Jump to content

Moto Zajednica

KAWASKI KLE 500 UZUBLJIVANJE LANCA BREGASTE

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: KAWASAKI KLE 500

Dobar dan, dobri ljudi :-), ponosni sam vlasnik KLE-a vec duze vreme i desilo je se to da mi je verovatno probio dihtung glave motora jer mi zadnje vreme probija jedna svecica i konstantno je mokra od antifriza. Kontaktirao sam par majstora al niko nije mogao da mi primi motor u narednih mesec dva na popravku pa sam ga otvorio, skinuo njegov fabricki manual i krenuo korak po korak. Manje vise za sad mi dobro ide cekam glavu sa obrade i dihtung iz nemacke pa da polako krenem u sklapanje . Znacilo bi mi koji savet od nekog iskusnijeg a posebno oko uzubljenja bregaste posto to bas nije najbolje objasnjeno u knjizi. Jasni su mi polozaji ulazne i izlazne bregaste jer je to prikazano na slici al nigde se ne vidi u kom polozaju treba da stoje klipovi..Svaka pomoc dobrodosla :-)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Trebalo bi da se zupci kad su u GMT, pogledaj i magnet pazljivo, verovatno da ima repera i na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

stavis magnet na oznaku c,ako te to buni,ne na oznaku t,vec kako ti rekoh na c,usisna bregasta ide prva,ka karbu da poravnjas gornju liniju na kojoj pise in,gore ce ti na lancaniku biti tackica,24 pina od lanca pa ide sledeca gornja tackica od izduvne bregaste,sve pise u knjizi sam treba da gledas,kad je c na magnetu desni klip je u gmt,znaci NE NA T,VEC NA C, tako kako ti kazem se zubi,kad poravnas in oznaku na usisnoj breg.ka karbu na lancaniku imas i ex oznaku ,ta oznaka treba da bude u sredini motora malo u vis/zub\dva\ u odnosu na ravnu povrsinu glave motora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

stavis magnet na oznaku c,ako te to buni,ne na oznaku t,vec kako ti rekoh na c,usisna bregasta ide prva,ka karbu da poravnjas gornju liniju na kojoj pise in,gore ce ti na lancaniku biti tackica,24 pina od lanca pa ide sledeca gornja tackica od izduvne bregaste,sve pise u knjizi sam treba da gledas,kad je c na magnetu desni klip je u gmt,znaci NE NA T,VEC NA C, tako kako ti kazem se zubi,kad poravnas in oznaku na usisnoj breg.ka karbu na lancaniku imas i ex oznaku ,ta oznaka treba da bude u sredini motora malo u vis/zub\dva\ u odnosu na ravnu povrsinu glave motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

bokiliću svaka ti čast, mene koji napamet znam proceduru si uspio da zbuniš sa ovim tvojim uputstvom :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa jeste,al je bas tako,mnogi zube na t mesto na C,uzube usisnu bregu tako da omase za zub,mesto da puste prvu crtu dole,ne broje 24pina,itd itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: KAWASAKI KLE 500

Hvala na pomoci, mislim da sam ukapirao sta ste mi rekli ako bude nejasnoca i zabune zapitkivacu :-) :-).

Znaci, gornja linija IN na ulaznoj bregastoj da ravna sa osom, onda od gornje tacke tacno 24 pina do sledece tacke na izlaznoj bregastoj, pri tom radilica u polozaju C na magnetima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Hvala na pomoci, mislim da sam ukapirao sta ste mi rekli ako bude nejasnoca i zabune zapitkivacu :-) :-).

Znaci, gornja linija IN na ulaznoj bregastoj da ravna sa osom, onda od gornje tacke tacno 24 pina do sledece tacke na izlaznoj bregastoj, pri tom radilica u polozaju C na magnetima?

ravna sa glavom motora ka karburatorima/crta in\ a ex to jes izduvna bregasta crta ka auspluhu to jest oznaka ex,na bregastama imas in i ex oznake da ih nepomesas,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Neki su se tako smuvali :lol3: Salim se naravno, svaka cast bokilicu majstore... iskustvo je ipak iskustvo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

time-1988-ex500-kawasaki-ninja-cmgfsgmkh

 

Ovo je iz manuala, ne znam šta je tačno nejasno, poravnavaš sa glavom, crte koje su odmah ispod natpisa IN na usisnoj i EX na izduvnoj

 

FRONT što dole piše je smjer orjentacije motocikla

 

I imaš ta dva markera na bregama između kojih brojiš 24 pina do druge tačke, tačno onako kako je naslikano, čisto da ne pogrješiš

 

Kad se poravnaju oznake na bregama sa glavom tada je na prozorčiću kroz koji gledaš zamajac oznaka C, može se desiti da C prođe par mm pored prozorčića ili da bregama fali 1-2mm da se poravnaju sa glavom kada je C u prozorčiću, ali to ne znači da si loše uzubio nego da ti se otegao lanac.

 

Provjeri lanac prije čitave procedure, da ne bude da vraćaš lanac koji je previše istegnut i naravno čitavo štelovanje radiš sa skinutim španerom pa kada ga uzupčiš odmah stavljaš španer da ti slučajno ne preskoči i provjeri zupčenje nekoliko puta, nekoliko puta na ključ preko radilice okreni mašinu i provjeri je li sve đe treba.

 

A sad, jedan amaterski detalj, :D kada je sve na markerima, usisna brega nateže ljevi usisni ventil i otežava operaciju namještanja lanca, pa ja sve zavrnem malo kontra sata, nabacim lanac, provjerim broj pinova i onda ubacim španer i vrtim da vidim đe mi se trefila radilica :D Čisto da bude interesantnije

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: KAWASAKI KLE 500

Cena originalnog dihta u Nemackoj, radnja ovlascena za kawasaki oko 40 eura narucio sam al ne znam tacno, mozda 41-42eura, znacu kad platim :-).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja