Jump to content

Moto Zajednica

Gume iz sport/touring klase ?

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Vreme je da pocnem da razmisljam o novim gumama , pa bi mi dobro dosla neka preporuka ...

 

Otprilike sam suzio izbor na : Michelin Pilot Road 2 ili ove nove Dunlop Roadsmart

 

A tu su jos i Bridgestone BT-021 , Pirelli Diablo Strada  ... itd ...

 

Dakle sta bi mi preporucili , uzimajuci u obzir i mogucnost nabavke kod nas ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Najprije ces naci Bridgestone BT-021, toga ima kod radulovica na lageru stalno. To je dobra guma. Ja bih probao da nadjem taj Pilot Sport 2, mada nema ga kod nas. Strada je isto dobra (novi model) i u toj konkurenciji bih sklonio Dunlop. Dakle Michelin ili Bridgestone, a ako ne nadjes Pirelli i to ti je to :)

 

Mixa na svom motoru ima BT-021 i vice da je jako zadovoljan, Mixa? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Vreme je da pocnem da razmisljam o novim gumama , pa bi mi dobro dosla neka preporuka ...

 

Otprilike sam suzio izbor na : Michelin Pilot Road 2 ili ove nove Dunlop Roadsmart

 

A tu su jos i Bridgestone BT-021 , Pirelli Diablo Strada  ... itd ...

 

Dakle sta bi mi preporucili , uzimajuci u obzir i mogucnost nabavke kod nas ?

 

Pozdrav druze!

Ja bi ti preporucio Brigestone a kao drugi izbor Michelin, zatim novi Dunlop pa Pireli, tim redosledom. Meni licno dobitna kombinacija je jako meka smesa gume napred (jer u principu traje dok potrosis dve zadnje gume) i sport turing dvokomponentna guma pozadi sa tvrdjom sredisnjom gaznom povrsinom i meksom gumom na stranama (da bi ti se kolko tolko ravnomerno trosila u uslovima putne eksploatacije).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

... Meni licno dobitna kombinacija je jako meka smesa gume napred (jer u principu traje dok potrosis dve zadnje gume) i sport turing dvokomponentna guma pozadi sa tvrdjom sredisnjom gaznom povrsinom i meksom gumom na stranama (da bi ti se kolko tolko ravnomerno trosila u uslovima putne eksploatacije).

 

Sada su mi na motoru - prednja Pilot Road a zadnja Pilot Sport (tako je prethodni vlasnik stavio) , i prednja je dosta manje potrosena . Sad se pitam da li bi bilo pametno da promenim samo zadnju , recimo opet Pilot Sport ? Ili je ipak najbolje da promenim obe ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5253 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Pa ako je dobro vozena ta prednja ako nije poravnata  i nije stara ja ne bih mjenjao.

Nego zna li ko kakve su ove sad continental gume sto ih ima u n.sadu. nesto povoljno al cuj continental na motor nekako ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Mixa na svom motoru ima BT-021 i vice da je jako zadovoljan, Mixa? :)

 

O daa! Veoma zadovoljan i drzanjem i trajanjem. Ja sam ih nabavio u Dubrovniku,ne znam gdje ima u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: novi sad

pozdrav,

ko se dvoumi oko continental guma, treba samo da pogleda strane testove na internetu ili u casopisima.

napr. u motorrad-u, ps-u, na ritter-u itd.

evo vam jedan link ovde pa malo uporedite, ako nesto ne razumete slobodno me pitajte.

 

http://www.motorradonline.de/d/213785?&ref_id=213641

 

                                  i ovde

 

http://www.motorradonline.de/d/213790?&ref_id=213641

 

continental je dobro etablirana marka na zapadu, kod nas se na zalost cesto hvali i reklamira nesto na cemu je

najveca marza (dobit) a manje ono sto je stvarno kvalitetno.

 

Conti Road Attack je jedna izuzetno dobra i kvalitetna guma, pruza mnogo za novac (nije nesto skupa).

conti guma ima u novom sadu u motobox-u. tel 021 679 1016.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Evo da potvrdim gore kolegu za Metzeler - imam Roadtec Z6 i zadovoljan sam. Nisam dosada imao ni problema. Jedino što se baš ovaj model mora uzimati u kompletu (dakle, prednja i zadnja) zbog specifičnog dizajna zadnje gume koja je po sredini praktično ćelava, pa kada je kolovoz mokar (čitaj, pada kiša) onda prednja guma "čisti" put (razbacuje vodu) za zadnju gumu.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Bas na vreme rasprevljate o ovoj temi.Meni su gume hitne i opredelio sam se isto za Roadsmart ali ih nigde nema jer je nova.Gde si je nasao i po kojoj ceni.Moze i neki broj telefona da se raspitam za moju velicinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Bas na vreme rasprevljate o ovoj temi.Meni su gume hitne i opredelio sam se isto za Roadsmart ali ih nigde nema jer je nova.Gde si je nasao i po kojoj ceni.Moze i neki broj telefona da se raspitam za moju velicinu.

 

Uzeo sam ih ovde u Kruševcu - Moto servis Saša ( 037/442-864 i 063/611-352 ) , cena sa popustom 22 500 din. , a on ih nabavlja po narudžbini od KDM Motors - Beograd .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ma Mitri stavi nesto meko da te ne boli glava.Gume kod tebe i onako dugo traju  ;)

 

ha , ha ... pa jbg kad se meni najvise trose po sredini  ::) , zato sam i uzeo ovaj Roadsmart

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Pazi,koliko sam ja ukapirao iz dunlopovih brosura ova Roadsmart guma je za putnicke motore,npr.za mog VFR-a.

E,pazi jos,ovde pise doslovce:

*izvrsna vozna svojstva na mokrim cestama

*sveopca izdrzljivost za sportsku turing voznju.

E sad gde god pozovem ,navode me na kupovinu Qualifier gume koja je po mom misljenju za nekog era.

Sta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Pazi,koliko sam ja ukapirao iz dunlopovih brosura ova Roadsmart guma je za putnicke motore,npr.za mog VFR-a.

E,pazi jos,ovde pise doslovce:

*izvrsna vozna svojstva na mokrim cestama

*sveopca izdrzljivost za sportsku turing voznju.

E sad gde god pozovem ,navode me na kupovinu Qualifier gume koja je po mom misljenju za nekog era.

Sta vi mislite?

 

Qualifier svi koji su vozili hvale. Koliko traje to ne znam.

Ja bih ti preporucio Bridgestone BT021, stavio sam ih kod mene na VFR-a i prezadovoljan sam. 4000km i jos maltene nikakvih tragova.

Odlicno drzanje po krivinama, ne znatno slabije po kisi, ali to kompenzuje duzim vekom trajanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

ja vec par godina vozim na michelin pilot gumama. Probao sam sport, power i road. ova road se pokazala extra izdrzljiva - obzirom da ja malo divljacki vozim.  U nekom nemackom casopisu sam video test gde prelazi do 20000km prednja a zadnja oko 12000km , ja sam sa prednjom  na thunderacu  presao oko 11000km i tek se 40-50% potrosila  i jos se vozi... ;)

Trenutno na XX imam pilot sport extra su ( drze u krivini KAO SMRT BABU ) al kratko traju za 280e... Sad sam porucio ove nove ROADSMART DUNLOP 260e  pa jbm li ga videcemo... ako nebudu odgovarale vracamo se michelinu i vise ga nemenjam  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

E to su prave informacije!!!

Hvala ljudi u ponedeljak krecem ranom zorom.

Sutra picim za Kraljevo na trke.Valjda ce da izdrze!

 

"Otkud znam ako ne padne kisa"

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Danas sam bio kod kolege koji vozi BMW-a 1200 i nosi BT 021.Kupio ih kod Radulovica nove i presao oko 3.000 km medjutim zalio mi se da mu proklizavaju na mokrom.

Ako je tako moja Honda ih nece videti!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

sta je sa tim continentalom kako tu stvari stoje kakva su iskustva

Na R1200 GSA sam ih dobio u seriji i mogu samo reci da je perfektna guma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Danas sam bio kod kolege koji vozi BMW-a 1200 i nosi BT 021.Kupio ih kod Radulovica nove i presao oko 3.000 km medjutim zalio mi se da mu proklizavaju na mokrom.

Ako je tako moja Honda ih nece videti!!!

 

Prosle godine smo vozili na Bridgestone BT-021, ove godine na Michelin Pilot Road 2 i Michelinke su nam neuporedivo bolje legle. I meni koji vozim malo lakse i bratu koji ga junacki goni, sad da li sto smo braca ili sta, ali slozili smo se da je Michelinka bolja i to komad. ;) Nekako mi bolje prijanjaju i kao da mi je lakse upravljati sa motorom. Moguce da je sve ovo samo moj trip, ali ne mislim da mjenjam Francuze.

I da, oba kompleta su bila svjeza prilikom kupovine, da ne bi neko pomislio da smo mozda kupili stare Bridgestoneke, pa da su se zato losije pokazale. Ali da BT-021 traju, traju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja