Jump to content

Moto Zajednica

PROBLEM!QINGQI 200 SUPERMOTO

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova

Ljudi, pozdrav svima, ovdje sam jer imam probleme, a pretpostavljam da ce ih tek biti...

Imam QINGQI 200 supermoto, 2007. godiste. Kupio sam ga u novembru, u jako losem stanju. Radio sam neke opravke, plastike sredio, sve zivo, ali, problem koji imam jos od pocetka je lupkanje dok vozim u drugoj, trecoj i cetvrtoj brzini. Najvise se zapravo cuje u trecoj na malim obrtajima, a kako se obrtaji povecavaju cuje se manje jer ga poklopi zvuk auspuha ali isto tako to lupkanje se i ubrzava sa brzim radom motora odnosno vecim obrtajima. E sad mene interesuje, sta bi to moglo da bude i je li to opasno za motor? To lupkanje se tacnije javlja pored onog mjesta gdje stavljam lijevu nogu dok vozim.

To je prvi problem, a drugi je problem ozbiljniji jer ja u Crnoj Gori nemam gdje da kupim djelove za njega, a pukla mi je gumica, ondnosno onaj citav dio koji valjda vodi vazduh iz karburatora u nesto crno(ne razmijem se pravo da vam kazem) i tu mi pusta vazduh. Kad ga upalim na ler radi normalno, ali cim dodam malo jaci gas na ler i zatim ga pustim on ne vrati rad motora tipa na 1-2hiljade obrtaja(na koliko li vec radi) nego radi na po nekoliko hiljada obrtaja i bruji jako(pretpostavljam da je to od te gumice). Ja je zalijepim gumom koja trpi tempraturu, i ona opet pukne. Majstor mi kaze da je taj lijepak(ta guma) dovoljno snazna da to zalijepi i drzi, ali da motor stvara dodatnu kompresiju u radu zato sto dugo nije, takoreci, podmazivan i cuje se nesto na ler(ne znam sta mi rece da se cuje), pa mi je rekao da uspem neki modifikator kad naspem gorivo sledeci put i da onda dodjem da mi on opet zalijepi.

U slucaju da to lijepljenje ne bude moglo da bude trajno rjesenje, kako cu ja nabaviti taj mali dio koji mi je potreban?

I da, interesuje me, da li je neko kompetentan da mi da odgovor na prvo pitanje, mnogo bi mi znacilo, pa makar i pretpostavka.

Hvala za odvojeno vrijeme i veliki pozdrav jos jednom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Imas temu posebnu o qingqi, sprint i slicnim motorima ovde, pa probaj da prelistas ili pitaj tamo. Ima mnogo dobrih kolega koji ce ti sigurno pomoci0takoje.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Moze da lupka svasta nesto unutra, tebi je to negde kod menjaca kolko sam skontao e sad sta li je ne znam, a ovo za gumicu sto pricas to ti je obicno crevo koje ide do crne kutije (filtera vazduha) mozes sam da nadjes i stavis drugo...

I pre bih rekao da je prvi problem ozibljniji, aj ti ovamo kod nas pa da kazes malo opsirnije http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/65806-qingqi-qm200gy-b-qm200gy-ba-qm125gy-bsprint-pulser/page__pid__1705416__st__3120#entry1705416

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja