Jump to content

Moto Zajednica

Menjač ''klackalica'' (heel-toe shifter) ?

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Da li je neko radio prepravku standardne poluge menjača (sa standardnim nogostupom) na menjač tipa ''klackalica'' ?

Radi li neko kod nas te prepravke ili bih morao sam nešto da budžim?

 

Treba da kupim neki chopper/cruiser, a zbog problema sa nogom ne mogu da koristim standardni menjač. Znam da ima motora koji serijski imaju takav menjač (klackalica), ali to mi onda sužava izbor a i cenovni rang je dosta viši. Zato pitam za mogućnost prepravke.

 

To bi kad se prepravi trebalo da izgleda otprilike ovako:

 

NewShifter.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

keeway speed ima takav,uvek menjam petom u vise kad vozim njega, udobnije je, a za ostale ne znam, nisam nikad video ni na jednom takav menjac(mozda zato sto se nisam zanimao mnogo za taj tip motora pa nisam obracao paznju)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Мислим да би се могло збуџити, само зависи од типа мењача.

Имају они којима мењач иде директ на оно што излази из декле, а има и оних којима је то повезано још једном полугом између.

Е па мислим да би код ових првих могло то да се направи, баш као на слици што си послао

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

I ovo na slici je neko nabudžio. Vozio sam Moto Guzzi falkone koji je imao takav menjač fabrički i nije bilo nikakvih problema . Jedino možda da obratiš pažnju kad ubacuješ petom u brzinu ( kad nagaziš petom menjač ) - u zavisnosti od tog koji motor voziš - da budeš malo nežniji, jer petom nemaš baš osećaj kao kad ubacuješ prstima.  A različiti motori imaju različite menjače ( zupčanici menjača iz falkonca, koliki su - ladno bi se mogli staviti u neki traktor ) .

  Prema tome - napraviš onako kako to tebi najbolje odgovara i rešen problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Svaki majstor metalac može to da napravi. Meni je uradio od prohroma u vidu prstenaste kleme na postojeću osovinu, bez varenja. Posle lako prilagodiš visinu pete. Malo kasnije staviću sliku. Bitno da ne naruši njegov prirodni sklop

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Na internetu sam našao ovo, lepo izgleda. Mada kapiram da može i jednostavnije da se napravi, nešto kao što je opisao cikamiroslav u prethodnom postu ...

 

img-26-51.jpg

 

A kad se namontira, izgleda ovako:

 

img-26-52.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

To je prosta stvar i moze na bilo koji tip motora da se ubudzi, ta poluga samo menja pokret nogom da zavlacis prste ispod polugice i dizes na gore, umesto toga osovinu pomeras unazad, stiskajuci petom, potpuno ista stvar ali je verovatno losiji osecaj pri saltanju, zato sam kruzeri to imaji,poneki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Kao i sve, vremenom se stekne osecaj za sve. Ja vozim sprint princa i ima tu kontra polugu koja je iz jednog dela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Kolega mitri izvini tek sad vidim tvoju temu. Ja sam pre određenog broja godina za moju Hondu uzeo Heel-Toe shifter od firme Küryakyn evo ga link ovde.

12159_kur_4039_tt_m_9_1350x900_RGB_72DPI

 

Ima ga u verziji kao kompletna nožica  (gore) ili kao ekstenzija (dole) prikazana na Hondi GoldWing

16829_kur_4066_ob_m_20_1350x900_RGB_72DP

 

Izgleda fantastično a hrom i dalje drži sjaj i posle svih ovih godina. Evo kako izgleda ekstenzija na mom motociklu.

 

gallery_12186_1330_91950.jpg

 

Što se tiče funkcionisanja, treba malo navikavanja ali kad navikneš strašno je gotivno za vožnju, pogotovo na duže. Možeš i u salonkama na makinu, nećeš ih upropastiti. Pozdrav :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja