Jump to content

Moto Zajednica

Mladenovac 13 04 2016 oduzimanje prava prvenstva prolaza

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2903 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Bane ocigledno te covek ne poznaje sigurno te ne bi zbog tvojih gabarita nazvao  papagajem ,pre bi licio na jednog dobro ugojenog noja  :Bokilic:  :P .

:takoje:  :takoje:  :takoje::lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 865 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Kolega Boban je uradio na novom Traceru mnogo lepo i ucljivo stop svetlo. vozio sam jednom prilikom iza njega i ono se tako dobro vidi a nije ciganski. ove drecave jakne imaju da se kupe kod kineza i to u kompletu posebno panatlone i posebno jakna. ima narandzasta kao za smecare i ova fluorescentna. ne propusta vodu ( po kineskoj specifikaciji) :) ali svakako je dobro da se navuce preko jakne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1826 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Kolegi želim brz oporavak.

 

boja motora je isto bitna. Mislim da je motor crne boje priicno glupa ideja u srbistanu

 

Meni se isto ovo desilo na crvenom motoru, tako da boja  :jok:

 

Negde sam pročitao da ljudski mozak nesvesno opaža dva svetla, a jedno upšte ne registruje - gleda kroz tebe.

Skoro je jedan kolega vozio iza mene sa dva bočna led svetla, neverovatno koliko mi je skretao pažnju u retrovizoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ako na vozilu postoje dva paralelna svetla koja su međusobno razmaknuta (kao kod automobila), može se izdaleka proceniti udaljenost vozila (pa čak i brzina kojom se vozilo približava). Ako je na vozilu jedno svetlo, ili dva spojena (kako je uglavnom na motorima), teško je proceniti udaljenost vozila, a posebno je teško proceniti brzinu približavanja.

Ovo posebno važi u uslovima slabije vidljivosti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

 

Ako si ovaj u sredini, onda nije zbog žute boje.

Bez ljutnje!  :)

Nisam taj u sredini, a nisi ti u pitanju ;)  ;)

 

 

U pitanju sam ja, tad sam bio izazvan tj em nesto nervozan em si 5x rekao "milos rekao ovo, milos rekao ono" i ismevao me maltene jer sam komentarisao box za psa za koji nisam znao da nije gotov pa sam pukao i bilo je ono tipa sto na um to na drum... tek sam te kasnije upoznao malo bolje na osnovu drugih postova, vidim da si super lik i bilo mi je zao jer sam to rekao onda tako u sekundi ali nema nazad...

 

Inace evo bas sad gledam datum tog posta, samo 9 dana kasnije sam iznenada i bez najave izgubio svog prvog psa, najboljeg prijatelja koji je bio sa mnom 8 ipo godina tako da mi to tek sad nije ni malo smesno... no nebitno...

Ti Bane znas da nisam ja mislio nista lose, bio si i ti nekad mlad, brz i nepromisljen(sad si mator, pomiri se s tim ali ti nista ne fali, em su stariji i mudriji em ribe vole starije muskarce :jee::cirka1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2903 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

 

 

Ako si ovaj u sredini, onda nije zbog žute boje.

Bez ljutnje!  :)

Nisam taj u sredini, a nisi ti u pitanju ;)  ;)

 

 

U pitanju sam ja, tad sam bio izazvan tj em nesto nervozan em si 5x rekao "milos rekao ovo, milos rekao ono" i ismevao me maltene jer sam komentarisao box za psa za koji nisam znao da nije gotov pa sam pukao i bilo je ono tipa sto na um to na drum... tek sam te kasnije upoznao malo bolje na osnovu drugih postova, vidim da si super lik i bilo mi je zao jer sam to rekao onda tako u sekundi ali nema nazad...

 

Inace evo bas sad gledam datum tog posta, samo 9 dana kasnije sam iznenada i bez najave izgubio svog prvog psa, najboljeg prijatelja koji je bio sa mnom 8 ipo godina tako da mi to tek sad nije ni malo smesno... no nebitno...

Ti Bane znas da nisam ja mislio nista lose, bio si i ti nekad mlad, brz i nepromisljen(sad si mator, pomiri se s tim ali ti nista ne fali, em su stariji i mudriji em ribe vole starije muskarce :jee::cirka1:

 

;)  ;)  ;) ;)  :takoje:  :takoje:  :takoje:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Da ne bih otvarao temu sa slicnim nazivom ovde cu ukratko...

 

Oko13.30h idem ka poslu niz Bulevar Kralja A. dakle ka Vuku. u levoj traci brzinom oko 60kmh. U visini tramvajskog depoa iz desne trake, vozilo koje je stajalo Pezo pikap hoce polukruzno preko trake kuda sam se kretrao, pa dalje sina (gde nema ivicnjaka zbog ulaza u tramvajski depo), da udje u kontra smer, ka Cvetku. Vozac verovatno apsolutno ne gleda niti moju traku, niti da li ima tramvaja, bez migavca  krece da me sece. Videvsi, nalegnem na prednju, postepeno ali snazno, pomognem se zadnjom, zadnji kraj malo leluja... Naravno predhodno stisnuo sirenu koju nisam pustao. Stao sam nekako na 10-20 cm od zadnjeg bocnog dela pikap-a. Vidim zenu, stariju. Niti je pokusala da se vrati u desno kada sam svirao, ama bas nista nije preduzela, NEMA REAKCIJE!!! Ljudi, kolege, UKENJAO SAM SE ali ozbiljno!!!!

Uspeo da stanem, motor se ugasio, ja se ukopao, ona NISTA, nastavlja taj svoj manevar preko sina i staje na crveno ispred depoa. Ja sta cu, upalim, krenem, parkiram ispred nje. 

Zena 50-60 god, u crnini, jos mi kaze izvini brate!!!!  E tu sam ostao bez teksta :staa2: . Tu sam nesto povileneo, onda je rekla da se stvarno izvinjava bla, bla i da je u zalosti jer je ostala bez sina u januaru. Samo sam je ljudski, uljudno zamolio da pazljivije vozi, da i druge majke ne bi ostajale bez sinova, ne daj Boze.

Ubrzo zatim, ugao Krunske i Knjeginje Zorke, moje zeleno, a ispred mene preko pesackog RETARD na bicikli sa slusalicama i suncanim naocarima, ne gleda semafor za pesake, ne gleda levo desno ,mene ne konstatuje. Izbegnem majmuna, krenem nizbrdo ka raskrsnici sa Njegosevom, inace bolid se nije osvrnuo na situaciju koje je mogla da nas snadje. Sa vrha vidim otvara se zeleno, isto oko 50-60kmh dolazim do semafora meni debelo zeleno, iskacu 3 zene sa malom decom od 4-6god, zabadam, stajem i pomislim  da li ja nesto gresim, gledam u pesacki semafor, CRVENO, e tu sam puko i doticne sam pocastio QRVE PRLJAVE PAZITE NA TU DECU!!! Presle pesacki, osvrcu se, gledaju i bece se kao da sam pao sa marsa! Situaciju posmatra saobracajac preko puta i gestikulise mi kao u fazonu a jebiga, zene. :Sloper:   :stabre:

 

Pazite se, treba imati fluo opremu, ali u mojim danasnjim situacijama mislim da i to nema efekta . Inace cisto bela kaciga, bledo-sivo crna jakna ma ne konstatuju me danas. Uzgred, definitivno moram da promenim ili makar prepravim fen ispod repa  :jok: Po gradu tih motor je vrlo opasna stvar :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

A sada nešto sasvim drugačije. :)

'Ajde pomislite, kada ste u autu, koliko sličnih situacija imate. Npr ja sam danas i juče bio kolima do Kraljeva. Ljudi, ovo nije normalno, koliko debila ima. Za tih oko 130 km (260km oba dana), imao sam bar deset ludačkih situacija (makazice, suicidno uključivanje u saobraćaj, skretanje bez žmigavca, prelazak u suprotnu traku...). Kreteni ni kola ne vide, a kamoli nas. Doduše imao sam jednu situaciju da kolegu nisam video u retrovizoru, a sekundu kasnije  pored mene je proleteo projektil (srećom nisam imao nameru da menjam pravac ni smer kretanja).

Tako da se, osim mogućih posledica, koje su daleko veće ako smo na motoru, ne razlikuje mnogo situacija u saobraćaju, osim što je duže pamtimo, jer smo ugroženiji, a kada smo u kolima, zaboravimo je za par minuta. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja