Jump to content

Moto Zajednica

Dominator 650 zamena

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 747 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Naime imam druga koji ima ovaj motor, hoce da izvrsimo zamenu da mu dam yamahu ybr svidja mu se sto malo trosi i lezi mu. Daje mi dominatora 650 uz neku doplatu moju, ali ono sto me plasi je da trosi ulje, i anlaser nekad uhvati nekad ne, sve plastike zdrave, i motor ide ko blesav. Koliko kosta popravka anlasera i to sto pije ulje.

 

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6

Svaki dominator trosi ulje, neki manje a neki vise, ako bas trosi mnogo udaris mu nove karike, malo sredis glavu tj ventile i gumice i bog da te vidi. Sve u svemu nije skupo, a i alnaser ne bi trebalo da bude skupa opravka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

To sto neki put oce da zavergla a neki put omasi, lici na bendix ili frajlauf il zovi ga kako oces, to je problem od koga pate svi jednocilindrasi bez dekompresora iz dobro poznatih razloga, nista strasno i nebi trebalo da je skupo, mislim da je moj ujak za njegovog dominatora dao oko 30-40 evra za bendix. A ovo za ulje, ako je litar na par hiljada, to je nista, samo teraj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Frajlauf zna biti dosta skup...bolje se raspitaj za tog Dominatora koliko košta frajlauf. Za moju Teneru je koštao 270 evra...za Apriliu Pegaso košta oko 320 evra...Mislim da je za Dominatora oko 80 evra, ali nisam siguran...

Za trošenje ulja je istina da svaki jednocilindraš pije ulje, ali ne bi smeo više od 2-3 dl na 1000 km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Frajlauf zna biti dosta skup...bolje se raspitaj za tog Dominatora koliko košta frajlauf. Za moju Teneru je koštao 270 evra...za Apriliu Pegaso košta oko 320 evra...Mislim da je za Dominatora oko 80 evra, ali nisam siguran...

Za trošenje ulja je istina da svaki jednocilindraš pije ulje, ali ne bi smeo više od 2-3 dl na 1000 km...

Bože svašta, pa za 270€ bi ga na gurku palio, kako si resio, remont neki ili si iskeširao tu cifru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 747 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ne znam tacno, znam samo da trosi, i jos nesto mi se desilo dok sam ga vozio javilo se ko neko pucanje iz auspuha, sve to me je malo uplasilo i povukao sam rucnu, ceo dan se razmisljam mislim da motor nije odrzavan kako treba, to me odbija samo od njega i zena koju moram da ubedim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Frajlauf zna biti dosta skup...bolje se raspitaj za tog Dominatora koliko košta frajlauf. Za moju Teneru je koštao 270 evra...za Apriliu Pegaso košta oko 320 evra...Mislim da je za Dominatora oko 80 evra, ali nisam siguran...

Za trošenje ulja je istina da svaki jednocilindraš pije ulje, ali ne bi smeo više od 2-3 dl na 1000 km...

I za CB400N 1982 originalni novi cilindri ispod prese (made in Japan) su ~900E pa se kupe oni od 100-200 i traju milion km.

Frajlauf za Cagivu Canyon je 35E.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ne znam tacno, znam samo da trosi, i jos nesto mi se desilo dok sam ga vozio javilo se ko neko pucanje iz auspuha, sve to me je malo uplasilo i povukao sam rucnu, ceo dan se razmisljam mislim da motor nije odrzavan kako treba, to me odbija samo od njega i zena koju moram da ubedim.

Veruj, žena ti je veći problem u toj priči :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 747 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

 

Ne znam tacno, znam samo da trosi, i jos nesto mi se desilo dok sam ga vozio javilo se ko neko pucanje iz auspuha, sve to me je malo uplasilo i povukao sam rucnu, ceo dan se razmisljam mislim da motor nije odrzavan kako treba, to me odbija samo od njega i zena koju moram da ubedim.

Veruj, žena ti je veći problem u toj priči :)

 

Ti nisi normalan, tvoj si sredio pa hoces da ga menjas za neki 15godina stariji i jos da mu doplatis, ne moze  :jok: , zenska pamet ko da objasni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Mene je izaslo 400e kompletna generalna (hilzna, karike, gumica, lanac, bregaste...) i majstor posle ovog nov agregat.

 

Svaki dominator trosi ulje cak i nov sve do 300ml na 1000km je normalno.

 

Pucanje iz auspuha je normalna stvar ako je lose nastelovan karburator ili ako ima deo sa ekologijaom pored cilindra.

 

Potrosnja je oko 5l - 6l sve preko toga je neustelovano a ispod lovacka prica.

 

Za frajlauf ne znam ali sigurno nije preko 100e, posto dominatora ima ko pleve a taj agregat se ugradjivao u sve i svasta.

 

U sustini jedan jako robustan i izdrzljiv motor koji dosta dobro trpi neodrzavanje i moras bas dobro da se potrudis da ga pokvaris.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja