agresivna voznja kroz Grdelicku klisuru . Nije moj stil ali smo kasnili negde,a kolega terao 1000ku cbr,a ja da se ne brukam bas mnogo. Inace kad god je moguce NE idem autoputevima. Ne bi bilo na odmet da podignes rezervoar i pogledas filter vazduha,da nije mlogo prasnjav?A kad stignes,oteraj negde da ti sinhronizuju karburatore,BeOgrad je to,ima tam svega. Si gledo lanac kakav  je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

 

Danas sam se vratio u Kovacicu, da odjavim tablice i posto mora vlasnik, video sam se sa njim i on kaze, da mi to proslajfuje tocak u drugoj, ali mislim da je ipak lamela.

 

MIslim da je prethodni valsnik u pravu... Ima motora (da sad ne nabrajam) koji sa lošijim gumama šlajfuju zadnji točak do 4-te bez problema... Nek ti kaže majstor Bokilic kako driftuje FJR1200 sa matorim gumama (obrtaji u nebo, a motor ne ide, a pri tome i ne baca zadnji kraj - proklizava ravno :D :D :D) Inače, lamelu testiraj u 5-toj pod opterećenjem, mada ako si ti sa njom istero do 180, odlična je njoj lamela...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Danas je bio kolega sa ovog foruma, doteao mi je lanac i oslusnuo motor. Kaze da radi ok. Poskidao sam sve kozne detalje i zadnje sediste i ovako mi je mnogo lepsa. Evo snimka, kako radi motor, a i slika sa i bez koznih detalja. Jel i vama lepsi bez onih dzidzu-midza?

 

 

20160526_161952_Copy.jpg

 

 

 

 

20160529_201828.jpg20160529_201816.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Mislis zbog potrosnje, jer motor pali i radi ekstra.? Mozda stvarno prvi put nije bio natankan do kraja, pa cu videti sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Svratio danas, upoznao srećnog novog vlasnika i video novu makinu uživo - kolega cool lik, motor lepši nego na slici. :takoje:

 

Kidi, u zdravlju i  veselju da ga voziš i da ne brineš suviše oko nekih sitnica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

od kozne galanterije se nije video motor :)  i meni je mnogo lepsi bez ovih dodataka.

svaka cast na kupovini, i mnogo lepih km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Prelep bez tih drangulija.Super je i onaj plavi dzip,ko iz Lego Movie da je izaso'.A motor bi bez tog vizira bio jos lepsi,bar meni.Ima predobar zvuuuk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

zorebre@ Stavio sam 4000€, pa ako  neko da te novce, ja bi kupio onu crnu. Crna je dobra, kolko i ova, a ima lepse auspuhe. Kad sam skinuo kozu sa rezervoara, video sam da je rezervoar ostecen na par mesta, km sat nije originalan, a i jedna leva plastika, ona crvena, gde pise VF 750 Magna ispod sedista je naprsla. 

Samo da znas, prodavao sam BMW e38 godinu dana po svim oglasima za 3000€ i niko ga nije hteo, kad sam popizdeo i digao ga na 4000, posle 3 dana me covek zove i pita jel moze za 3500€ i za toliko sam ga dao.

Svaka roba nadje svog kupca i ja sam misljenja, da se sve proda, samo naravno treba cekati, a ja se uopste ne zurim. Stajalo mi 3000 u motoru ili u banci, isto mi je, jer je kamata na novce bas, bas mala, a ovako se bar vozikam i uzivam.

 

IceBet@, da znas da sa danas ceo dan razmisljao, da li da je skinem, a u pravu si, mislim da bi bio lepsi. 3 puta sam stavljao i skidao sediste za suvozaca i ne mogu da odlucim, kako je lepsi. Bez sedista je branik nekako mnogo izduzen, a sa sedistem opet....

 

Inace, vec sam napravio 135 km i nije stucala, kao prvi put na 133 kom. Ili prvi put nije bio napunjen do kraja ili sad manje trosi, a vozim je normalno. Inace, stvarno ne kapiram, da nema merac goriva, sad moram stalno da pazim na kilometrazu, kako mi se ne bi ugasila, a malo je bezveze i sto nema kazaljku za temperaturu, nego sijalicu...

 

Znaci po meni, mane su to sto nema pokazivac goriva, kazaljku za temperaturu i to sto u rezervoaru staje malo goriva.

 

Sve ostalo je za sad pozitivno, a od kad sam skinuo torbe i one zajebancije, mnogo je laksi za upravljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Ma ne beri brigu,nece da ti ugasi,samo okreni slavince na rezervu i teraj dalje,tih 3l rezerve ce te sigurno dovesti do neke pumpe,u dosegu 50-70 km. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

@Kidi, jos jednom neka ti je srecna kupovina ali i dalje mislim da si pozurio sa kupovinom. Kolega Demro je pomenu da je gledao onu u Begecu, i ja milslm da je ta bila extra. 1998 god,  3000 eura i mislim da je estetski mnogo bolja od tvoje i u totalnom fabrickom stanju. 

 

Ova tvoja magna je imala pad, i to  na levu stranu, ulubljen rezervoar, ogreban auspuh, verovatno unisten kilometar sat/brzinomer, iskrivljen  korman, posto ovaj tvoj  nije original fabricki. Nevesto prepakovan , a i vidim na ramu tablica ryumotors.com,  inace se na forumu pisalo da su svojevremeno prepakivali motore. Na videu se primecuje da ni paljenje nije perfektno. Ako karbovi nisu podeseni posle intaliranja KN filtera i skidanja prigusivaca onda to moze biti razlog vece potrosnje koju si pomenuo. Motor si iskesirao posle prvog pogleda i posle prvog verglanja, i platio si ga koliko si ga platio, a sad ga prodajes i trazis koliko trazis, ne ulazim u cenu ali to nagovestava da si razocaran kupovinom, zar ne?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Ne, nisam uopste razocaran, motor ide ekstra, a stavio sam jaku cenu, bas zbog toga sto mi se ne prodaje, ali ako neko bas naleti, sto da ne. Motor radi perfektno, u smislu paljenja i vuce, a sad dal je padano ili nije, jeste sigurno, jer se vidi po auspusima, ali nisam primetio, da negde nesto vuce, zvecka ili sta ja znam. Nisam znao za taj motor od 3000€. Ja i dalje mislim, da sam prosao ekstra, jer sam dao 2850€, a realno, koliko mogu da prodam vizir, luis sat, torbe, nosac torba i ostale kozne detalje. Covek kaze, da ga je to kostalo 1500, al nek je i duplo manje, opet ispada, da sam prelep motor platio 2100. Inace. Tacno je da ima ostecenja koja si naveo, ali boze moj, pa nije novo. Ja sam stalno u nekim kombinacija i zato je i stavljena jaca cena. Pre nedelju dana sam stavio da prodajem Saab-a 9.3 (2003) za 3100€ iako je najjeftiniji na oglasima bio 4600. Covek mi nudi 22 ara placa pod sumom za 11000€ i prihvata mi auto u kombinaciji. Kad me je pitao, koliko trazim, ja mu kazem, da vidi koliko se krecu po oglasima i da cu mu toliko racunati, kad tamo moj auto za 3100, a svi ostali 4600-5500. Na kraju smo ipak zavrsili, posao, al sam sam se ujebo, jer nije hteo da ga racuna vise od onog sto sam naveo u oglasu, tako da, ta je cena zbog kombinacije, ali ni za kes ne ide dole. Sto se potrosnje tice, evo me na 150 kilometru i nije se ugasio, tako da verovatno prvi put nije napunjen do kraja. Sto se tice vracanja vlasniku, cak i da je motor zakovao usput ili bilo sta, ja ga nikad ne bi vratio. Za mene je rec zakon i jaca je od svakog potpisa. Jbs pare, to dodje i prodje.

 

Jbt, kako da se razocaram, kad god ga pogledam, ja se odusevim, a to nema cenu. Evo kakav je potpuno klot, samo jos ne mogu da odlucim, dal je lepsi sa sedistem za suvozaca ili bez.

 

20160531_100935.jpg

 

20160530_113516.jpg

 

Sad nesto gledam slike, ipak mi je lepsi, bez tog dodatnog sedista iako je u toj varijanti zadnji branik nekako prevelik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: shadow 750 aero

vozim istu ovakvu magnu već tri dana a vlasnik sam honde shadow aero 750 

 

motor je mnogo startniji i brži od shadowa samo -da se ne shvati pogrešno - ima mnogo loše kočenje za ovu brzinu i ovu jačinu

 

opet to je moje mišljenje  ne želim da manu tražim već to ja mislim 

 

e sad ima i magna sa dva diska napred to nisam vozio ali mislim da druga priča

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Ova gen Magne ima samo jedan disk i dobos pozadi.To je po meni najslabija tacka. Vremenom se navikne na to slabije kocenje kod agresivnije voznje. Pomaze i kad se kombinuje sa zadnjom,tu bar nema problema da ce ti zanji blokirati. Donekle se stanje poboljsava sa pancirnim crevom i bas kvalitetnim plocicama,ali sve u granicama jedan diski i jedan klip,jbg.,Ja sam cak razmisljao da promenim ceo prednji kraj sa dva diska,ali onda dodje puno stvari za budzenje,pa razlicite felne,pa sam se vremenom navikao i to je to. Ali i dalje se iznenadim kako bolje koce mopedi sa dva diska napred....ocu da ispadnem preko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

bocca-bastard@ Platio sam ga 2850, a trazim 4000, zar 1150 Eura nije dovoljan razlog da ga prodam. Nisam se vencao s njim, a kao sto sam napisao ima par ostecenja, nista bitno, ali eto. Dok naidje kupac, ja cu se verovatno, vec  navozati. 

 

Miinja@ Ja ne mogu da uporedjujem Magnu sa drugim velikim motorima, jer ih nisam puno vozio, ali da u pravu si, nema neko idealno kocenje, a to sa 2 diska, mislim da je naknadno stavljano, jer mislim da ne postoji Magna sa fabrickim duplim diskom, cak i super Magna ima 1 disk.

 

Za 4 dana koliko vozim ovaj motor, odnosno za oko 300km, koliko sam presao sa njim, necu preterati, ako kazem da sam imao nekoliko rizicnih situacija u saobracaju i to najcesce zbog idiota, koji izlaze iz sporednih ulica, ali tako da izadju sa pola auta na ulicu i onda kao stanu da vide ima li nekog sa leve i desne strane. Ne bi bio problem, da je ovo mali motor, pa i da dodje do nekog kontakta, verujem da bi posledice bile mnogo manje, ali ova Magna od 230kg, prosto vuce da joj se da gas, a nije bas dobrostojeca sa kocnicama, pa je pitanje, da li meni uopste treba tako jak i tezak motor. Pored nesavesnih vozaca automobila, problem su i losi putevi sa puno rupa i sljunka po njima. Mozda to za stare bajkere i nije neki problem, ali ja bas nemam puno iskustva sa velikim masinama, a ne bi da u ovim godinama klizim po asfaltu. Sve sam poskidao sa motora, tako da je sad nekako laksi za upravljanje, ali ne znam zasto, ja se umorim od voznje, sto nije slucaj, kad vozim Liberty. Verujem da je problem u tome, sto ovo ipak nije gradski motor, odnosno motor za kreni-stani, a Beograd je bas takav , sve semafor do semafora i na svakom se provlacim izmedju automobila, kako bi bio prvi. I da kazem, da sam ponovo merio potrosnju, opet je potrosnja 7.5 na 100, bez obzira sto sam ga pazljivije vozio. Po meni, motor radi perfektno i ne verujem da je potrosnja zbog rastelovanih karburatoa, jer odlicno pali i prima gas. Smanjio sam malo broj obrtaja u leru na oko 800. Jel to ok?

 

Prilikom pada na mojoj Magni je jedan zavrsetak auspuha dosta obrusen, jedno 3-4 cm od kraja, a i neko ko je vadio prigusivace je toliko lose vratio poklopce, da je to strasno, tako da bi rado uradio nesto sa tim zavrsecima. Zanima me, jel zna neko, gde bi mogao da skratim auspuhe, taman toliko, koliko je ostecenje i gde se kupuju ili se prave zavrsaci auspuha, kao recimo ovi sa slike. Znam da mogu da ih sam odsecem brusilicom, ali kontam, da je bolje da to uradi neko ko je to vec radio.

 

16064f794fa9_800x600.jpg

 

19afba82d108_800x600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Skinuo sam poklopce sa auspuha, jer su lose bili zanitovani, ali koliko vidim rekao bih da je unutra sve na svom mestu i da nista nije dirano, pa mi je nejasno, zasto su skidani. Razmisljam, mozda ih je neko skinuo, pa mu se nije svideo zvuk bez njih i onda ih je vratio. Ajde, ako neko zna, jel ovo sve fabricki ili nedostaje nesto?

 

20160601_130028.jpg

 

 

20160601_130040.jpg

 

20160601_130045.jpg

 

Mislim, da je motor ipak malo preglasan, bez ovoga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Definitivno nesto sa lamelom nije kako treba. Kad ga vozim normalno, sve je ok, ali ako uzbrdo naglo dam gas, na visokim obrtajima tocak ne prati broj obrtaja motora. Moracu da se pozabavim time, a vidim da ovde postoji tema o kvacilu, jos samo da je iscitam i da saznam od cega kvacoli odgovara za ovu Magnu.

 

IceBet? Nemoguce, da treba na 1200. To je ja mislim mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

750 do 800 kad je sve savrseno podeseno.

 

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pa, bas te taj pican od coveka ukopao. Za ono na rezervoaru da ti ne kaze , pa i za lamele... Podvalio ti je i sakrio mane.To je i po zakonu kaznjivo..Cim  je on dolazio kolima po tebe u bg tu nisu cista posla. Ja kad prodajem vozilo, nikada ne dovozim musteriju, mora da dodje. Eventualno sacekam negde u kraju da se ne zagubi..

Ja bih ga zvao ili bar poruku poslao da ti pomogne da to resis, i da trosak ne bude samo tvoj. Znam da ti mozda nije stalo do toga, al ces se bolje osecati ako pokusas.

Steta sto si zakasnio za vmax da pogledas, ja verujem posto si dobar covek da bi bar mesec dana zvao na pice koliko ne da ne bi imao ni najmanju zamerkicu na motor, vec bi se svakim danom sve vise zaljubljivao u isti...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Pa, bas te taj pican od coveka ukopao. Za ono na rezervoaru da ti ne kaze , pa i za lamele... Podvalio ti je i sakrio mane.To je i po zakonu kaznjivo..Cim  je on dolazio kolima po tebe u bg tu nisu cista posla. Ja kad prodajem vozilo, nikada ne dovozim musteriju, mora da dodje. Eventualno sacekam negde u kraju da se ne zagubi..

Ja bih ga zvao ili bar poruku poslao da ti pomogne da to resis, i da trosak ne bude samo tvoj. Znam da ti mozda nije stalo do toga, al ces se bolje osecati ako pokusas.

Steta sto si zakasnio za vmax da pogledas, ja verujem posto si dobar covek da bi bar mesec dana zvao na pice koliko ne da ne bi imao ni najmanju zamerkicu na motor, vec bi se svakim danom sve vise zaljubljivao u isti...

pozdrav daj nije valjda da imas v maks ja ga trazim ....  pisati na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Magna

Pa jbs lamelu, zamenicu je. Poruku za V Max sam video, tek posto sam kupio motor, a odlucio sam se za Hondu, jer kad sam trazio Yamahu Drag Star, vecina mi je rekla, da je Honda broj 1 medju motorima, pa rekoh, aj da imam broj 1 i ponavljam, nisam se pokajao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Svratio bih oko 13h (ako si na "lokaciji") da pogledam to kvačilo, moguće da je samo za štelovanje. Ako su lamele ipak za zamenu, ne brigaj, daću ti od moje Honde, upravo sam je raskupusao, dogovorićemo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja