Jump to content

Moto Zajednica

Gril hladnjaka

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Većinom se kupuju gotovi dodaci, ja sam sebi napravio mrežicu hladnjaka a far mi nikada nije bio razbijen za sav proteko automobilski vozni staž čak i sa dosta makadama, smatram nepotrebnim ili čak nepodesnim da se prepokriva bilo čime, pogotovu ne onim jakim i krupnim rasterovanim limovima. Dobro je rešenje parče pleksiglasa koji ne smanjuje svetlosni snop.

 

Za hladnjak će biti urađena možda drugačija žica, ovu prvu možeš i sam, parče aluminijumske rabic žice, opet što tanje da se ne smanji hlađenje, iseče se na potrebnu dimenziju

 

2_zpsvzpaxv1n.jpg

 

ošmirgla jer obično bude dosta oksidisala, mada postoji hemijski tretman odmašćivanje i deoksidacije,

 

3_zpsuqhws4fv.jpg

 

kao i hemijsko prajmovanje, ovde je korišćen preteko sprej koji ima u sebi podlogu i završnu boju, sivu, nije pa nešto naročito i više ga ne koristim

 

4_zps08xphugl.jpg

 

pošto je siv, ima zlatni i tamno braon, preko njega crna boja

 

5_zps89vuhv3g.jpg

 

samo se zaglavi između hladnjaka i kljuna, predpostavljam da tako može i na 1150 pošto kljunovi pašu, lepo štiti

 

DSC05364_zps26fc2c4c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 705 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Veoma bitan dodatak-prosle god jedan moj poznanik je ostao na putu bas zbog razbijenog hladnjaka.

ovako nesto sam i ja planirao da odradim ako ne uspem da napravim "zamisljeno".

ne bi mi smetala ni varijanta da stitnik fara i radijatora budu u liniji (u tom slucaju stitnik radijatora bi bio 4-5cm dalji od radijatora) pa makar ga pricvrstio za "kljun".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Ja sam isto sam majstorisao, naručio sam u jednoj firmi da mi izrežu gril prema crtezu koji sam im mejlom poslao. Ovako je izgledao kad je stigao:

 

img1661.jpg

 

...i namontiran

 

img1671.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Štitnik fara kakav god, valja da bude skidljiv radi čišćenja stakla. Otprilike ovako mada je žičana varijanta po meni nepotrebno od debele žice ili rastera, slično ima i za 1100:

 

guards%201_zpsypgcc12t.jpg

 

guards%202_zpskzo5cjzq.jpg

 

Jako lepo urađeno Nešo, ali je opstrujavanje vazduha umanjeno na 50%. Sitni kamenčići neće da oštete saće na hladnjaku, da zapuše da, al se isčiste, problem su veći i oštri komadi, ja bi radije baš tanku žicu upotrebio od nečeg gotovog al čeličnu i sa neznatnom ukupnom površinom.

 

Kod BMW-a nije hladnjak tako drastično izložen udarcima ali su primetni. Nakon hemijskog i mehaničkog odstranjivanja originalne i moje boje se vide deformacije saća:

 

4_zpsztpryazs.jpg

 

nekoliko sati zezanja :

 

5_zpsg28z2bml.jpg

 

hemijsko prajmovanje aluminijuma i njegovih legura ko što se primenjuje u avijaciji i okačeno za farbanje:

 

7_zpsipo82ypz.jpg

 

Sliku završenog hladnjaka ću sutra da načinim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

...jako lepo urađeno Nešo, ali je opstrujavanje vazduha umanjeno na 50%....

 

I ja se toga plašim Djunto ali sam izradu bazirao na nekim fabrikantskim rešenjima kao ovo sa slike. Ako bude pravio probleme lako ću ga se rešiti, ali se iskreno nadam da neće. Širina proreza je 5 mm, a debljina zida između je 3 mm.

 

guardkydl650124221141111.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 705 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

@Nesa-st

imao sam ovako nesto na FZS 600,dimac 987 mi je radio,nisam imao nikakvih problema.

sada bih uradio nesto slicmo kao sa Djuntine slke a ispod nesto slicno tvom grilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja