Jump to content

Moto Zajednica

karika izletela kroz auspuh

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: sprint eagle 50cc

pozdrav drugari...dans sam imao jedan problem sa mojim skuterom i molim za neku pomoc sta da radim...vozio sam se po gradu i u jednom trenutku sam zacuo neko lupanje metala,stao sam i pogledao oko motora,nista se nije videlo...nastavio sam dalje i do kuce je taj zvuk skoro nesto,nesto malo se celo....ali od tadaa motor se do 55kmh kilavi ko lud  a posle ide ko mecava do 70kmh...pogledao sam u deklu i tamo je sve ok msm na rolnice i vacilo....onda sam skinuo auspuh i iz njega je ono ispalo(dole slike) msm da je too karika,,,sta sada da radim? i u zadnje vreme mi se skuter mnogo greje...mesavinu pravim sam a u onu posudu za ulje sam sipao benzin da ne pravi duplo..motor je sprint eagle 50cc sve je fabricko sem centralne opruge i oprugica kvacila...pozdrav

11270979_870522159679640_1961122910_n.jp11310974_870522133012976_337360499_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Paa.. lici na kariku.. ali ne kapiram kako ti motor i dalje ide.. teraj ti to kod majstora da izvadi klip i vidi cilindar..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: sprint eagle 50cc

moguce da ide zato sto je ovo najverovatnije kompresiona karika jer je kruta...i u zadnje vreme imam problem sa pregrejavanjem motora,da nije mozda zato sto su se karike istanjile?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nisi trebao da ga vozis kad si zacuo metal iz agregata. To je pocetnicka greska,al sta da se radi,pogresi covek.. rasklapaj ga,ako je izrisovao cilindar onda lepobpazaris kit na 70ccm i pun gas.. samo lepo ocisti agregat od srapnela koji su leteli,mogu da zamislim sta je unutra kad je ovo na auspuh izletelo,al mi i dalje nije jasno kako je isao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: sprint eagle 50cc

rasturam ga cim budem imao vremena da vidim kakvo je stanje unutra...pa nisam znao u cemu je problem mislio sam da se otkacio onaj feder za paljenje u dekli pa sam nastavio dalje...jedno 30 kilometara sam ga picio tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Moze i sa jednom da ide i to bolje nego sa 2, ali to je voznja samo za visoke obrtaje i nije za skuter  :jee1:  Zato ti i prokine posle 55 jer je u visokim obrtajima a i dodje do rezonacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: sprint eagle 50cc

drustvo danas sam ga razmucao i imao sam srece,samo je klip stradao....samo me bune ovi risevi na glavi motora,da li cu morati da je menjam???? evo slike:

11355572_873131932751996_1482118988_n.jp11358909_873131936085329_915628185_n.jpg11304302_873131942751995_808232796_n.jpg1931939_873131949418661_1067899323_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Glava je dobra, mozes je samo osmirglati- ispolirati, da bi se manje hvatala garez na istoj. Naravno samo deo koji je u kompresionom prostoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: sprint eagle 50cc

danas sam ga sklopio,sve je je lepo leglo kako treba,klip i karike nove stavljene,novi dihtunzi i ja ga upalim iz prve i sve super radio je tako jedno 30 min,nema nigde da duva sve super ali kada sam seo da ga provozam mnogo slabo ide,mss nije da nece ide ali ide mnogo gore nego pre...sta mislite u cemu je problem???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja