Jump to content

Moto Zajednica

GS500 u XL883c

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Dolazi nova sezona, opet me misli vode nabavci motora, promatraju se finansije i opcije, pa mi pala na pamet ideja da li je moguće da se prepravi suzana u Harlija, ili makar nešto nalik. Da li neko zna da li bi se to moglo odraditi, da li ima smisla, koliko bi koštalo??? Možda i neki drugi naked bi bio interesantan... U svakom slučaju nije loša tema za diskusiju....

 

 

maxresdefault.jpg

1995_GS500E_blue_450.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ne kapiram šta bi želeo da uradiš? Da u ram od GS500 turiš agregat od malog Sportstera?!? Ili bi želeo da GS500 preradiš u neki čoper/bober/kruzer?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Takva prerada bi te kostala mnogo vise nego da kupis model kakav hoces... a cak i da preradis nikad to nije ono pravo.

 

Prerade tipa bober, military i sl. fazoni su OK, alo da od nakeda pravis kruzer... tacnije da ti GS500 lici na HD883 nece da moze. Ustvari moze ali ce da kosta mnogo vise nego da kupis HD

 

Ako bas hoces tako nesto da radis mislim da bi ti daleko bolja osnova bio recimo 535 ili nesto slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Iskren da budem uopšte se ne razumem, pa zato i pitam. Video sam ovaj oglas http://www.polovniautomobili.com/motori/6985462/suzuki-gs izgleda mi interesantno samo što je ovo matoro 1979 god ali cena nije loša. 

 

 

@icatenej   ideja je naked napraviti u sportskog čopera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1999 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Iskren da budem uopšte se ne razumem, pa zato i pitam. Video sam ovaj oglas http://www.polovniautomobili.com/motori/6985462/suzuki-gs izgleda mi interesantno samo što je ovo matoro 1979 god ali cena nije loša. 

 

 

@icatenej   ideja je naked napraviti u sportskog čopera

Pa tu nije nesto mnogo radjeno. Cini mi se samo farbanje, sediste zadnji blatobran i stop svetlo sve ostalo je u standardu za GS 850. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

 

Iskren da budem uopšte se ne razumem, pa zato i pitam. Video sam ovaj oglas http://www.polovniautomobili.com/motori/6985462/suzuki-gs izgleda mi interesantno samo što je ovo matoro 1979 god ali cena nije loša. 

 

 

@icatenej   ideja je naked napraviti u sportskog čopera

Pa tu nije nesto mnogo radjeno. Cini mi se samo farbanje, sediste zadnji blatobran i stop svetlo sve ostalo je u standardu za GS 850. 

 

 

 

Pa eto recimo kada bi to uradili na gs500 i produziti volan, šta misliš na šta bi to ličilo, koliko bi to moglo sve izaći i ko bi to uopšte radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

kostalo bi te mnogo.veruj mi. slika koju si postavio  se razlikuje u delu da ram je originalni pa je doradjivan. sa tvog motora koji ima kavez ram .trebalo bi sve raditi ponovo. ako ti ista znaci ja trenutno radim preradu jamahe fj 1100. samo tockovi su me izisli 250eur. da ne pricam o svemu ostalom. nece te izici kao kupovina sportstera jer se on krece oko 4000eur,al pola od tih para sigurno. a za 2000 mozes da kupis solidnog fabrickog copera ili kruzera japanca.

ako resis da bas radis unikatan motor onda je to merak i onda ne razmisljas o parama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1999 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

kostalo bi te mnogo.veruj mi. slika koju si postavio  se razlikuje u delu da ram je originalni pa je doradjivan. sa tvog motora koji ima kavez ram .trebalo bi sve raditi ponovo. ako ti ista znaci ja trenutno radim preradu jamahe fj 1100. samo tockovi su me izisli 250eur. da ne pricam o svemu ostalom. nece te izici kao kupovina sportstera jer se on krece oko 4000eur,al pola od tih para sigurno. a za 2000 mozes da kupis solidnog fabrickog copera ili kruzera japanca.

ako resis da bas radis unikatan motor onda je to merak i onda ne razmisljas o parama.

Upravo tako sta god da uradis, visi i siri upravljac, skidanje plasticnog repa, stavljanje klasicnog blatobrana i sedista poput onog na GS 850 ostaje ram koji se nikako ne uklapa u zeljenu koncepciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Pre nekopliko godina videh na moto susretu u Apatinu jedan nesretni GS 500E kojeg su preradili u Chopper/kruzer , e ono je tuga... :staa2::wacko:

post-757-0-64334500-1456339880.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

h

 

 

kostalo bi te mnogo.veruj mi. slika koju si postavio  se razlikuje u delu da ram je originalni pa je doradjivan. sa tvog motora koji ima kavez ram .trebalo bi sve raditi ponovo. ako ti ista znaci ja trenutno radim preradu jamahe fj 1100. samo tockovi su me izisli 250eur. da ne pricam o svemu ostalom. nece te izici kao kupovina sportstera jer se on krece oko 4000eur,al pola od tih para sigurno. a za 2000 mozes da kupis solidnog fabrickog copera ili kruzera japanca.

ako resis da bas radis unikatan motor onda je to merak i onda ne razmisljas o parama.

Upravo tako sta god da uradis, visi i siri upravljac, skidanje plasticnog repa, stavljanje klasicnog blatobrana i sedista poput onog na GS 850 ostaje ram koji se nikako ne uklapa u zeljenu koncepciju.

 

 

 

Hvala, znači mi ovo kako bih odmah bio na čisto da se ne upuštam u takve zajebancije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Bokilić je imao onog finog 883 na prodaju.

Ljudi, kolicki je to motor...

 

Čisto sumnjam da ja mogu sebi priuštiti 883 ali me interesuje koliko je tražio i za koje godište?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Moze sve, samo je novac ogranicenje. Dobra prerada ( da lepo izgleda, bude funkcionalan i siguran motor ) zna da kosta , a treba uzeti u obzir da su i kasniji troskovi odrzavanja povecani, jer neki obicni delovi koji se menjaju, vise ne mogu da se stave originalni vec moraju da se prave ( sajle kvacila, kocnica, creva i slicno ) ! 

  Primera radi, dok sam radio u MZ servisu, dodje mi lik koji je za male pare kupio preradjeni MZ 250, da mu se urade kocnice jer ne koci skoro nista. Pogledam motor, ocenim da su liveni tockovi i kocioni sistem skinuti sa neke Yamahe i kazem coveku da ya sredjivanje kocnica ode u servis za Yamahu. Covek poceo da kuka, moli, al sta da mu radim, kad nemam delove za to . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

Bokilić je imao onog finog 883 na prodaju.

Ljudi, kolicki je to motor...

 

Čisto sumnjam da ja mogu sebi priuštiti 883 ali me interesuje koliko je tražio i za koje godište?

 

2003ce,,aniversari model,malo drugaciji od obicnog sprtstera..4000e...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Pa uzmi tog suzukija ako valja za te pare, ofarbaš u mat sve što može( i mašinu i blatobrane)  i skini natpis sa rez.

Ima da liči bar malo.

 

attachicon.gifsuzuki.jpg attachicon.gifhd.jpg

 

To čudo meni stvarno jeste lepo, ali je brate matoro 37 godina, pa koliko to još može ići a da se ne gura?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja