Jump to content

Moto Zajednica

Sta nosite od opreme kad vozite motor? grad, putovanje, staza

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2903 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

dosta ljudi je napisalo obavezno FULLFACE kaciga... pa se pitam , jel mislite da su flip up manje bezbedne ili ... ?   ( ozbiljno pitam, nije sprdnja  , cemu naglasavanje da je kaciga fullface ? )

Možda za nijansu besbednija zbog nemogučnosti da se otvori nedaj bože, mada kad sam video da je Simončeliju spala kaciga obavezno je jako stežem plus izbegavam kacige sa onim brzo poteznim zakačaljkama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2903 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Dobro, Simonceliju je rosi presao preko glave motorom. Ne samo da mu je otkinuo kacigu, vec mu je otkinuo i vrat od kicme.

U filmu "Hitting the Apex" ne bih rekao da je tako posle izjave Kolina Edvards i Rosija. Pogledaj dokumentarac odličan je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2046 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

dosta ljudi je napisalo obavezno FULLFACE kaciga... pa se pitam , jel mislite da su flip up manje bezbedne ili ... ?   ( ozbiljno pitam, nije sprdnja  , cemu naglasavanje da je kaciga fullface ? )

Ја сам један од оних који носе флип ап, и не би је мењао низашта,после 4,5 год Каберга ове год купљена Шкорпион 910 ГТ,а да ли је флип ап мање безбедан зависи од тебе и саме кациге на крају.

Ако возиш са подигнутим флипом,онда као да возиш џет кацигу.Ја лично флип држим подигнут док крећем или стојим на семафору лети,сво остало време је спуштен из безбедносних разлога.

На Шарп тесту се може видети проценат отварања флипа при ударцу,мислим да је и то битна ставка при куповини флип ап кациге.

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/agv-longway, ова је изабрана насумично али ево и још једне

 

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/caberg-konda.

 

Многи се неће сложити да се флип ап кациге исто сигурне као и фул фејс.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1032 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

A ovako u razgovoru ja I flip on kacige zovem fullface, jer I ona pokriva (ili bar ima te mogućnosti) cijelu glavu..Smatram ih izuzetno dobrim, sto I njihove prosječne cijene koje su vise od prosječih cijena pravih fullface kaciga pokazuju..Tako da po meni flip on je odličan izvor, pogotovu je praktična po gradskim vrućinama I kratkim relacijama na kaficu I sl....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 747 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ja imam flip up, jedino mi smeta sto mi odozdo ulazi vazduh gde je prekidac za podizanje kacige, pa moram tu rupu da popunim nekom krpicom da mi ne duva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2046 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Jedno pitanje, možda besmisleno... Šta se nosi ispod npr. tekstilnih moto pantalona sa protektorima?

Ili nista,ili aktivni ves koji preporucujem da se nosi,ako odeca nema luftere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Grad - kros kaciga bez brila, rukavice, kad je toplo farmerke ili pantalone, patike, majica, kad je hladno enduro jakna sa svim protektorima, protektori za noge, čizme.

Putovanje/offroad - kros kaciga sa brilama, rukavice, gladijator, protektori za noge, čizme, pantalone, majica, kad je hladno civilna jakna preko gladijatora, ponesem vindstoper za vrat, maramu.

Sastavni deo kofera mi je dvodelno kišno odelo, kišne navlake za obuću i flašica vode.

Ovo gore citirano je za leto.

A pošto vozim dokle god je suvo (da ne pada sneg, po kiši vozim silom prilika ako me zatekne) bez obzira na temperaturu, zimska oprema bi izgledala ovako :

 

Grad/van grada/off - fullface kaciga, velika balaklava (koja pokriva i grudi), šal, kineske termo rukavice, donji veš dugi (sad čekam da mi stigne aktivni komplet), protektori za noge, čizme, sintetički termo uložak od radnog odela donji deo, gore-tex/windstop navlake za preko pantalona, enduro jakna sa svim protektorima i ulošcima, sintetički termo uložak od radnog odela gornji deo, rolka.

Kad pređe u minus, još jedne tanke pletene rukavice, trenerka, vunene čarape, marama oko vrata i fantomka.

 

Ovako opremljen sam pre neku noć na -2 išao autoputem ~100kmh i kao da sedim u fotelji. Jedini problem je što nemam pinlock pa vizir mnogo magli ispod 50.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Jedno pitanje, možda besmisleno... Šta se nosi ispod npr. tekstilnih moto pantalona sa protektorima?

Kako sta? Pa dugacke gace   :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

Grad - kros kaciga bez brila, rukavice, kad je toplo farmerke ili pantalone, patike, majica, kad je hladno enduro jakna sa svim protektorima, protektori za noge, čizme.

Putovanje/offroad - kros kaciga sa brilama, rukavice, gladijator, protektori za noge, čizme, pantalone, majica, kad je hladno civilna jakna preko gladijatora, ponesem vindstoper za vrat, maramu.

Sastavni deo kofera mi je dvodelno kišno odelo, kišne navlake za obuću i flašica vode.

Ovo gore citirano je za leto.

A pošto vozim dokle god je suvo (da ne pada sneg, po kiši vozim silom prilika ako me zatekne) bez obzira na temperaturu, zimska oprema bi izgledala ovako :

 

Grad/van grada/off - fullface kaciga, velika balaklava (koja pokriva i grudi), šal, kineske termo rukavice, donji veš dugi (sad čekam da mi stigne aktivni komplet), protektori za noge, čizme, sintetički termo uložak od radnog odela donji deo, gore-tex/windstop navlake za preko pantalona, enduro jakna sa svim protektorima i ulošcima, sintetički termo uložak od radnog odela gornji deo, rolka.

Kad pređe u minus, još jedne tanke pletene rukavice, trenerka, vunene čarape, marama oko vrata i fantomka.

 

Ovako opremljen sam pre neku noć na -2 išao autoputem ~100kmh i kao da sedim u fotelji. Jedini problem je što nemam pinlock pa vizir mnogo magli ispod 50.

 

a7b21a2e0f878957gen.jpg

 

Lordova zimska oprema :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Imam jedno pitanje. Vidim da dosta ljudi leti nosi uglavnom samo pojas i rukavice od opreme (ako izostavimo kacigu koja je zakonom obavezna). Rukavice imam i prelistavao sam ovu temu da vidim sta sve moze da se nosi leti po gradu na 40 stepeni mada vidim da nemam mnogo izbora ako necu da prokuvam. Konkretno, zanima me za sta tacno sluzi pojas? Ne deluje mi kao da stiti od nekog udara ili klizanja tako da nisam ocekivao da je toliko popularan deo opereme.  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Stiti bubrege od najgore balkanske bolesti. Promaje.

 

Ili u inteligentnom delu sveta, hladnijeg vazduha koji struji oko tebe dok se kreces, i vezuje toplotu tvoga tela i prenosi je dalje. Nesto je osetpjivo na konstantno hladjenje, kao recimo bubrezi, a nesto nije. Na primer salo na stomaku.

 

Pazi bubrege, to je ono sto mogu da ti kazem :D

 

Aha... Hvala  :) Mada pretpostavljam da promaja nije neki faktor u gradu na skuteru od 125cc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Ja bez rukavica ne sedam na motor. A i posto sam se navikao na njih, mnogo mi je cudno kada/ako ih skinem. Za jaknu nisam imao para pa je nisam nikada ni nosio ali verujem da cu ovo leto skupiti novac za neku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Gotovo nikad ne nosim rukavice i znam da je greška. Mislim da je problem što sam kupio neodgovarajuće, ProBiker, ali ne bih rekao da su za leto. Kožne su i nekako krute ili nisam navikao. Zato moram uzeti neke laganije pa ću se onda brzo navići da ih uvek nosim.

 

Pored kacige, bez pojasa i jakne ne sedam na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Za grad koristim skuter. Za voznju van grada motorom

aktivni ves

tekstilne pantalone i jakna sa lufterima

cizme sa ventilacijom

rukavice kombinacija mesa i koze

full face kaciga

pojas ne nosim jer mi se jakna veze sa pantalonama ili mozda trebam i pojas?

u principu to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Još jedna karika koja nedostaje, čizme... Ovo posebno od kad idem na fizikalnu terapiju zbog leđa, a gledam lokalnog obućara koji ponovo uči da hoda jer je stopalo povredio kada ga je na motoru, bočno udario auto.

 

Problem mi je da izaberem prave, da mi ne bude previše vruće leti. To će mi biti od opreme deo za koji ću najteže napraviti izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja