Jump to content

Moto Zajednica

1150 GSA: Lampica u obliku trougla stalno svetli

Recommended Posts

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Naš predsjednik kluba TNT Trebinje ima mali problem sa BMW 1150 GSA 2003, sa integralnim ABS. Radi se o lampici u obliku trokuta koja stalno gori, a upalila se prilikom zamjene akumulatora. Urađeni su neki reseti ali ona i dalje gori. Sa motorom je sve u redu, sve normalno radi.

Pitanje je zašto gori i kako se može ugasiti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Odmah da napomenem da nisam strucnjak tj. pre bih za sebe rekao da sam laik, ali imao sam doticni motor do pre dve godine i dogodila mi se slicna stvar posle jedne voznje po nekim rupama i vukojebinama...posle udarca u neku rupetinu na tabli se pojavila pomenuta sijalica i sijala neprekidno...kad sam dosao kuci uzeo sam user manual koji je bio na Nemackom pa zvao drugara koji govori Nemacki da ga tumaci i nasao da je u pitanju sijalica stop svetla...na prvu loptu sam mislio da su svabe lude i da to nije moguce vec da je u pitanju neki veci problem, medjutim odem ja do garaze da proverim...kad ja tamo a ono medjutim...svabe ipak nisu lude, zamenio sam sijalicu i stvar je bila resena...da budem precizan u pitanju je sijalica sa dve licne jedna sija kao poziciono svetlo a druga se pali pritiskom na kocnicu, u mom slucaju ta druga licna nije radila i zato sam mislio da nije tu problem...

 

Eto znam da nije Bog zna kakva pomoc ali pokusajte i to mozda pomogne...srecno...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Hvala, ja sam se nadao da će poznati stručnjaci da se jave i pomognu, ali sam se prevario. Meni se čini da se ovdje selektivno pomaže, tj komentariše. Nije prvi put da sam se ovdje razočarao po mnogim pitanjima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Mostarac, temu si postavio pre par sati.Imaj strpljenja malo valjda ce se neko javiti. ;) Inace tvoje slike Nevesinja i Zalomike me svakog dana oduseve,svraticu jednom  kad se budem vracao od mojih iz Banjaluke da mi pokazes te lepote ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala, ja sam se nadao da će poznati stručnjaci da se jave i pomognu, ali sam se prevario. Meni se čini da se ovdje selektivno pomaže, tj komentariše. Nije prvi put da sam se ovdje razočarao po mnogim pitanjima...

 

Komentar ti je malo nesuvisao, niko ne sedi pored kompa ko zapeta puška za hitne slučajeve, pogotovo ne po lepom neradnom  danu za početak vikenda i godišnjeg odmora, a možda i neki od nas rade, konkretno sam peglao obruč do pre sat vremena, a takođe ima dosta štiva o problematici BMW-ovog ABS-a. No, pokušaću logički, ako je radio sa starom baterijom a sa novom neće, nameće se da nov akumulator možda nema dovoljan kapacitet i dolazi do pada napona ispod nivoa potrebnog za inicijalizaciju što je naj češći razlog i reset ne pomaže, čak ni posle kratke vožnje opet može da se desi isto, probajte sa drugim potvrđenim akumulatorom. Ako je i dalje isto, čekirajte senzore na točkovima, potom pokušajte sa zamenom kočionog ulja i tu se priča uglavnom završava. Naravno pri svakom neuspelom pokušaju resetujte sistem da se izgubi pamćenje greške. I naravno, Davidoffov savet,u dosta slučajeva gubitak bilo kod spoljneg svetla uzrokuje redukovanu upotrebljivost prevoza.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Nek provoza malo pa reset. Neke nove baterije obaraju napon na samom verglanju i pale lampicu, reci Aleksicu da ga malo zaleti i u voznji stisne kvacilo i ugasi na kljuc i za par sekundi pusti kvacilo i upali na guranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja