Jump to content

Moto Zajednica

gsxr 1100 malo igranja sa brusilicom

Recommended Posts

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ovog suzukija sam ja vozio,pa prodao pa opet se vratio kod mene.....a posto mi je dosadio,reko malo da izmenim nesto i usput odradim sta treba...

 

 

 

DSC_0318-6ce103.jpg

 

 

 

DSC_0323-b8d9cd.jpg

 

 

DSC_0333-0eedb4.jpg

 

DSC_0334-4891d9.jpg

 

DSC_0335-bcd4fc.jpg

DSC_0336-f7234f.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Napred bila neka sf maska,koja je ruzna kao pseto i ne svetli nikako.....nisam jos stigao do toga ali ce verovatno ici ili dva fara ili neka maska koja lici na nesto i koja ima neko upotrebljivo svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Da da to je onaj sto je bio kod limenog....Ja dao paunu na rate,on se izlomio sa kolima,nema da placa vise,ja uzeo motor nazad.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Malo se radilo....I posto pojedini strucnjaci sa foruma kazu da se stritfajteri prave jer se motor polupa pa jeftinije napraviti fajtera......ovaj motor je kod prdhodnog vlasnika bio ceo tj. sa oklopima ali je on montirao supermoto volan i skinuo oklope....ja da sam hteo da vratim motor u fabriki izgled mogao sam da kupim komplet okope za 100 evra,bar togo za uljaru ima gde hoces....ja samo do sad za rep,prajmere,spric gitove i farbe dao sam 3 puta toliko,a nisam ni blizu kraja......ima jos da se farba,pa sediste,pa druga maska,pa stop svetlo, pa da se skrati prenos......kamara para....

 

 

Na motoru promenjen zadnji amortizer,u ponedeljak narucujem ulje,filtere,svecice....montira se drugi rezervoar koji je jos ranije spreman,uradjena elektroliza i iznutra ofarban epoksi farbom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ima potencijala da ispadne baš lepo... Kakav si rep planirao? Nemoj turiti neku seljanu od nekog R-a dignutu u nebesa... Mislim da je rezervoar na tom motoru vrlo nezahvalan za streetfight prepravku, jer mu je bočni profil nizak i ravan ko tepsija i onda sa višim i modernijim repom ne liči ni na šta...

 

Ovo mi je recimo vizuelno pristojno rešeno sa fabričkiim rezervoarom:

 

b3dc74c54d7774ad785c4a5249e40064.jpg

 

Dok mi je recimo na ovm projektu rep usrao kompletan rad:

 

600e282af51438c50683fe9322a300e1.jpg

 

Evo ovo gore sa strane:

 

427eede26429674460c8837d6fe78e74.jpg

 

E sad, pogledaj ovu preradu ispod - kada bi mogao ovakav neki rezervoar da nađeš, mislim da bi imao više opcija za dobro rešenje repa:

 

ce4817f2ce62317e719bed34deef804e.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ovaj fazon se meni takođe sviđa:

 

IMG_4990-klein.jpg

 

Dok recimo - ovde je sve fino - minimalistički rep odlično uklopljen, samo da je rezervoar neki "obliji", a ne fabrički, ovaj ceo motor bi izgledao više nego sjajno, ovako mu fali samo malo da bude perfektan...

 

Aprilia031.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ovaj fazon se meni takođe sviđa:

 

 

 

Dok recimo - ovde je sve fino - minimalistički rep odlično uklopljen, samo da je rezervoar neki "obliji", a ne fabrički, ovaj ceo motor bi izgledao više nego sjajno, ovako mu fali samo malo da bude perfektan...

 

 

 

 

 

 

Nisam se javljao neko vreme na forum..crkao mi racunar a imao sam i nekih silnih obaveza....

 

Kao sto si i gore napisao sve je to tacno i sam znam da je ovaj ram a pogotovo rezervoar jako nezahvalan za bilo kakve prepravke....ali sam se odlucio da bas uljaru prepravljam jer je jako volim...ima neku posebnu draz u odnosu na druge motore....za malo para veliki jak i gotovo neunistiv....

 

Inace motor je skoro gotov ostalo da se ufarbaju plastike....to najverovatnije sutra...ide tamno siva gotovo crna...rep od r6 ovaj sa pocetka teme.....mislio sam i da menjam rezervoar da stavim od novijeg bandita al ne isplati mi se da toliko bas ulazem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Motor je privedn kraju....trebalo bi jos samo ventile da nastelujem i nema nikakvih ulaganja dugo vremena...

 

 

DSC_0464-032684.jpg

 

 

DSC_0463-e1d53d.jpg

 

DSC_0468-b5717f.jpg

 

 

DSC_0471-115aee.jpg

 

 

 

 

Sve tri strvine na okupu.... :lol2:

 

 

DSC_0439-826590.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: Bogatić

Valja. Dobro je uklopljeno i lepo je legao rep. Mozda jos neki detalj na motoru da si ofarbao u boju felni. Al to je vec stvar ukusa. Zamerka za ventila, trebao si da odradis pre farbanja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ma dobro je, ali sta reci, a ne konstatovati da je vec sve vidjeno sto se tice prerade uljare u street fighter-a. ;)  Nego mi reci cime si farbao masinu, ako nije tajna. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Spric git pa metalik preko...Na vodenjacima sam uvek radio tako ili metalik ili akril i bilo je ok ije gorela farba i sl....za uljaru sam se malo plasio jer se ipak vise greje ali izgleda da je ok....od kako sam je sklopio nekoliko puta sam je muski ugrejo i sve ok.....jedino prva voznja kad sam je upalio agregat je smrdeo na 100 bolesti :)  drugar isao iza mene motorom mase....kaze bajo staniiii zapali ti se motor hehehe

 

 

A to za preradu....nisam ja kriv sto sam izabrao najpopularniji motor za preradu i sf.. :) ......inace mi nije bilo bitno da idem u neki ekstrem u prepravci i samim tim u ulaganju u motor...vec da napravim relativno jeftin motor koji pristojno izgleda i lepo ide...ja to slabo i vozim,sluzi mi ponekad da se provozam sa drugarima....vecinom vozim klr i kx po terenu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2373 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam samo pratio temu,mislim sta da komentarisem... Ali 'ajde kad vec raspravljamo.

Ja isto volim te golisave masine. Taj Suzanin agregat ja sam po sebi jedan od najlepsih. Sve mi se svidja,ali da sam ja sebi pravio ja bi ostavio stari originalni rep. Meni je bas lep tako masivan i brutalan. Ovaj minimalisticki nije po mom ukusu ni malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja