Jump to content

Moto Zajednica

Modifikovanje originalnog auspuha na V-Strom 1000

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki v strom 1000

Moje poštovanje,

Na YouTube sam naišao na klip u kome čovek seče i vadi jedno 10cm (ili manje) cevi iz auspuha, zatim vari onaj završni deo auspuha. Interesuje me da li je ovakav postupak prikladan za sam motor? Da li motor može da izgubi na snazi i da li je to značajan gubitak?

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Ja sam se razmisljao da to odradim al sam se na kraju ostavio corava posla i kupio leo vincije i nisam se pokajao, po meni je najveca mana kod prepravke sto se posle tesko vraca na staro ako ti se ne svidi rezultat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Na mom imam jedan par tako otvorenih, trenutno su na motoru i nisam primetio razliku u ponasanju motora izmedju ovih i klasicnih koje sam skinuo pre par dana. Samo cu napraviti dodatne DB kilere za duza putovanja( ovo je preglasno) jer me mrzi da menjam auspuhe svaki put. Ne znam ko je radio otvaranje ali se cuju za medalju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

Imao sam ja v stroma 650 cm na kojem je predhodni vlasnik za polovinu svoje duzine skratio izlaznu cev i plus probusio jednu rupu pored fi 10 mm. Meni se svidjalo kako se cuo. Mozes da pitas bopk clana foruma on je sada ponosni vlasnik tog motora. :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Moje poštovanje,

Na YouTube sam naišao na klip u kome čovek seče i vadi jedno 10cm (ili manje) cevi iz auspuha, zatim vari onaj završni deo auspuha. Interesuje me da li je ovakav postupak prikladan za sam motor? Da li motor može da izgubi na snazi i da li je to značajan gubitak?

Hvala.

 

Toga na YouTube ima dosta, daj link da znamo šta si video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki v strom 1000

https://m.youtube.com/watch?v=2JW4vYtU2-gevo ga link.

Ali sam isto razmišljao o tome da presečem samo onaj kraj izduvne cevi do one pregrade. A na ovom snimku čovek je skinuo tu pregradu i navario samo onaj završni deo čunka. I da ako ne bude neke promene, onda da izbusim neku rupicu okolo. Šta mislite o tome?

Hvala ljudi puno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Mozes videti u mojoj temi V Strom 650cc prljavac, ja sam odsekao 3.5cm i dobio taman malo bucniji auspuh tek toliko da me cuju na putu...

 

Mnooogooo je bolje nego ranije!

 

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Kod mene su otvoreni fabricki topovi, prethodni vlasnik je radio to kod Roberta. Ne znam tacno sta su radili ali su preglasni. Kad se izvade DB kileri, u visim obrtajima je pakao. To grmi i puca na sve strane, kao oni americki custom coperi, prilicno neprijatno. Sa kilerima je dosta bolje ali opet preglasno, smeta na duzim voznjama, posle mi ceo dan zuji u usima. Moram da vidim da ih utisam nekako. Sa druge strane je prednost sto sam cuven i vidjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja