Jump to content

Moto Zajednica

DR 800S, namotaji paljenja

Recommended Posts

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Otisli su namotaji paljenja, model je '96 sr43b 1991-1997, sa dve špulne za paljenje. Nadjoh sa jednom špulnom ali je stariji model pre '91, ne odgovara. Ako nekim slučajem neko u zaostatku ima ispravne namotaje neka mi javi. U koliko ne nadjem ispravne polovne, moraće na namotavanje. Vaša iskustva, gde je naj bolje odraditi?

Neko nosio u profesional?

http://profesionalservis.com/poslovanje.html

 

31458e738ea5b0e2ec25402641837fba.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Primetio sam još u prošloj sezoni da kada ga palim, hoće da dobije knedlu pri verglanju, povuče struju i priguši mi lampicu neutrala za sekund dva i onda upali normalno. Taj dan sam se vozio sasvim normalno, prešao oko 40 km, sišao na makadam i vozao se par km po nasipu i kojekakvim rupama i samo se agregat zagušio i stao. Mislio sam da je nešto oko kablova svećica, prekidača stendera zbog rupa i drmusanja ali nisam uspeo da ga upalim. Motor vergla normalno ali svećice vrv nisu dobijale struju. Pri paljenju se u početku kazaljka malo pomerala tipa oko 200-300 rpm a posle toga ni toliko. Isproveravao šta sam znao i nisam rešio, oterao motor u servis da vidimo da nije otišao CDI ali mi javiše otišle ove špulne. Nisam neka majstorčina, ne znam da li su izgorele ili jednostavno odradile svoje, motor star 20 godina, 76.000km. U Nemačkoj repariran deo 170e, nov nešto preko 300e a u Srbiji ga mogu naći samo nekim čudom jer mi kažu da retko crkava pa ga ni tamo nema nešto mnogo. Nađoh na ebay nešto tipa od 100e pa na gore ali ne znam da li se upuštati oko mačke u džaku ili ovde odraditi namotavanje... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Ja sam nosio namotaje od mog dra sr42a 90god bas u ovom servisu premotali su samo jednu spulnu i sve je funkcionisalo bez greske, cene je bila neka sitnica.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Profesional vise ne radi namotaje za motocikle, odjebase me u fazonu to su tanke zice, vise se ne bavimo tim. Neka preporuka, gde nositi?

 

Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ima kod mene u kraju jedan električar, druži se s nama motorašima a i sinovi mu voze svaki čas nešto pa ću da ga pitam da li hoće da se zanima s tim.

Meni je hteo da premotava namotaje od Tomosa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Hvala drugar, sinoć je kupljen deo u Nemačkoj! Sada teži deo, dopremiti ga. Probaćemo da se organizujemo za bus mada bi bilo bolje kada bi neko naš bio gore u mogućnosti da ga donese. Ako se narednih dana neko iz okoline Frankfurta vraća za Srbiju a rad je da ponese te namotaje koji ne zauzimaju mnogo mesta, častim uslugu!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja