Jump to content

Moto Zajednica

Kozno odelo...ili

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: S1000RR

Poz,

hteo bih da kupim kozno odelo..od prilike ovo:

http://stores.sportb...il.bok?no=81571

 

ili mozda ovo:

http://stores.sportb...il.bok?no=27705

 

e sad..interesu je me...iskustva u voznji zimi i leti...da li je "udobno" voziti ako se ispod obuce aktivan ves? Ili to nije slucaj...voznja po gradu i na otvorenom, Ili se ipak mora kupiti posebno garderoba za leto i posebno za zimu....

 

Takodje boja...lepa mi crna ali sunce?

 

I velicina? Po njihovim listama za velicinu meni odgovara i 48 (zbog visine) i 54 zbog tezine..hehehe..izgleda da ipak 52 je najbolje..sredina

 

Inace sam visok 176 i tezak 84kg..ehhh (sa malo pivskog stomaka..;)

 

Takodje mi je pala na oko i ova jakna..mada je trenutno nemaju na stanju:

http://stores.sportb...il.bok?no=81357

 

Plasim se da cu ga uzeti ali da ce na kraju stajati u ormaru..a da ce se voziti samo tekstil....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3526 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U zimskim (hladnim) uslovima, slobodno zaboravi na kožno odelo! Šta god da obučeš ispod smrznućeš se! Leti je meni prijatnije u kožnoj opremi (stim što ja koristim jaknu i pantalone namenjene putovanju, a ovo što ti biraš više mi deluje za stazu ili za kraće ture).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Burazer je nosio na more kada smo isli. Meni je bilo mnogo prijatnije u luftiranoj jakni i letnjim pantalonama, savrsena kombinacija, dok je on bio lepo oznojan ispod, ali to je cena bezbednosti. Da se nesto, ne daj boze desilo, on bi bio dosta bolje zasticen. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2915 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Imam i letnju i zimsku tekstilnu varijantu. Prezadovoljan. Ulošci se skidaju, masa luftera, bukvalno možeš u toku vožnje da prilagodiš sve da ti je maksimalno prijatno. Zimska kombinacija mi omogučava da bez ikakvih problema i osečaja hladnoće vozim motor i na +2 stepena samo da je suvo. Eto nadam se da sam ti bio od neke pomoći pri odlučivanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ja isto imam tekstilnu kombinaciju sa termo uloscima i u jakni i u pantalonama.

Najniza temperatura po kojoj sam vozio je nesto iznad 0 stepeni. Smrzle su mi se samo sake, posto imam letnje rukavice.

Doduse voznja je bila svega 40ak kilometara.

Sto kaze @BaneVuk58, prilagodjavas luftere i u toku voznje, prijatno leti, prijatno kad je hladnije...:D

Mada lepo je imati i takvo odelo, ako ces na stazu, posto vozis R-a... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

I ja sam u dilemi šta uzeti od opreme, jedan komplet teško može zadovoljiti sva godišnja doba, ako kupiš sa termo postavom onda ljeti langara na tebi, a zimi tijesno, ne može jare i pare... 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Po onom cenovnom rangu što ti predlažeš ja bi se uklopio i u tekstil i u kožu pa u zavisnosti od potrebe oblačio.Za duža putovanja kombinezon čizme ....za kraće ture i vožnje uz dosta obilazaka na stajalištima tekstil i duboke patike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Nema potrebe za kožnim kombinezonima za ulicu. Oni su svrsishodni jedino za stazu. Postoji druga varijanta koja je za put i ona se bitno razlikuje od ovoga što si okačio. I neće ti biti hladno u putnoj kožuri. Dobra turing kožura ima postavu, vetar joj ne može ništa a neprejebiva je u slučaju struganja o asfalt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Najviše bezbednosti će ti pružiti kožno odelo koje je po meri tvojoj. Znaci nikakvi kompromisi tipa ajde može malo šire ili kraće da bi kompenzuje uze ili duže. Samim tim dobijaš kožno odelo koje ti je kao druga koza što ima svoje prednosti i mane. Prednosti su što je uz telo i na vetru ga ne osećaš da landara oko tebe. Uz dobre protektore i malo pameti u glavi odlična zaštita. Takodje si vec u nekom polu sedećem položaju kad ga navučeš tako da R ispod guzice pase kao budali šamar.

Imaš i kao dvodelne i jednoredne gde dvodelni nose pobedu u praktičnosti a jednodelni za milimetar u bezbednosti.

Mane, zimi da se smrzneš, malo teze se navlači a još teže svlači kad se preznojis. I ograničen si konfekc brojevima. Za mene nema kožno odelo. Cene su ozbiljne ako se odlučiš za kvalitetno odelo od kvalitetnog proizvođača. 'Kineske' kombinezone ne bih preporučio nikome.

 

Tekstilno odelo je jako praktično iz razloga što imaš da biras tanko letnjo odelo kao i all weather odelo koje može biti 2 ili 3 slojno pa sam kombinujes prema vremenskim uslovima. Ako je baš vruće izvadiš sve i otvoriš luftase i milina. Neko je pomenuo da bude malo preveliko ako ti je taman sa svim postavama. Ali zato postoje dotezni kaiševi koji suze odelo uz telo. Naravno nikad neće dostići utegnost kao kožno odelo. Pored toga imaš dosta različitih materijala ali gore tex vlakna odnose pobedu na svim poljima, kako na nepromocivosti tako i na ventilirajucim osobinama. Naravno dobro 3 slojno odelo sa gore tex membranom od nekog renomiranog proizvodjaca košta ozbiljne novce ali i vredi.

Imaš ih u Turing verzijama sa malo komfornijim i dužim jaknama, a imaš ih i u sportskim varijantama sa kraćim jaknama do malo ispod bubrega.

Mi krupniji momci volimo te Turing po mogućnosti sa bretelama :)

 

Kožna Turing odela..ima ih ali gubiš dosta na praktičnosti kako bi dobio nijansu na bezbednosti.

 

Moj savet je iako voziš R da kupiš neko malo sportivnije gore tex odelo i ima da uživaš u svim uslovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

bio sam u istoj dilemi. sve na stranu-kozha je mama.

leti je vruche i kad si go a kamoli da imash neku tkaninu na sebi. a zimi obuchem neshto toplije ispod kozhe i dodjem znojav tamo gde sam ishao.

jedini savet koji imam je da uzmesh obavezno dvodelni kombinezon :takoje:

 

p.s. za zimu obavezno neki od windproof materijala za vrat jer su kragne na kozhnim odelima jako niske i ceo vrat ti je izlozhen hladnom vazduhu. potkapa tu ne pomazhe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2915 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

p.s. za zimu obavezno neki od windproof materijala za vrat jer su kragne na kozhnim odelima jako niske i ceo vrat ti je izlozhen hladnom vazduhu. potkapa tu ne pomazhe.

 

 

 

 

Podkapa i WINDBLOCKER rešava sve probleme što se tiće hladnoće oko vrata..........provereno

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Imam kožo Vanuccievo odijelo koje može biti dvodjelno, a može se i spojiti rajsferšlusom da bude jednodjelno, ima ventilaciju na rukama, sa spoljašnje strane butina i na leđima, tako da nije strašno nositi ga ljeti, u suštini ne oznojim se ništa više nego sa tekstilnom jaknom, a zimi kad obučem nešto ispod njega dođem oznojen na odredište kako reče kolega gore. Nemam nekih većih zamjerki osim što duva po vratu ali to se može srediti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

I ja sam u dilemi šta uzeti od opreme, jedan komplet teško može zadovoljiti sva godišnja doba, ako kupiš sa termo postavom onda ljeti langara na tebi, a zimi tijesno, ne može jare i pare... 1neznam.gif

 

Jeste ali imas i one silne zatezace na pantalonama i jakni pa ih prilagodis slojevima na sebi 1lol.gif

 

A i tacno je da treba imati komplet i za leto i za zimu...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: S1000RR

Eto...slucajnosti.. :) ....

 

Dok planiram sta da uzmem danas me zove komsija i kaze ..hajde da vidimo sta je covek doneo iz Nemacke..kaze ima neko odelo izgleda da je za motor....(neki covek sto prodaju ovu polovnu robu iz Nemacke)

 

Odemo mi tamo..kada ono covek doneo Dainese Gore-Tex ..pantalone (extra izgledaju) i Dainese Gore-Tex jaknu......Proba komsija posto ima prednost ..on je mene zvao :) ...njemu knap pantalone..zateglo :) ..kaze taman su mi...ja kazem..izgleda da su ti ipak malo tesno :) ...nakon ogledanja u ugledalu...odluci ipak da su mu male...i ustupi mi da uzmem i pantalone i jaknu....jedina mana nemaju postave ni protektore..sigurno skinuto..posto ima mesta za njih. Odmah sam probao danas na 13 stepeni..i fercera kao ludo.....

 

Pantalone su mi extra..mada mi se jakna ne uklapa u "boju motora"...(crne pantalone..i crno - plava jakna)

 

Mogu li se kupiti protektori a mozda i postava posebno ili ne?

 

Videcu ako uspem sutra da slikam i da okacim slike

 

Mada me nesto koza privlaci...uhh ::) mnogo mi vise sportski izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

U super odelce si nasao onda... 0takoje.gif

Mozes da nadjes samo protektore i da ih ubacis u jaknu, pantalone...

Vidi po ovim sajtovima za trgovinu 0namigivanje.gif

A za termo postavu mozes da iskoristis one uloske za jaknu i pantalone sto se dobijaju uz radna odela npr... 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ja sam video neke BMW-eove komplet protektore za ledja,ramena, kolena, laktove, kukove...

Mislim da covek trazi oko 50 jura...

Na kupujem-prodajem... 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2915 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Čisto informacije radi ledjni uošci i bočni ulošci na jakni i pantaonama se obično isporučuju od poliuretranske pene debljine 6mm i ljudi ih pordaju po 10€ set, a to jeista ona "pena" od koje se prave prostirke za vežbanje i sl. koja je oko 400.- din 200 x 90 cm. Ja kupio i isekao i tako dodatno jačao pantalone i jaknu. Sledeće za oko 1500.- din imaš da biraš štitnike za laktove i kolena ali mislim da od ove pene možeš sve da iskrojiš za male pare . Srećna nabavka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Čisto informacije radi ledjni uošci i bočni ulošci na jakni i pantaonama se obično isporučuju od poliuretranske pene debljine 6mm i ljudi ih pordaju po 10€ set, a to jeista ona "pena" od koje se prave prostirke za vežbanje i sl. koja je oko 400.- din 200 x 90 cm. Ja kupio i isekao i tako dodatno jačao pantalone i jaknu. Sledeće za oko 1500.- din imaš da biraš štitnike za laktove i kolena ali mislim da od ove pene možeš sve da iskrojiš za male pare . Srećna nabavka

 

E to sam i ja mislio, posto nemam bocne protektore na pantalona...

Gde to ima da se nabavi??? :zdravo:

 

A stitnici za kolena i laktove moraju biti skuplji od 1500 dinara,

ne verujem da su toliko jeftini pogotovu neki kvalitetniji i to polovni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2915 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Čisto informacije radi ledjni uošci i bočni ulošci na jakni i pantaonama se obično isporučuju od poliuretranske pene debljine 6mm i ljudi ih pordaju po 10€ set, a to jeista ona "pena" od koje se prave prostirke za vežbanje i sl. koja je oko 400.- din 200 x 90 cm. Ja kupio i isekao i tako dodatno jačao pantalone i jaknu. Sledeće za oko 1500.- din imaš da biraš štitnike za laktove i kolena ali mislim da od ove pene možeš sve da iskrojiš za male pare . Srećna nabavka

 

E to sam i ja mislio, posto nemam bocne protektore na pantalona...

Gde to ima da se nabavi??? :zdravo:

 

A stitnici za kolena i laktove moraju biti skuplji od 1500 dinara,

ne verujem da su toliko jeftini pogotovu neki kvalitetniji i to polovni...

 

Prostirka ima da se nadje po robnim kućama ili sport radnjama vidiš gde je jeftinije a za štitnike eto prethodni post čovek sa foruma LUCKY VALDANO baš sam bio kod njega mislim da su 1800.- extra malo mi je falilo da kupim iako imam već. Čovek šalje brzom poštom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2915 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

I ja videh... :D

Moracu u najskorije vreme da odem do njegove radnje, ima pristupacnih stvari :jee:

Hvala na infu :takoje:

 

 

Najavi se prethodno da ne poljubiš vrata malo je u raskoraku sa vremenom , imao je zdravstvenih problema ('fala bogu sve ok) :zdravo:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Svaki proizvodjac ima svoje protektore za odela koje mozes kupiti i posebno, a nisu ni preterano skupi i sigurno odgovaraju mestima predvidjenim za njih u jakni/pantalonama. Veoma cesto jakna na mestu ledjnog protektora dolazi sa pomenutom penom a postoji opciono da se kupi protektor ko zeli bolju zastitu...

 

Recimo moja Rev'it jakna dolazi sa penom a protektor za nju je dodatnih 20e...

 

Pozovi Luckya ili nekoga od ljudi sto donose iz Louisa i naruci protektore predvidjene bas za tu jaknu da bi imao najbolju zastitu...

 

Da te odelce besprekorno sluzi mnogo mnogo kilometara!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I ja bih originalne protektore. Nekako paše 100% i nigde nijedan šav ili rub ne žulja, niti se presavio.. Jednom ih kupuješ i trajaće ti godinama.

Drugo, psihički bi mi bilo lakše jer znam da je to baš ono što će me maks zaštiti i ima CE, na stranu što bi i ta pena odradila najverovatnije isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja