Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CanAm Spyder F3S

evo predloga za bajkere hedosniste koje kafane mogu da posete:

 

http://www.nemagreske.com/category/kafane-i-kafici/

 

neke su drumske, neke nisu drumske, al se vredi motorom provuci kroz gradsku guzvu da bi se doslo do njih. opisao sam ih cetiri pet, ja stvarno uzivam u njima i mislim da ko god ih poseti nece pogresiti

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Ух, мало мјеста и времена да се попишу све.

Но, да издвојим оне ако идете на Јахорину, или на море преко Републике Српске.

Кафане Митровић изнад Власенице (око 110км од Бијељине-230 од БГ-а) или Ловачка кућа у Хан Пијеску. Јагњетина и на једном и на другом мјесту боли глава. Кила око 10 евра. Моја препорука је Ловачка кућа, јербо газда Миланко има домаће кисело млијеко које лијечи сиду и туморе, заједно.

Ако идете на море, посјетите једну од ове двије кафане, палите даље, возите неких4, четири и по сата и на излазу из Гацка, село Автова, наћићете једну кафану, тачније кућу у којој можете појести и попити као у стара времен (која ја не знам, али сам чуо како причају :) ).

Даље, изнад Требиња има село (5-6 км од магистраног пута, на Леотару), Жаково. Ту што има пршут, жену да издате за њега :).

 

Ако идете за Грчку, преко МКД, у Штипу на пастрмајлију у Оревче... Прсте да полижеш.

Охрид- Св. НАум, Кај Каневче...

сад за сад тоико...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: XT600

Restoran "Divcibarski Zamak" na divcibarama blizu stare staze,prelep pogled iz restorana (ubacicu i sliku),klopa ok

npr komplet lepinja sa prsutom 330din,limunada 120din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

evo predloga za bajkere hedosniste koje kafane mogu da posete:

 

http://www.nemagresk...afane-i-kafici/

 

neke su drumske, neke nisu drumske, al se vredi motorom provuci kroz gradsku guzvu da bi se doslo do njih. opisao sam ih cetiri pet, ja stvarno uzivam u njima i mislim da ko god ih poseti nece pogresiti

 

 

Čitam ovo http://www.nemagreske.com/kafana-lovacki-rog-grocka/

 

i momentalno sedam na motor da proverim jeli to tako :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ti bi mogao i da je preskočiš :jee:

Produžiš još jedno 10-15km riblji restoran kod Bivka.. to je taj ambijent, terasa tik na vodi i klopa dobra.. cene umerene, riba sveža, čorba dobra....

 

Aj sad raport za "Lovački Rog"..

 

2 godine tuda prolazim i jednom sam možda pomislio da bi tu moglo biti NEŠTO..

 

To nešto izgleda ovako

 

DSC_0192.jpg

 

Memljiva atmosfera da i gospođa u godinama..

 

Čobanac za moj ukus prezačinjen.. gromovi su jutros izlazili iz mene.. pa ipak je to mađarski recept..

nije bio jako ljut i iako sam se trudio ni tragove luka u njemu nisam našao..

samo meso i to mekano.. Može se reci da bi svaki gurman bio oduševljen.. ja ipak volim malo blaže varijante, a u svoje gulaše svakakve povrćke trpam..

Pokušavo sam i da provalim divljač..

Posle se pojavio i gazda.. počeo nešto vi motoristi..pa jel znaš ovog ili onog..pobegoh glavom bez obzira..uvatio me mrak odavno :moto3:

 

650 din ovo što vidite..

 

DSC_0196.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3148 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Bio sam poslovno u Krčedinu pre par dana u kafani "Merak mi je".

 

odlična ponuda nesvakidašnjih jela:

Pohovani crni luk

pohovane svinjske uši,

goveđi repovi

brizle na sto načina

domaće rakije

roštilj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Kada produžiš dalje iz Krčedina pre auto puta sa desne strane Stojkić Salaš..

 

Roštilj klasika, a furaju dnevni meni.. nekoliko jela, salata i dezert oko 500 din beše..

 

Klopa domaćinska :takoje: a po dvorištu mrda živina.. uveče ima i živa muzika..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ti bi mogao i da je preskočiš :jee:

Produžiš još jedno 10-15km riblji restoran kod Bivka.. to je taj ambijent, terasa tik na vodi i klopa dobra.. cene umerene, riba sveža, čorba dobra....

 

Aj sad raport za "Lovački Rog"..

 

2 godine tuda prolazim i jednom sam možda pomislio da bi tu moglo biti NEŠTO..

 

To nešto izgleda ovako

 

DSC_0192.jpg

 

Memljiva atmosfera da i gospođa u godinama..

 

Čobanac za moj ukus prezačinjen.. gromovi su jutros izlazili iz mene.. pa ipak je to mađarski recept..

nije bio jako ljut i iako sam se trudio ni tragove luka u njemu nisam našao..

samo meso i to mekano.. Može se reci da bi svaki gurman bio oduševljen.. ja ipak volim malo blaže varijante, a u svoje gulaše svakakve povrćke trpam..

Pokušavo sam i da provalim divljač..

Posle se pojavio i gazda.. počeo nešto vi motoristi..pa jel znaš ovog ili onog..pobegoh glavom bez obzira..uvatio me mrak odavno :moto3:

 

650 din ovo što vidite..

 

DSC_0196.jpg

 

Ovo sa slike vid'lo nije srnetinu... Srnece meso je skoro crno pa i sam paprikas bude takav... A to je stari trik kafedzija, naprave govedji paprikas i prezacine ga da pokriju ukus i nedostatak srnetine... A pogotovo za tu cenu za sve ovo nema sanse da bude srnetina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

Kafana se zove Juhor ,selo Obrež,znaci iz pravca Krušvcac kada se podje prema auto putu u Ćićevcu se skrene levo dodje se do sela varvarin i odatle ima jos 5,6 km

znaci garantujem da je rostilj u ovom delu srbije jedan od boljih a ni cene nisu jake .... specijalitet kuće je Smederevski ćevap i extra je .....enterijer je malo stariji ali je sve drugo extra.... pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Kafana se zove Juhor ,selo Obrež,znaci iz pravca Krušvcac kada se podje prema auto putu u Ćićevcu se skrene levo dodje se do sela varvarin i odatle ima jos 5,6 km

znaci garantujem da je rostilj u ovom delu srbije jedan od boljih a ni cene nisu jake .... specijalitet kuće je Smederevski ćevap i extra je .....enterijer je malo stariji ali je sve drugo extra.... pozzz

 

Obrez bese gastarbajtersko selo ili se varam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 585 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Planiram malo više da se vozim ove godine da u stvari više prečešljam ovu našu lepu Srbiju i ajde da vidim šta kažete za nezaobilazne kafane sa dobrom klopom i prva koja je napisana je u Bogutovcu, bio sam nekoliko puta na žalost ne sa motorom već poslom prema CG pa aj da se dobro jede. Fenomenalna i atmosfera i klopa, krenem dalje da pregledam i shvatim ako su sve bar približno kao ta pa ja ću obilaziti Srbiju do penzije :D svaka čast na temi pozdrav i do viđenja uz dobru klopicu posle lepe vožnjice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Ko preferira pizzerie u Mataruskoj banji je pizzeria Venecia pizza se sprema na drva tj.pec je na drva.

Pizza je ukusna a cene su vrlo pristupacne svaka preporuka0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Ресторан у Плужинама, не знам како се зове, кад се иде из правца Шћепан Поља ка Никшићу, прође се кроз центар Плужина, идете поред језера неких два-три километра и ударате право на ресторан. Ко воли месне и млијечне производе, ово је избор #1 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

Nije reč o jelu, ali domaća (Turska) kafa, ratluk i kisela voda za 70 dinara, kafanica je na magistrali u Sićevačkoj klisuri nakon Ostrovice uz put sa desne strane (ako se ide od Pirota ka Nišu), pored je autobusko stajalište i improvizovani parking za kamione, žena je domaćica ipo, pa ako nekom znači eto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

kad se ide za Babin Zub, odmah nakon Kalne a ispred sela Inovo je etno selo Srna, sa kafanom.

 

etno selo je poprilično sređeno i ne odaje utisak da je kafana jeftina, pogotovo kad se pobroje džipovi i primete njihove tablice ispred.

 

za mene je kafana bila neverovatno iznenađenje. Enterijer je vrhunski, spucano je puno para u sve tamo. Vlasnici etno sela (ili već rodbina, ko god) rade i u kafani, ljubaznost je maksimalna moguća.

Nas četvoro smo imali po Zaječarsko, lepinje (ispečene na licu mesta u nekoj poluotvorenoj peći ili šta li je to), porciju gulaša od srnetine sasvim dovoljnu za dvoje, kobasice od mesa divlje svinje, krompir baren u zemljanoj posudi pod sačem (isto tu na licu mesta) sa nekim povrćem, domaće paprike sa pavlakom (vurdom, preciznije), urnebes. Izašlo nas je oko 600 dinara po osobi. Skroz preporučujem.

 

Od vina su imali čak i Potrkanjski Vranac, uvek imaju belmuž, a jela od divljači zavise od toga šta su tog dana dobili od lovaca, tako da nema baš uvek sve iz menija, al to mu dođe dobra stvar, kolko tolko zvuči da ne kupuju zamrznuto meso po toj priči. Za ove paprike sa vurdom je bila interesantna situacija, nisu ih imali na meniju (mi smo svejedno pitali dal ima) pa su doneli iz svog podruma i paušalno naplatili, stvarno domaćinski ili smo imali sreću tog dana.

 

imaju i sajt

http://www.etnoselosrna.rs/etnoselosrnarestoran.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8209 postova

Potvrđujem preporuku za Srnu, veoma solidna kafana. Može i kupanje, ima mali veštački vir na reci.

 

Mada, pitanje je šta će biti sa kafanom, pošto se (koliko znam) trenutno prodaje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8209 postova

samo kafana ili i sve ostalo?

 

 

Ma, sve zajedno... stoji tabla još od jesenas (meni je to redovna stanica za Babin zub, pa pratim situaciju ;)).

 

Nadam se da će izdržati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja