Jump to content

Moto Zajednica

Sta nosite od opreme kad vozite motor? grad, putovanje, staza

Recommended Posts

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Grad...vrućina = full face i fantomka (sa glave mi lije kad je mnogo vruće) + rukavice sa protektorima + pojas + bermude/pantalone + majica kratkih rukava + obične patike/cipele.

 

Van grada...vrućina = kao gore + jakna sa protektorima + obične farmerke (ponekad sa vetrobranima za noge);

________________________________________________________________

 

Grad...hladnije = kao gore + postava u jakni i obavezno vetrobrani za noge;

 

Van grada...hladnije = kao gore;

________________________________________________________________

 

Desilo mi se da sam išao za Šabac kod drugara i bio najlakše moguće obučen čak i po auto putu jer nisam mogao da dišem od vrućine...ali sam često i stajao da zapalim pljugu i napijem se vode, sporije vozio itd...bio oprezniji što naravno nije izgovor već jednostavno se tako potrefilo bilo.

 

Oprema je u fazi dopunjavanja...pantalone sa protektorima + dobre turing čizme + kvalitetan kišnjak. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Obavezno čiste gaće. Nikad neznaš kad ćeš da završiš u hitnoj, pa ti se svidi neka sesetrica a neće ni da te pogleda zato što si imao žute gaće. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Ducati Monster 696

Obavezno čiste gaće. Nikad neznaš kad ćeš da završiš u hitnoj, pa ti se svidi neka sesetrica a neće ni da te pogleda zato što si imao žute gaće. 

 

i naravno zuto napred braon pozadi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Grad svakodnevno kuca posao kuca, kad je toplo onda patike i farmerke, majica i samo kaciga i rukavice, kad je hladnije malo ili pada kisica, onda nosim i jaknu sa komplet protektorima.

Na put pa makar i do avale obavezno nosim i jaknu, pantalone ni cizme nemam jos uvek, ali kad bude nosicu i to :)

 

U bermudama i sorcu sam jednom do sad vozio i nije mi prijatno..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Kako god kaciga i rukavice obavezno nosim.

Po gradu u zavisnosti od vrucine ili standardnu jaknu za motor ili mash jakna(ostala od burazera kad je prodao motor pa se obilato koristim), bez jakne veoma retko.

Van grada na ture u kombinaciju ulaze i cizme i pantalone za motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Imam pitanje, vezano za ovu temu. Svež sam vozač (završavam drugu sezonu) i zaključujem samo na osnovu onoga što pročitam ovde, pa mi se nameće jedno pitanje.

 

Zašto se vožnja van grada (putovanja kraća, duža... svejedno) tretira kao "opasnija" od vožnje po gradu?

 

Vidim da većina za "po gradu" smanjuje protekciju koju nosi na sebi, zato pitam. Iz nekog mog ugla grad mi je veća "crna hronika" od ptovanja, ali to baziram isključivo na iskustvu kao učesnik u saobraćaju na četiri točka (15ak godina). Na dva točka mi je iskustvo znatno manje, pa je moguće i da grešim.

 

Da dodam i moj odgovor na temu, uvek sam u full opremi, tako mi je najprijatnije. Pa nek i je 40 stepeni. Baš zbog tih vrućina sam kupio full letnju opremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Ducati Monster 696

bravo za opremu tako treba! :) moje licno misljenje kao odgovor na tvoje pitanje (siguran sam da ce i drugi imati svoje) je da ipak van grada brze vozis nego u gradu i samim tim potreba za opremom. druga stvar, van grada si i ako se (ne daj boze) nesto desi malo si odsecen od grada i svih sluzbi koje mogu da pomognu. 

 

doduse kad si u gradu, moze lako da se desi da vozac ne vidi motoristu pa da ga opali. 

 

znaci, u sustini, opremu stalno treba nositi hahahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

naprotiv, sigurniji si van grada sa 100kmh, nego u gradu sa propisanih 50kmh jer na svakom cosku, raskrsnici, parkingu vreba opasnost da neko izleti, uleti, preleti....  naravno, opremu UVEK treba nositi, grad ili van grada.
Pre neki dan sam imao situaciju, skoro sam imao udes u mojoj ulici, ulici gde zivim ceo zivot, znaci lik mi iz sporedne ulice izleteo i kad je vec zauzeo skoro ceo put onda se setio da pogleda da li neko ide, kretao sam se normalnom brzinom pa sam uspeo da prikocim i izbegnem ga, i imao sam full opremu na sebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@Vićsa

Meni je npr. razlika u gradu/van grada samo u pantalonama i čizmama i to isključivo iz praktičnih razloga jer je to deo opreme koji ne mogu da skinem i ostavim u koferu na ulici a ne mogu u kancelariji da budem ceo dan u moto opremi ili da ulazim u tudje kancelarije, ustanove i sl, kao robokap kao što je neko spomenuo ranije. Inače se slažem da je grad opasniji od otvorenog puta.

Inače do prodavnice na 5 minuta i ne palim motor, idem pesice, a do hipermarketa koji je malo dalje cca 10min. oblačim opremu "za grad".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

@Veljko
Da. Pretpostavio sam da ima razlike i u tumačenju izraza "po gradu". Kod mene je to, recimo, svakodnevna vožnja od oko 14 kilometara u dve etape. 500 metara ne računam kao "vožnju" :)

 

Meni je motor parkiran na pola kilometra do kilometar od kuće, pa mi se ne isplati da ga vozim tako malo :)

 

@Darko

Ne znam za bolje mesto gde mogu da čitam/pitam stvari vezane za temu o vožnji mtora...

 

@Rolle

Razumem. Imam tu sreću pa mogu da se presvučem na poslu, jasno mi je da to nije uvek opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Ja kazem moj motor ide 400 km/h ... Ti procitas , zakljucis...

 

Posle pricas ostalima kako moj motor ide 400... TU JE PROBLEM!

 

Ako ja kazem da moj motor ide 400 ti jedino sto treba da zakljucis je da sam ja lazov ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Ducati Monster 696

Sa 400kmh? Ne treba ti oprema. Fora je da odskocis od motora trenutak pre nego sto udaris u nesto i tako tresne samo motor a ti ne.   :)  :P

 

to bi bilo cool :) hahaha i ti tako nastavis da letiiisss i letissss :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

Sa 400kmh? Ne treba ti oprema. Fora je da odskocis od motora trenutak pre nego sto udaris u nesto i tako tresne samo motor a ti ne.   :)  :P

 

to bi bilo cool :) hahaha i ti tako nastavis da letiiisss i letissss :)

 

e zato je tu padobran :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Ducati Monster 696

 

 

Sa 400kmh? Ne treba ti oprema. Fora je da odskocis od motora trenutak pre nego sto udaris u nesto i tako tresne samo motor a ti ne.   :)  :P

 

to bi bilo cool :) hahaha i ti tako nastavis da letiiisss i letissss :)

 

e zato je tu padobran :D

 

 

hehe da da! pa sad vec prave te airbags and shit. ali ovo je komedija:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Ducati Monster 696

i posle se otkotrljas u neku provaliju 5km dalje i umires sam u teskim mukama xD

 

hahaha ma mislim ridiculous je ovo :) mozda najbolje da vozis balon umesto motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja