Jump to content

Moto Zajednica

Honda Helix na 4 tocka

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Izvinjavam se ako sam promasio temu ali mislim da je najbolje da ide ovde. Kao sto neki od vas znaju proletos sam imao pad i tom prilikom polomio butnu kost. Dok sam lezao smisljao sam nacin kako da mog Helixa ucinim stabilnijim i nasao resenje na netu koje mi se dopalo. Videce te na snimku kako je uradjeno i kako sam ja uradio. Sve funkcionise super i zadovoljan sam ali imam problem sto je mojih ruku delo nemoguce atestirati. Na masinskom fakultetu si mi rekli da atest ne moze da se uradi za naknadne prepravke tek tako nego da je potrebno da pisem Hondi da mi oni izdaju neku potvrdu da smem da uradim prepravku na motoru pa da onda odradim atest. Ne znam da li je to uopste izvodljivo i da li je neko imao slican problem? Vozio sam par stotina kilometra do sada i vise patrola policije me je samo pogledalo, jedna patrola mi je prisla da cisto vide motor posto im se svideo kako izgleda. Zanima me koju bi kaznu mogli da mi pisu, da li mogu da me iskljuce iz saobracaja ili ne? Ukoliko su neke bezazlene kazne ne bih se uopste nervirao oko atesta i gubi vreme ali ako mogu da mi nakace neke kaznene poene i ogromne novcane kazne ne isplati se rizikovati. Napominjem da konstrukcija motora nije nista dirana, to jest secena ili prepravljana, ovo je samo dodatak koji je montazno demontazni i skida se u roku od 5 minuta. 

img0341.jpg

img0346.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Alal vera, meni se svidja kako je ispalo, bas je kul! Ja bi to terao i kada ako me zaustave objasnio da je uzrok zdravstveni problem i da to mora tako, ne verujem da ce ti praviti problem..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Ma teraj tako,niko te nece dirati.

Sto rece "Astral",reci da su to pomocni tockici koje si kupio preko neta,e bay-a....otisni negde na ramu HONDA i neki broj i kazes "Original"....

Budi mlo pazljiv,cini mi se da je to nestabilnije po krivinama,mislim,ne treba se opustati na njemu.Sada ulazak u krivinu ima drugaciji polozaj tela nego kad si na dva tocka.

Kao kod Yamahe TRI-Z.

Super resenje ako nisi u mogucnosti da vozis dva tocka 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Odlicno reseno,samo stavi neka dodatna svetla poput gabarita na ivice da izgleda originalnije i tabilu namesti da se vidi lepo,ukoliko te budu cimali reci da si u proceduri atestiranja a kada budes produzavao registraciju skini to,oteraj u fabrickoj izvedbi na teh. pa ponovo vracaj i tako u krug.

Sto se tice kazni mogu te oterati na vanredni teh. ali se opet vadis da si u postupku atestiranja i cekas odgovor fabrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Odradjeno je sve po jusu sto bi se reklo, svaki detalj je odrdjen maksimalno dobro. Stavio sam na branike kruzne katadioptere i diode u centar, pozadi crvene a napred bele tako da sijam ko las vegas :) Tablicu jos razmatram da li da ostane na motoru pa da je malo podignem da bi se bolje videla ili ne ovoj gredi pozadi nego onda bih morao da pravim osvetljenje za nju pa ne znam kako bi to ispalo. Palo mi je na pamet da nadjem negde one plocice kao za prikolice i utisnem podatke i to lepo zanitujem na konstrukciju i to je to, ako neko ima praznu plocicu kojim slucajem neka javi pa cemo da napravimo dogovor. Sto se tice voznje sada se ponasa kao automobil i centrifugalna sila vuce na suprotnu stranu od krivine ali nije tesko naviknuti se, mora da stavim malo tvrdje amortizere izmedju motora i konstrukcije da bih jos malo smanjio naginjanje u krivnama ali u sustini i ovako se ne vozi lose. Ako ima neki saobracajac na forumu iili neko zna bio bih zahvalan da pita sta mogu da mi pisu posto me to sad najvise interesuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1168 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Iskreno mislim da nisi mnogo postigao ovim što si uradio, uz dužno poštovanje :)

Pogledaj ovu Hondu Gyro

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Zasto mislis da nisam? Ne moram da razmisljam da li cu da proklizam i da li ima peska ili vecih neravnina, jer je to upravo bio najveci problem zbog malih tockova koje ima helix. Vozio sam po pesku i mnogo je dobra stvar, sto se tice brzine u krivinama ni ona nije znato promenjena tako da sve u svemu zadovoljan sam. Nisam ja zaljubljenik u tricikle, ovo je resenje dok ne se skupi kinta za neki enduro jer iskreno nemas pojma kolko mi cimanje sad kad sednem na ovaj motor bez ovih pomocnih tockica, jbg psiha. Vozio sam drugarov transalp dok sam jos hodao sa stakama i nije mi bila frka ali kad sednem da ovo moje cudo strah me na svaku krivinu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Super uradjeno, svaka cast :takoje:

jedino me plasi ta sipka ispred zadnjeg tocka...cinimi se nisko nekako  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Jeste 2 cm nize od onog pleha ispod gazista ali nije previse nisko i ne smeta ni po dzombavom putu. Najniza tacka sipke je na 14,5cm a najniza tacka auspuha je na 15cm tako da tu je negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Zanimljivo ti je ovo resenje :) Inace i ja sam vlasnik Helixa. Vozim ga, sa velikim uzivanjem, svaki dan u godini. Za 3 godine sam presao preko 30.000 kilometara :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Ja sam ga uzeo prosle godine od clana foruma i za dva meseca presao oko 2500km i to onom kisnom vremenu i nikakav problem nisam imao. Posto sam 190 cm odusevljen sam prostorom koji nudi, odrzavanje jeftino i sve moze covek sam da odradi. Sredio sam ga komplet i zato mi zao da ga prodam a trenutno nisam u mogucnosti nesto skuplje da uzmem pa zato i pravih ove pomocne tockice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Danas sam zvao delta auto posto su ovlasceni servis za hondu i popricao sa nekim likom vezano za atest. Covek je reko da bi oni mogli da izdaju potvrdu ako po njima konstrukcija koju sam napravio zadovoljava kriterijume. Za sada mu prvo saljem slike kako to izgleda pa ce mi naknadno javiti da li je to odradjeno dobro pa onda mozda budem morao da dovezem motor kod njih na pregled. Videcemo sta ce od svega toga biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ukoliko ti izdaju potvrdu da zadovoljava fabricke kriterijume moras jos pribaviti racun ovlastene bravarske radionice sa detaljnim,ali veoma detaljnim i strucnim opisom radova (sto vise opisivanja lakse ce proci atest) onda sa svim tim papirima na atest,msm da ce traziti i potpis varioca sa atestom.

Ukoliko fabrika ne izda saglasnost ni ne pokusavaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Sto se tice tehnickog to me ne brine ic, to zavrsavam bez problema nego me brinu samo kazne koje mogu da mi pisu panduri. Ili da me iskljuce iz saobracaja i takve fore, zato i pitam ako je neko upucen oko toga da kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Oni pitaju zasto ti ne radi drugi far?! Ne verujem da ce ti se to desiti, mada ako neko bude dovoljno dokon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Sa ovim skarabudžem ima šansu da popiješ isključivanje iz saobraćaja, vanredni tehnički, troškove oko transporta i kazne za neispravno vozilo.

 

Verovatnoca da ces da popiješ tako neku kaznicu je jako velika, čak iako voziš tu u lokalu do dragstora.

 

Iskreno, ne bih se igrao sa ovakvim prepravkama jer menjaju sve moguće parametre kretanja vozila.

 

Ok si ti to napravio, cenim da je zanatski sve na visokom nivou, ali ... fabrika je fabrika, sertifikat je sertifikat a niko još nije izmislio hack za igricu zvanu tudji život.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ja bit to tako vozio i ne razmisljao o atestu...Zasto, pa ti vozis registrovano vozilo imas nalepnicu i tablice...sto znaci da si tako prosao tehnicki...Kao sto si napisao u svom prvom postu i policija te nije dirala...

Kapiram da vozis normalno, nije ovo neki skarabudz kojim si ugrozio svoji i tudje zivote....

 

Mislim da je atest nazalost u Srbiji nemoguca misija za neke stvari...i neisplativa

Ako bas naletis na nekog ...... saobracajca onda moze da te tera na varedni tehnicki i da krenu problemi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda da vidiš sa nekom radionicom koja vrši prepravku vozila za osobe sa posebnim potrebama, pa da od njih dobiješ neku potvrdu o prepravci ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja