Jump to content

Moto Zajednica

Ne radi kilometar sat na TDM 850, 99. god... Pomoc... :(

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Pozdrav svima, imam problem sa kilometar satom, tacnije ne radi skazaljka i ne odbrojava predjenu kilometrazu, dakle motor kao da stoji u mestu, a sve ostalo radi normalno... Instrument tabla je ona novija sa digitalnim saticem koji pokazuje ukupnu i trenutnu kilometrazu i sa onim senzorom brzine u tocku (sa tri zice u snopu)... Ako neko zna sta moze biti ili da je vec neko imao taj problem, neka podeli samnom, bio bih zahvalan...  :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Meni se u blizini kocione celjusti, provodnik koji ide od magneta do sata od vibracija trljao o stap(cizmu) i pojela se izolacija. Odmah tu pored leve kandze. Vidi da ti se nije dogodilo slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Hvala druze na savetu, pratio sam skroz do gore te zice i nije nigde osteceno... a daa, taj dan kada sam primetio da ne radi, udario sam malo jace u rupu jednu, pa sad razmisljam da li se mozda nesto odlemilo u samom pinjonu, ako je uopste to i moguce? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa moguce, mada ne bi trebalo, to je pravljeno da vibrira.. Vidi skini tocak i pogledaj magnet jel ti citav, mozda je on puko..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Danas skidam tocak pa cemo videti sta je u pitanju... nadam se da je do tog magneta ili nekog kontakta, a ne do sata jer sumnjam da je on jeftin... Hvala jos jednom na pomoci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ja sam imao problem da čas radi a čas ne (CBR900RR, analogni satovi). Na kraju kad sam sve proverio ispostavilo se da žice koje se kače na sat nemaju dobar kontakt, kao da je malo oksidiralo. Očistio lepo, naprskao WD-om i više nikad nisam imao problem. Ako je i kod tebe ovako nešto onda si jeftino prošao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Evo upravo krecem kod drugara da vidimo sta je u pitanju, ja sam nesto gledao te kontakte ali je jako nepristupacno pa nisam uspeo da ih naprskam, ali nadam se da cu danas ustanoviti sta je, pa se javljam, sa nadam se, pozitivnim rezultatom. ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Namestan kilometar sat, otisla krilca na onom magnetu... zalepio te stare sto sam nasao u pinjonu i za sada radi kako treba, a dokle, videcemo :) Hvala na savetima jos jednom... Pozzz :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja