Jump to content

Moto Zajednica

voznja sa zamenskim auspuhom kod nas i u inostranstvu

Recommended Posts

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Zaboravih..

Pre neku godinu dodje lik kod mene u radnju,sa sinom.Klinac 15-16 godina..Na prikolici motor austriske table.Citiram vlasnika...

"Majstore,da li mozete da stavite ovaj supalj auspuh dok smo na urlapu (ODMORU) pa kad podjemo nazad za Austriju da vratite ovaj originalni"..

Na pitanje-Zasto,dobio sam odgovor..

"Da se dete malo izivljava"

Na pitanje ,sto se u Austriji ne izivljava sledi odgovor..

"Tamo je to zabranjeno i kazne su ogromne"..

Izbacio sam i tatu i dete iz radnje..Zbog takvih smo svi na tapetu..Kazu, oni motoristi ...A nismo svi isti..Kako to i dokazati???

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Sve to stoji....ja vozim neregistrovan motor,na svakom motoru imam glasan auspuh,sad na nindzi narocito glasan,toliko da kad na verglaju se upali motor ponekad se i sam uplasim hahahaha,skracen prenos,street motor i blokada na 16000 zabava i buka zagarantovana...

 

Ali zato zivim u srbiji gde je posao sa platom od 40000 din luksuz,gde pandur muci sirotinju,a kazne za povlascene se brisu i sklanjaju i jos milion primera...e pa necu ni ja da budem cvecka....a narocito mi je zadovoljstvo da prodjem pored patrole pun gas...ili sa crosom ili endurom zapalim u prvu sumu ili livadu i gledam nemocna lica u belom puntu kako me prate ali samo pogledom..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Sve to stoji....ja vozim neregistrovan motor,na svakom motoru imam glasan auspuh,sad na nindzi narocito glasan,toliko da kad na verglaju se upali motor ponekad se i sam uplasim hahahaha,skracen prenos,street motor i blokada na 16000 zabava i buka zagarantovana...

 

Ali zato zivim u srbiji gde je posao sa platom od 40000 din luksuz,gde pandur muci sirotinju,a kazne za povlascene se brisu i sklanjaju i jos milion primera...e pa necu ni ja da budem cvecka....a narocito mi je zadovoljstvo da prodjem pored patrole pun gas...ili sa crosom ili endurom zapalim u prvu sumu ili livadu i gledam nemocna lica u belom puntu kako me prate ali samo pogledom..

Za svaku pohvalu..Mladi imaju sta da nauce...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2867 postova

u jednom segmentu se nismo najbolje razumeli ,osamdeesetih i pocetkom devedesetih je ordinirao po ns Sava Polovinski,150 kila brkovi ko Kraljevic Marko i ako ti nogom sa pandurskog bmw-a ne otkone auspuh dobro si proso,a to znaci da te vodi u sup i meri buku,a ako se nesto bunis u supu su imali i masinicu za sisanje.E sad meni je nekoliko puta izmerio buku vecu od dozvoljene i osm naredbe da moram to da skinem nista se nije desilo.Naravno nismo skidali auspuhe,pa jovo nanovo.Ja se bojim da u eu ne postoji propis pa da nadrjlam sa svojim trkackim auspuhom ili da se zezam pa da vracam original pre puta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Obzirom da su u EU kazne ozbiljno paprene,svoje sigurnosti radi bolje stavi fabricki auspuh,odvozaj svoju destinaciju,vrati trkaca kada se budes vozio po Srbiji,inace oni su i izmislili homologacije,granicu buke itd.

Ja recimo po Srbiji nosim zuti vizir,odlicna stvar narocito nocu ali nije homologovan,original Shark je ali za stazu,stavim stari malko izgreban ali homologovan kada idem u EU,da ne razmisljam,uglavnom ne diraju ali ne bih da budem prvi sto ce pisati ovde o svom losem iskustvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

u 99% slučajeva ako se ne qurčiš nećeš ni dobiti po pičci ... ako se qurčiš, jebat će te tvojim qurcem ... ;) 

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Je l' neko razmisljao o samogrdnji nekog ugradnog DB killera koji bi se skidao i vracao po potrebi? Mislim da je to vrlo izvodljivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2867 postova

ako se trazi homologizacija ne vredi db kiler u samogradnji,ali zato mislim da fejkujem homologizaciju ,nekako  nastampam nalepnicu,vec imam nege nalepnice fabricki na auspuhu a i nesto gravirano a i farbanono-najbolje je zbuniti pandura na terenu ,jedino neznam za te neke papire za homologizaciju,to mi nije jasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

Definitivno je bezbednije da se cuje... Ljudi znaju da je u blizini motocikl. A ne da se prepadnu kada se  pojavim pored automobila... Sto se mene tice, treba da grmi...

Naravno u "granicama normale".

 

Letos sam isao do Budimpeste ( imao sam bas glasan lonac), Pored pasosa rekli su mi da malo dam gas, da cuju motor.... Nikakav problem nisam imao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

na tehničkom pregledu merenje buke? Merenje izduvnih gasova? Za motor?

U kojoj drugoj Srbiji vi živite?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Je l' neko razmisljao o samogrdnji nekog ugradnog DB killera koji bi se skidao i vracao po potrebi? Mislim da je to vrlo izvodljivo

ok, znam da ne živim u SRB ... ali jeboteled, nemoj mi reći da to kod vas nitko ne radi ?!? WTF

 

kod nas se to pravi u svakoj šupi .. a ako ćeš inox ili neki plemeniti metal, onda ćeš platiti 20€  ... 

 

a sa druge strane, prave ih i samo proizvođači auspuha, pa ih imaš ORIGINAL za Akrapa, Lea, Arrowa, ... ustvari svakog ..  :lol3: samo su nešto skuplji jer plaćaš ime . ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

na tehničkom pregledu merenje buke? Merenje izduvnih gasova? Za motor?

U kojoj drugoj Srbiji vi živite?

Koja je procedura kada odvezes motor na tehnicki,sta rade-pregledaju? Ozbiljno pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

 

na tehničkom pregledu merenje buke? Merenje izduvnih gasova? Za motor?

U kojoj drugoj Srbiji vi živite?

Koja je procedura kada odvezes motor na tehnicki,sta rade-pregledaju? Ozbiljno pitam.
Zar se motor tera na tehnicki?
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

 

na tehničkom pregledu merenje buke? Merenje izduvnih gasova? Za motor?

U kojoj drugoj Srbiji vi živite?

Koja je procedura kada odvezes motor na tehnicki,sta rade-pregledaju? Ozbiljno pitam.
Zar se motor tera na tehnicki?

 

Baš tako: Ili teram ili uopšte ne oteram.

A kad oteram, tu je ili neka priča o motoru, neka glupa pitanja, desi se da mi kažu da upalim krenem i zakočim. nekad pogledaju brojeve, nekad ne. kod Lošmija ide na valjkove i tamo čačkaju nešto dok piješ kafu. Moje višedecenisko iskustvo.

Pošto imam ortaka na Banovom brdu koji ima agenciju, uvek sam bolje prolazio (mislim na manje cimanja i svega) da samo ostavim saobraćajnu, čekove, LK i on mi donese kući kada bude sve gotovo. Mada sam ove godine za auto morao po nalepnicu lično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Lepo je to ako gledamo samo sebe ali nismo sami u saobracaju.

Ja kada overavam reg. list kazem-Da,to vozilo ce stati ako moje dete istrci,njegovi farovi me nece veceras zaslepiti kroz vizir,nece za mesec dana "iz nepoznatog razloga preci u suprotnu traku"...

Niko tu nikom ne cini uslugu,posto zivim blizu granice znam za X slucajeva kada bude greska u broju sasije prilikom kucanja,policija (ne nasa) parkira vozilo i posalje vlasnika da ispravi gresku i donese novu saobracajnu(traje par dana),koliko vas sami pregledate brojeve i uporedite dali su OK?

Mislite malo i o drugima ne samo o sebi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Vidim da dosta kolega ima oprecna misljenja što se tice glasnoce izduva.Ja sam relativno mlad bajker, i sam imam glasnog akrapovica, a takodje i fabricki čuvam za eto ako nas "snadje" neka nova regulativa ili za putovanja preko.Jednom sam se neckao da li da i sam vratim fabricki, akrap mi je delovao mi je na trenutke glasniji za okolinu nego što smatram da bi trebao biti, i onda mi je jedan stari bajker rekao, ne skidaj to, glavu će ti sačuvati, tako te svi automobili čuju, i upadljiviji si, što se i pokazalo tačno u više situacija, gde sem vizuelnog kontakta sto većina vozača automobila ne ferma nas na motorima, ovako ga i čuje, itekako, sklanjaju se na stranu pre nego sto me vide.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Sakrijes ovo pod oklop i svi te cuju...Provereno..

Kad svirnem misle da je lokomotiva...

Kolega, rado, i glesao sam na aliexpressu da naruxim nesto tako, ali gde ispod oklopa gsxr-a, k8, nema mesta za paklu cigara? :)

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Velika je razlika izmedju otvorenog auspuha i nekog aftermarket :)

A da je sigurnije da te cuju to je sigurno.

Ne moze vozac drzati sirenu non stop ukljucenu .

Nekada je suvise kasno za sirenu a ovako vozaci automobila kada imamo glasan auspuh imaju uvid i gde se nalazimo i vise paznje obracaju :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Sakrijes ovo pod oklop i svi te cuju...Provereno..

Kad svirnem misle da je lokomotiva...

Ono tvoje i jeste veliko ko lokomotiva.  :lol3:  :lol3:  :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja