Jump to content

Moto Zajednica

TDM 900 ili XJ 900 Diversion

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Cestitam. Nema boljeg motora za te pare!

 

TDM900 je super, no nema ni jednog krstenog u oglasima. Sve kljumpat.

Gagi iz Balosave (3T racing) je uvezao par GS-ova (Zeka mi još uvek duguje muštuluk), pa obzirom da si se nameračio na te motore... Ići ću sledeće nedelje za Kraljevo, pa ako si zainteresovan, mogu da pogledam u kakvom su stanju i koja je cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Kupio bih Yamahu XJ 900 , naravno u dobrom stanju ,  pa ako neko ima ili zna nekog ko ima bio bih zahvalan da dojavi . Može ovde može inbox a može i na tel 0653047300. Unapred hvala!!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Kupio bih Yamahu XJ 900 , naravno u dobrom stanju ,  pa ako neko ima ili zna nekog ko ima bio bih zahvalan da dojavi . Može ovde može inbox a može i na tel 0653047300. Unapred hvala!!! 

Mislim da je malo jača cena, ali mi liči na veoma očuvan i dobar primerak:

http://www.polovniautomobili.com/motori/7819727/yamaha-diversion-xj-900-s

 

I da dodam - sigurno vredi taj ili sličan novac (to mogu da konstatujem uzimajući moj motor u obzir i šta pruža), ali je stanje na tržištu takvo da mislim da je malo naduvana cena. Inače, bar na slici, izgleda kao preslikan moj motor. Klinca sam zafrkavao kad sam mu pokazao oglas i rekao sam mu da sam dao motor na oglas. Ni on nije odmah primetio razliku, jedino mi je rekao, razočaran,  da se ne slaže sa prodajom  :) Moša :lol:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Dobar izbor. Pouzdan, udoban i jako kvalitetan model. Čestitam, siguran sam da ćeš slatko da se navozaš!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Hvala drugari :takoje: Komšo, znao  sam i tada da si u pravu, ali ovako imam motor koji voze klinci (600) i motor koji vozimo (za sada samo) stariji sin i ja, tako da možemo da kombinujemo. Za ovo malo kilometara koje sam prošao sa njim, ja sam zaista oduševljen i to je ono što sam tražio od motora. Po meni, a i po majstoru koji mi mi održava oba motora, u perfektnom je stanju, izuzetno očuvan. Jedva čekam lepše vreme i da malo zalečim nogu (problemi nevezani za saobraćaj) pa da se konačno vidimo i da čujem sud o ovom mom ljubimcu, od strane pravog stručnjaka za ovaj motor. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Lepo da se osnuje komisija :hvala:  : Deki (BG) i ja (Mladenovac), da se nađemo sa Mikicom (Valjevo) kod Mije (G.Milanovac), i svi zajedno na ocenjivanje kod Šumadinca (KG).

Ako pragnje bude dobro i motor je dobar :jee3: , ostali mogu sa zakašnjenjem od dva sata da se ušunjaju na "ocenjivanje". :moto3: :cirka1: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Uuu, respektabilna ekipa :care: Znam da i Mikica vozi zelenka, ne znam šta voze Deki i Mija. Uvek ima :cirka1:, a naći će se i :kotlic:   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900, Kawasaki Vulkan en 500

Lepo da se osnuje komisija :hvala:  : Deki (BG) i ja (Mladenovac), da se nađemo sa Mikicom (Valjevo) kod Mije (G.Milanovac), i svi zajedno na ocenjivanje kod Šumadinca (KG).

Ako pragnje bude dobro i motor je dobar :jee3: , ostali mogu sa zakašnjenjem od dva sata da se ušunjaju na "ocenjivanje". :moto3: :cirka1: 

Е!!! Људи сад видех да је Шумадинац купио Диверзију. Баш сам се обрадовао. Комшо, ово што си написао

подржавам 200 посто и обавезно да се видимо и провозамо. Поздрав свим "диверзантима"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900, Kawasaki Vulkan en 500

Браво Шумадинац. Свака част на избору мотора. Видећеш каква је уживанција возити се на њему.

Не знам како ми је промакла ова твоја куповина Диверзије. Нисам на време отварао ову твоју тему.

Ја сам често свраћао у Крагујевац код Пеђе Рибарића, што држи сервис бош пумпи "Сима".

Можемо да се видимо и упознамо а и мало провозамо као прави "диверзанти" Поздрав и

пуно безбедних моторашких километара.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Hvala Mikice! Čitao sam o tvojoj pređašnjoj poseti Kragujevcu. Saglasan sa svakim predlogom za druženje  :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Pa svi voze zelenka, jedino što ga je Deki na silu maskirao iz originala u crno.

Kakva bi to inače komisija bila da je drugačije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Pa svi voze zelenka, jedino što ga je Deki na silu maskirao iz originala u crno.

Kakva bi to inače komisija bila da je drugačije?

Pretpostavljao sam, jer komisija mora biti kompetentna :), ali me zbunilo jer sam pročitao Mikicinu temu o, čini mi se većinskim vlasnicima, gde je bio sa Dekijem, koji, koliko se sećam vozi Kawu. 

 

Samo da se zna, bez nas balansera nema ove avanture :P

 

Komša bez balansera, čini mi se, ne bi ni znao da upravlja zelenkom.  :P 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Da bi se odlučio između pomenuta dva motora uzmi u obzir stil tvoje vožnje i većinsku namenu.

 

TDM 900 (tako dobar motor) za dvoje malo većih gabarita na dužim putovanjima zna da bude pomalo neudoban, slaba zaštita od vetra, gucne malo ulja ali nema dečijih bolesti.

 

XJ 900 jedan od priznatih Touring motora jedino što je pravljen za male Japance pa vozač visine preko 180cm ima problem sa položajem nogu što na dužim putovanjima zna da bude smorno. Obrtnog momenta ima sasvim dovoljno jedino što nema živahnosti kao TDM.

 

Za bilo koji da se odučiš nećeš pogrešiti, ako ni jedan od ova dva nisi vozio do sada možda da probaš prvo TDM iz razolga što ima veću prodajnu moć pa ako ti se nesvidi ti menjaj  :)

U Japanaca je zabranjeno zakonom voziti motor preko 400 ili 500 cc,nisam bas siguran...tako da XJ sigurno nije pravljen za njih... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja