Jump to content

Moto Zajednica

Farbanje Kofera

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pre 6 meseci kada sam kupio skuter pri kupovini bivsem vlasniku na moje oci ispada kofer iz ruke....jadan sve se ogulio....sreca u nesreci na kontu toga sam mu dodatno ubio cenu :)

Sam sam ga ofarbao mat sprejom za farbanje plastike. Svi su mi pricali kako treba podloga, obloga 300 cuda ali sam na svoju ruku i rizig sam sve to izbego.
Dobro guljene stare farbe i musko smirglanje uspeo sam da ga sredim...
Upitanju je kofer Kappa K35

 

 

post-32512-0-50149200-1456353337.jpg

post-32512-0-36387200-1456353352.jpg

post-32512-0-84174900-1456353360.jpg

post-32512-0-72064300-1456353370.jpg

post-32512-0-51121400-1456353376.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ma taj bumper je ludilo. Moj motor je ceo ofarban bamperom i milina jedna, mat crna boja.

Prethodni vlasnik je to prvi odradio a onda sam i ja pazario isti tako da gde god zafali ili se izgrebe nekako, ja poprskam njim.

Ne traži nikakvu podlogu. Samo da se fino očisti/ošmirgla podloga.

Čak sam i roštilj-korpu farbao sa njim. Prima se i na gvožđe. :jee1::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Ja imam sličan problemčić, imam ogrebotinu na koferu al na tako sivoj lajsni koja je i kod tebe tu izmedju katedioptera... Dal to može nekako da se reši? Šta misliš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ako je ukopana ogrebotina tesko bez kitovanja...
Na mom koferu ima par takbih ogrebotina ali sprej koji sam uzeo je mat ali onaj hrapavi, tako da se ne primecuje toliko.
E sad kod tebe nedao bog da se malo razlikuje crna boja, jos vise ima da ti bode oci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ako je ukopana ogrebotina tesko bez kitovanja...

Na mom koferu ima par takbih ogrebotina ali sprej koji sam uzeo je mat ali onaj hrapavi, tako da se ne primecuje toliko.

E sad kod tebe nedao bog da se malo razlikuje crna boja, jos vise ima da ti bode oci.

 

Pa upravo to je odlika bumper spreja.

On kao da reaguje sa plastikom i stvara neki hrapavi sloj na povrsini.

Nema vise glatkoce. :)

Aleksandre, bamper imas u svega 5,6 boja, barem su meni tako rekli u farbari. Msm da imaju i sivi. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 343 postova

Nije u vezi kofera ali je u vezi bumper spreja.

Kupio sam spojler gepeka za auto koji je bio u beloj boji,da li je "fabricki" ili je farban ne znam.

Skinuo sam komplet belu boju sa fenom za skidanje farbe,sada je spojler crn ali nije bas dobar da bi ga tako montirao na auto.

Hteo bih da ga prefarbam sa crnim bumperom pa ne znam da li samo tako da ga prefarbam ili da ga osmirglam ili samo sa alkoholom ili benzinom da ga malo istrljam pre farbanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Niš, Brzi Brod
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

 

Ako je ukopana ogrebotina tesko bez kitovanja...

Na mom koferu ima par takbih ogrebotina ali sprej koji sam uzeo je mat ali onaj hrapavi, tako da se ne primecuje toliko.

E sad kod tebe nedao bog da se malo razlikuje crna boja, jos vise ima da ti bode oci.

 

Pa upravo to je odlika bumper spreja.

On kao da reaguje sa plastikom i stvara neki hrapavi sloj na povrsini.

Nema vise glatkoce. :)

Aleksandre, bamper imas u svega 5,6 boja, barem su meni tako rekli u farbari. Msm da imaju i sivi. :takoje:

 

Da ali imaš i u različitim granulacijama, u boljim farbarama mogu da se nađu sve vrste, pa ko šta voli, glatko ili hrapavo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Nije u vezi kofera ali je u vezi bumper spreja.

Kupio sam spojler gepeka za auto koji je bio u beloj boji,da li je "fabricki" ili je farban ne znam.

Skinuo sam komplet belu boju sa fenom za skidanje farbe,sada je spojler crn ali nije bas dobar da bi ga tako montirao na auto.

Hteo bih da ga prefarbam sa crnim bumperom pa ne znam da li samo tako da ga prefarbam ili da ga osmirglam ili samo sa alkoholom ili benzinom da ga malo istrljam pre farbanja?

 

Ošmirglaj ga malo finom šmirglom, primiće se fino.

Imaj u vidu da bumper stvara mat boju.

Ili još bolje pitaj u farbari da ti daju savet za tretiranje, ali to je to... :):takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 

 

Ako je ukopana ogrebotina tesko bez kitovanja...

Na mom koferu ima par takbih ogrebotina ali sprej koji sam uzeo je mat ali onaj hrapavi, tako da se ne primecuje toliko.

E sad kod tebe nedao bog da se malo razlikuje crna boja, jos vise ima da ti bode oci.

 

Pa upravo to je odlika bumper spreja.

On kao da reaguje sa plastikom i stvara neki hrapavi sloj na povrsini.

Nema vise glatkoce. :)

Aleksandre, bamper imas u svega 5,6 boja, barem su meni tako rekli u farbari. Msm da imaju i sivi. :takoje:

 

Da ali imaš i u različitim granulacijama, u boljim farbarama mogu da se nađu sve vrste, pa ko šta voli, glatko ili hrapavo.

 

Hmm, zanimljivo. Ja sam mislio da svi bamper sprejevi stvaraju taj hrapavi sloj na plastici. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Dadoste mi ideju i zanimaciju za moj Givi monokey e36. Imam jednu dublju liniju na gornjem poklopcu a sobzirom da je povrsina porozna ne bih znao na koju foru to popuniti a da opet ne ostane vidljivo? Ne bih rekao da on ma neki sloj farbe koji se moze zguliti?!ae9124aa2a36f163df370ed5b0d27d67.jpg

 

Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 343 postova

Danas kupio bumper i malo prsnuo na spojler kad on siv >:(:grr: a poklopac spreja crn.Malo je reci koliko sam popi..zdeo.

Prodavac mi pokazao ovaj i drugi sa sivim poklopcem ja mu rekoh daj crni i dobijem sivi sa crnim cepom i jos ga platio 750din. >:(

Jedino sam ta dva nasao u celom gradu.

 

post-4035-0-44073600-1456856823.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

E jbg. Zato rekoh da se obrati pažnja na boju. 
Tako sam se i ja jednom zeznuo sa običnim sprejem, baš zbog boije čepova.

Sreća pa uvek prvo prsnem po drvetu, dok utreniram ruku i mlaz...hahahaha  :haha2:  :haha2:  :haha2:  :lol3:  :lol3:  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

ovako sam ja to uradiopost-29705-0-51662600-1468866800.jpgpost-29705-0-00838600-1468866809.jpgpost-29705-0-63625500-1468866821.jpgpost-29705-0-18307300-1468866845.jpgpost-29705-0-80351500-1468866857.jpg

 

Fabricki plastika odradjena kao karbon, smirglaod p120 do 320  da se dobro yagladi.Posle toga plastik prajmer i odma posle filer tj spricgit u koji sam ubacio 20 posto elastik aditiva da nebi pucalo.posle toga boja tj baza  i lak preko.,Sve je marke novol osim boje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Ja sam farbao neki deo za auto sa Body bumper sprejem, to je ozbiljno djubre, Ne sme ni sa cim da se dodirne jer ostaju sare. Jos je zanimljivo da nigde nema da se kupi crni polu mat sprej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja