Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem prvi motor

Recommended Posts

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Mali Bandit je prodat.

Ja necu da te savetijem vec samo da ti malo slozim motore prema budjetu.

- Bandit,XJ, Hornet I r5 (od vece gabaritnog ka manje) su uglavnom golisavi motori na kojima je lepo voziti se I u gradu I na putu. Gradski snagatori ali mozes I na put oko sveta. Jedino sto moras da pravis cesce pause. Nisu za neku udobniju voznju van puta, osim da samo sidjes.

- Suzuki Dr , XT(Tenere), Afrika I Kle I BMW F650 su motori na kojima mozes da sedis uspravno I da zvonis jednako I po asfaltu I po makadamu. Pogledaj samo KawaZokija gde je sve stigao sa Suzanom. A pogledaj Gligino putovanje po gudurama Albanije sa Kle-om. To jesu malo vislji motori ali to nista neznaci. Ziv covek se navikne na razne stvari. VladaSD nije visok covek ali ima tehniku za ovu vrstu motora. I uziva u voznji istih.

-Varadero, Strom, TDM, VFR I ostali slicni koje nisam pomenuo su sport-turing motori. Osim VFR na ostalima se sedi prilicno uspravno. I nisu toliko visoki kao prethodna grupa.

- Coperi raznih proizvodjaca. Potrebno ti je prilicno znanje I umece da bi ganjao takve motore po krivinama.

 

Mada kada budjet odredjuje moj savet ti je da gledas vise na ispravnost nego na izgled (mada je I to vazno). Nema motora koji nije "pao" narocito ne iz generacije ranih '90-ih. tako da neka pukotina ,oderotina ili pocepan sic nisu bas vazni kao, agregat sa menjacem, vile i amortizeri, kocnice narocito diskovi, struja I farovi.

Gume su bitne ali to je potrosna roba kao I lanac, mada vuce iz dzepa 350 evropskih.

I nema motora bez ulaganja: ulje, filter, lanac, gume, pakne za kocnice.

 

A najvaznije je da se ti osecas srecno I zadovoljno dok jezdis u filmu gde si bas ti glavni glumac.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1144 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ehe mnogi motoristi bi pevali da imaju tu visinu i tezinu kao ti,mozes da vozis sve od najmanjeg r-a do najveceg bmw-a bez problema samo da uvezbas malo i to je to.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pogledaj SUZUKI GS 500 E, to bi ti bio idealan izbor ako hoces jednostavan motor jeftin za odrzavanje i registraciju, a pri tome je vrlo popularan kod nas tako da i delovi nisu problem,  a moze se naci sa otprilike za te pare sto imas, a ima ih i za manje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Evo ni ja necu da te savetujem koji motor da kupis nego sam da ti napomenem par stvari

Kao prvo neces na ledima da ga nosis pa tako tezina ne igra neku specijalnu odluku ;)  Tezine motora su uglavnom od 170 do 230kg a motori koje ti mozes da kupis (sto se tice love) tj godista su uglavnom oko 200kg.

Generalni problem u Srbiji je sto nema dilera koristenih motora i nema obicaja da moze motor da se provoza bar satak (zna se i zasto) da bi znao da li ti taj bike u opste odgovara.

Sa tim budzetom realno bas i ne mozes kupiti motor a da ispunis svoje uslove, po meni je bolje onda gledati motor koji je u osnovi dobar a treba malo poraditi na njemu ili napraviti veci servis nego se zaletati na neka savrsenstva (znas ono sipaj i vozi) kojima posle robijas dok ih vozis.

Probaj malo da pogledas i oko srbije mozda ti tu nesto naleti interesantno.

Vodi racuna da je u Srbiji iz nekog razloga zbrckana citava kategorizacija off road motora.

1. Kross motori su u stvari "Motocross" motori namenjeni za takmicenja i off road staze. Ne mogu da se registruju i nisu legalni za voznju po putevima

2. "Enduro" motori su namenjeni za voznju po prirodi, imaju prednje svetlo i zadnje svetlo. Takode ne mogu da se registruju i nisu legalni za voznju po putevima

3. "Adventure" motori su kategorija koja je namenjena za off i on road ( u odnosu prema modelu motora) i koja moze da se registruje 

E zadnja i predzadnja kategorija se kod nas cesto mesa sto dovodi do zabune. 

 

Izvini zbog objasnjenja, jednostavno sam mislio ako gledas oglasa sa strane da ne promasis kategoriju.

Puno srece u kupovini

 

PS

Moj prijatelj je prodavao Hondu Transalp '96 i koliko se secam to je negde bilo oko tvoje cifre,  pa kao te zanima mogu da proverim dali je aktuelno. Ovo sam se setio na kraju price, sorry

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

bio sam u slicnom problemu kao i ti ali sa malo vecim budzetom.visok sam 175 i tezak 80+kg i bas mi je yamaha xj600 zapela za oko.vise puta sam je provozao i nije mi odgovarala.trazio sam kao i ti vise uspravljen polozaj(uzivanje na burgmanu ucinilo svoje)ali sam na diverziji uvek padao unapred,ruke stalno opterecene,nikako nisam mogao da se namestim.drugar vozi bandita 600s tako da sam i njega vozio.motor je sasvim ok ali i na njemu je malo drugacije od onoga sto sam hteo.bruno ti je dao dobar savet da ne gledas mnogo godiste nego tehnicku ispravnost a svaki motor stariji od 10-15 godina je pao bar jednom pa makar u mestu tako da sitne estetske nedostatke ces naknadno srediti.i jedini razlog zasto nisam uzeo transalpa je zato jer necu da se zezam van puta.srecno u kupovini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Započeo sam temu, pa je red i da je završim.  Po svemu sudeći, sutra postajem vlasnik XJ600S modela. Više sam želeo N zbog okruglog fara, ali...
Mislim da sam našao motor u stanju i pod uslovima koje sam tražio.

 

Hvala svim učesnicima teme, ponudama koje sam dobijao i vremenu koje ste izdvojili za pisanje.

 

Vidimo se negde na putu! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja